دستگاه سیکس پک ساز و شبیه ساز ورزشی داینا ۲۰۱۹

​ این ماساژور شکمی دارای تکنولوژی تحریک الکتریکی عضله یا EMS می باشد.به این صورت که این فرکانس های ملایم به صورت ریتمیک و ملایم و با سیگنال های نزدیک به سیگنال مغز بطور مستقیم وارد ماهیچه شده و به آن قسمت از بدن که نصب کرده اید دستور چربی سوزی و فعالیت ماهیچه و عضله سازی را می دهد.بنابراین ماهیچه ابتدا چربی سوزی کرده و سپس شروع به ساخت عضله و تمرین بدن سازی میکند.ماساژور می تواند کاربردهای مختلفی از جمله برطرف کردن خستگی، کاهش درد عضلات و یا تقویت ماهیچه ها داشته باشد. شما با استفاده درست از ماساژ می توانید از مزایای بی شمار آن بهره مند شده و مشکلات و موارد آزاد دهنده ای که برای تان پیش می آید، رفع نمایید. ​ ​

استیک بوقلمون طرز تهیه استیک با گوشت سینه بوقلمون غذای سنتی

استیک بوقلمون طرز تهیه استیک با گوشت سینه بوقلمون

استیک بوقلمون , طرز تهیه استیک بوقلمون ,طرز تهیه استیک با گوشت سینه بوقلمون , دستر پخت استیک بوقلمون ,استیک با گوشت سینه بوقلمون تهیه استیک , مواد لازم برای استیک

استیک بوقلمون , طرز تهیه استیک بوقلمون ,طرز تهیه استیک با گوشت سینه بوقلمون , دستر پخت استیک بوقلمون ,استیک با گوشت سینه بوقلمون تهیه استیک , مواد لازم برای استیک

مواد لازم:

گوشت سینه بوقلمون
پنیر فتا
پیاز قرمز
قارچ
سبزی معطر
طرز تهیه:

1 – ما برای آنکه شکل درست این استیک دربیاید آن را با رینگ از داخل یک سینه کامل بیرون کشیدیم. شما هم می‌توانید با استفاده از لیوان،‌استکان یا رینگ این کار را انجام بدهید.

2 – سینه بوقلمون زودتر از چیزی که فکر می‌کنید گریل و آماده خوردن می‌شود. 2تکه سینه هم‌قد بوقلمون را روی تابه گریل کنید. برای خوش‌طعم شدن بوقلمون از آب لیمو ترش تازه، کره آب‌شده، پودر سیر و ادویه استفاده کنید. موادی را که از آن نام بردیم در یک کاسه با هم مخلوط کنید و با قلم‌مو روی استیک (در هنگام گریل شدن) بمالید.

3 – قارچ استفاده شده در این غذا در واقع سس آن است. ما این قارچ خردشده را در سیر و کره و چیلی در دمای ملایم سرخ کرده‌ایم تا این قارچ آب‌دار و بسیار خوشمزه باشد. آب این قارچ خطر خشک شدن سینه بوقلمون را رفع می‌کند.

4 – بعد از گریل شدن سینه بوقلمون باید بتوانید شکل عمودی آن را دربیاورید. بنابراین بین دو سینه پنیر فتا، قارچ و البته پنیر تازه می‌گذارید و با چنگال به جان آن می‌افتید. برای حفظ شکل این برج پروتئینی از سیخ چوبی استفاده کنید.

5 – سعی کنید از سبزی تازه هم استفاده کنید. آب‌دار بودن سبزی همان کاری را می‌کند که قارچ بر عهده گرفته بود: جلوگیری از خشک شدن استیک لذیذ بوقلمون.
_________________

ارسال شده در تاریخ 23 اسفند 1396 توسط خدیجه ص با موضوع دسته‌بندی نشده , غذای ایرانی
بازدید : 1,142

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و استفاده از مطالب سایت فقط با ذکر نام و لینک منبع مجاز است