آموزش تهیه جغور بغور سنتی و خوشمزه (جغول بغول)

آموزش تهیه جغور بغور سنتی و خوشمزه (جغول بغول)

آموزش تهیه جغور بغور ,آموزش تهیه جغور بغور سنتی و خوشمزه,جغول بغول, طرز تهیه  جغور بغور , ,طرز تهیه جغور بغور , طرز تهیه جغور بغور ,طرز تهیه جغور بغور ,خوراک جگر , تهیه خوراک جگر

#جغور_بغور ?

دوتاپیازبزرگ رو تفت میدیم و بعدجگر رو اضافه کنیدو نمک و فلفل و زردچوبه وگوجه رو پوره مى کنیم و اضافه مى کنیم،در اخر سیب زمینى که خرد کردیم رو مى ریزیم و میذاریم تابپزه.

آموزش تهیه انواع جغور بغور ,آموزش تهیه انواع جغور بغور سنتی و خوشمزه,جغول بغول, طرز تهیه انواع جغور بغور ,آموزش تهیه جغور بغور ,طرز تهیه جغور بغور ,

مواد لازم برای تهیه جغول بغول

یک عدد پیاز درشت

200 گرم دل وجگر وقلوه گوسفند

رب یک ق سوپخوری

دوعدد سیب زمینی

دوعدد هویج

یک عدد لیموی تازه

نمک وفلفل و زردچوبه به مقدار لازم

طرز تهیه جغول بغول یا خوراک جگر گوسفند

جگر را با آب سرد می شویید و در آبکش می ریزید.بعد از خرد کردن به تکه های کوچک به پیازها اضافه می کنید (شعله باید هنوز زیاد باشد). جگرها باید خوب سرخ شوند و رنگشان کاملا برگردد.

پیاز را خلالی نازک خرد کرده و سپس جکر و دل و قلوه را هم داخل پیاز ریخته تفت دهید تا طلایی شوند. سپس یک قاشق رب داخل خوراک ریخته و هم میزنیم. نمک  و فلفل سیاه و زردچوبه را هم اضافه میکنیم. به اندازه نصف لیوان برای این مواد آب کافیست. روی خوراک میریزیم تا رب آن خوب بخورد خوراک برود. سپس آب لیموی تازه را هم روی جغور بغور ریخته و شعله را خاموش کنید. غذای ما آماده است.

توجه!!

اندازه خرد کردن دل و جگر و … سلیقه ای است اما پیشنهاد میشود خیلی ریز خرد نکنید. بدلیل دیر پز بودن جگر سفید حتما پیش از اضافه کردن باید جداگانه پخته شود . در بعضی دستورها به جای رب گوجه فرنگی از رب انار استفاده میکنند. از این روش برای تهیه دل و جگر مرغ هم میتوانید استفاده کنید.

ارسال شده در تاریخ 9 سپتامبر 2018 توسط خدیجه ص با موضوع غذای ایرانی
بازدید : 671
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و استفاده از مطالب سایت فقط با ذکر نام و لینک منبع مجاز است