اهمیت پیاده روی و قدم زدن در رفع سریع عصبانیت و سلامتی

اهمیت پیاده روی و قدم زدن در رفع سریع عصبانیت و سلامتی

اهمیت پیاده روی

مواقعی که بسیار عصبانی هستید، قدم زدن بهترین وسیله برای رهایی سریع از عصبانیت است.

✨با حرکت، هورمون استرس کاهش میابد و هورمون اندورفین (هورمون شادی) آزاد میشود.

اهمیت پیاده روی ,قدم زدن در رفع سریع عصبانیت,فواید پیاده روی بر سلامتی,قدم زدن و یافتن حس آرامش , تولید هورمون های شادی با قدم زدن,پیاده روی ورزش ساده وموثر

پیاده روی،بهترین و ارزان ترین راه برای کنترل فشار روحی است پیاده روی ، صرفنظر از سرعت گام ها، به طور طبیعی میزان استرس را کم می کند ،فعالیت های ورزشی مناسب به طور قابل توجهی در مقابله با استرس نقش دارند.

ورزش های آرامبخش مانند،حرکات کششی و دیگر ورزش ها مانند پیاده روی،دویدن و ورزش های هوازی موجب افزایش امواج آلفا در مغز می شوند.این موج ها الگوی الکتریکی فعالیت مغز است که نشان می دهند ذهن در حال آرامش قرار دارد.

پیاده روی منظم و مرتب آندروفین ها را که باعث احساسات مثبت در ما می شود در خون وارد می کند، این ماده خاصیت آرام بخشی دارد، تمرین های طولانی مدت موجب تحریک مغز برای تولید هورمون هائی به نام « آندروفین » می شود و موجب قطع درد و ایجاد حالت وجد و سرور در فرد می گردند ، بدین ترتیب به منظور دست یافتن به امنیت و اطمینان در مواقع کار سخت و یا استرس های فردی ، تقریباً هر ورزشی به شما کمک می کند تا خود را از تنش ها، نگرانی ها و اضطراب رها سازید.

بهتر است پیاده روی را به عنوان فعالیت ورزشی مورد علاقه خود به طور منظم و مرتب ، انتخاب کنید، به طور کلی یکی از فعالیت های بدنی که به سادگی در دسترس شما قرار دارد ، پیاده روی است که یکی از فعالیت های منظمی است که برای از بین بردن فشار روانی بسیار سودمند است ، با پیاده روی می توان بر ناراحتی های روحی و عصبی غلبه کرد ، چرا که پیاده روی یک تسکین دهنده عمومی فشار و تنش عصبی است.

انجام پیاده روی منظم و مرتب فرد را دربرابر فعالیت های بعدی ناراحتی روحی در آینده محافظت می کند ، پیاده روی به شما انرژی می دهد تا احساس آرامش کنید و از سرزندگی و شادابی خود لذت ببرید.

اهمیت پیاده روی

اهمیت پیاده روی ,قدم زدن در رفع سریع عصبانیت,فواید پیاده روی بر سلامتی,قدم زدن و یافتن حس آرامش , تولید هورمون های شادی با قدم زدن,پیاده روی ورزش ساده وموثر

فواید پیاده روی در استحکام استخوان:

استخوان ها با افزایش سن و سال ضعیف تر می شوند. اما خبر خوب این است که می توانید با راه رفتن به طور مرتب استخوان ها را تقویت کنید. این ورزش ، از دست رفتن تراکم استخوان جلوگیری می کند در نتیجه خطر پوکی استخوان، شکستگی و آسیب را کاهش می دهد .

از آنجا که استخوان ها چارچوب ما را تعیین می کنند، استخوان های قوی تر و سالم تر به بهبود بنیه، استقامت و تعادل کمک می کنند. هم چنین پیاده روی می تواند از ورم مفاصل جلوگیری کرده و درد را کاهش دهد.

تقویت قلب از فواید پیاده روی:اهمیت پیاده روی 

پیاده روی به بهبود سلامت قلب کمک می کند. دانشمندان ایرلندی گزارش داده اند که راه رفتن بهترین ورزش برای افراد بی تحرک به خصوص بزرگسالان، برای کاهش خطر بیماری های قلبی و عروقی است. مردان و زنان 65 ساله یا مسن تر که حداقل 4 ساعت در هفته راه می رفتند، کمتر در معرض خطر بیماری های قلبی و عروقی قرار دارند . بنابراین، مطمئن شوید که 4 ساعت در هفته پیاده روی کنید تا از بیماری های قلبی و عروقی در امان باشید.

فواید پیاده روی در مبارزه با سرطان:

سرطان جان بیش از یک میلیون نفر را گرفته است. زندگی بی تحرک یکی از علل سرطان است و این جا است که پیاده روی روزانه می تواند به شما کمک کند. راه رفتن می تواند به کاهش وزن کمک کند در نتیجه خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد. راه رفتن برای افراد تحت درمان سرطان با کاهش اثرات جانبی شیمی درمانی مفید بوده است . همچنین می تواند خطر سرطان پستان را کاهش دهد.

ورزش سبک ( پیاده روی ) که به طوری منظم و مرتب انجام شود ، ضربان قلب شما را تا اندازهای بالا می برد و می تواند در از بین بردن فشار روحی معجزه کند.

ارسال شده در تاریخ 24 نوامبر 2018 توسط خدیجه ص با موضوع مطلب علمی
بازدید : 1,524
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.