تعیین جنسیت قبل از حاملگی بررسی عوامل موثر در دختر یا پسر شدن جنین

تعیین جنسیت قبل از حاملگی بررسی عوامل موثر در دختر یا پسر شدن جنین

تعیین جنسیت قبل از حاملگی

انگور
نقش زیادی در قلیایی کردن ترشحات رحم دارد و به میزان زیادی کروموزومهای ماده را از بین میبرد و در نتیجه کروموزومهای نر مجالی بیشتر برای رشد و نمو پیدا میکنند

تعیین جنسیت قبل از حاملگی , جنسیت قبل از حاملگی ,بررسی عوامل موثر در دختر یا پسر شدن جنین , دختر یا پسر شدن جنین ,پسردار شدن ,تغذیه پسر دار شدن,دختر دار شدن

بسیاری از محققان اعتقاد دارند که هیچ روش علمی وجود ندارد که بتوان جنسیت نوزاد را قبل از حاملگی تعیین کرد. گرچه این اعتقاد صحیح است اما شواهدی هم وجود دارد که نشان می دهد عوامل متعددی در دختر یا پسر شدن جنین نقش دارد. زمان آمیزش، میزان PH رحم در حین لقاح و تغذیه قبل از بارداری سه عامل موثر در تعیین جنسیت قبل از حاملگی است .

PHرحم:

اسپرم مرد ( کروموزوم y‌)در محیط قلیائی بهتر زنده می ماند،ازطرفی محیط رحم در زمان تخمک گذاری (14 سیکل ماهانه 28 روزه) دارای PH بالا و قلیائی است و در صورتی که لقاح در این روز صورت گیرد به احتمال زیاد جنین تولد یافته پسر خواهد بود و در بقیه اوقات چون PH دهانه رحم پایین و اسیدی است کرموزوم X بیشتر زنده مانده و احتمال دختر شدن جنین بیشتر است.

زمان آمیزش: تعیین جنسیت قبل از حاملگی 

خانمها هر ماه در اواسط سیکل خود یک یا چند تخمک که از نظر کروموزومی فقط X هستند تولید می کنند و در مقابل آقایان دارای دو نوع اسپرم حاوی کروموزومهای جنسی Xو Y هستند در واقع این مرد است که جنسیت سلول تخم را تعیین می کند به شکلی که اگر تخمکی که حاوی کروموزوم جنسی X است با اسپرم حاوی کروموزوم جنسی Y لقاح یابد سلول تخم مذکر شده و اگر تخمکX با اسپرم حاوی X لقاح یابد سلول تخم مذکر می شود.

اگر آمیزش در حوالی زمان تخمک گذاری صورت گیرد ، پسر بدنیا خواهد آمد چرا که در زمان تخمک گذاری ترشحات دهانه رحم از همیشه قلیایی تر و رقیق تر است و ارتجاع پذیر تر است و حرکت اسپرمهایY را بسیار سهل و آسان می کنداما اگر مقاربت ۳ تا ۴ روز بعد یا قبل از تخمک گذاری اتفاق بیفتد شانس پسر شدن بشدت کاهش می یابد و احتمال دختر زیاد می شود .

رژیم غذایی و جنسیت جنین:

دنبال کردن یک رژیم غذایی خاص و درست به زوج‌های جوان کمک می‌کند بتوانند جنسیت کودک خود را تا حد زیادی پیش از بارداری تعیین کنند. به عنوان مثال، مصرف غذاهایی که منابع غنی از دو ماده معدنی کلسیم و منگنز هستند مثل سبزیجات سبز رنگ پیش از باردار شدن، احتمال به دنیا آوردن فرزند دختر را افزایش می‌دهد.

از سوی دیگر زنانی که بیشتر از خوراکی‌های حاوی پتاسیم و سدیم مثل موز و سیب زمینی استفاده کرده بودند، احتمال پسرزایی بیشتری داشتند؛ البته این مورد دوم هنوز به طور جداگانه مورد آزمایش قرار نگرفته است

تعیین جنسیت قبل از حاملگی , جنسیت قبل از حاملگی ,بررسی عوامل موثر در دختر یا پسر شدن جنین , دختر یا پسر شدن جنین ,پسردار شدن ,تغذیه پسر دار شدن,دختر دار شدن.

این متخصصان معتقدند که دنبال کردن یک رژیم غذایی خاص و درست به زوج‌های جوان کمک می‌کند که جنسیت کودک خود را تا حد زیادی بتوانند تعیین کنند.

به گزارش روزنامه دیلی میل، این رژیم غذایی باید چندین هفته پیش از باردار شدن به کار گرفته شود. این متخصصان برای دستیابی به نتایج فوق مدت ۵ سال روی ۱۷۲ زوج آزمایش کردند که تمایل داشتند فرزند دختر داشته باشند.

چه بخوریم؟ تعیین جنسیت قبل از حاملگی 

انواع معینی از میوه‌ها و سبزی‌ها به خاطر ارزش تغذیه‌ای ویژه باید به طور منظم در طول روز انتخاب شوند و این‌ها انواعی هستند که حاوی ویتامین A و C و فیبرند. همچنین تنوع در انتخاب نکته مهمی است، زیرا میوه‌ها و سبزی‌ها مواد مغذی دیگری چون فولات، پتاسیم، کلسیم و آهن را نیز فراهم می‌کنند.

انتخاب متنوع باعث می‌شود که ما از فواید بیشتر میوه‌ها و سبزی‌ها بهره‌مند شویم بر طبق توصیه متخصصین تغذیه، مصرف مکمل‌های رژیمی به جای میوه و سبزی کار اشتباهی است. زیرا مکمل‌ها فواید تغذیه‌ای شناخته شده یا ناشناخته میوه‌ها و سبزی‌ها را ندارند. غذاهای غنی از فولات خطر نقص‌های تولد را کاهش می‌دهد. لوبیاهای خشک، کلم دکمه‌ای، مارچوبه، آب گوجه فرنگی و آب پرتقال منابع غنی از فولات هستند.

از کجا بفهمیم تخمک گذاری دقیقا چه زمانی است؟
جداول دمای بدن (دمای بدن زن که باید هر روز صبح قبل از بیرون آمدن از رخت خواب اندازه گیری شود) ابزار نسبتا خوبی برای تعیین زمان تخمگ گذاری است اما ممکن است زمانی متوجه روز تخمک گذاری تان شوید که این پروسه تمام شده باشد و مجبور شوید تا دفعه بعد برای پسر دار شدن صبر کنید. مشاهده ترشحات سرویکس یا دهانه رحم هم می تواند به شما کمک کند تا بفهمید که زمان باروی قرار دارد. بد نیست بدانید که وقتی در سیکل قاعدگی هسیتدف ترشحات  واژن کمتر است، درحالیکه در زمان تخمک گذایر ترشحات شفاف تر شده و چسبنده می شوند. با این حال شاید دقیق ترین روش انجام آزمایش تخمک گذاری است. پس اگر پسر می خواهید تا مثبت شدن نتیجه آزمایش برای مقاربت صبر کنید. تعیین زمان تخمک گذاری توسط پزشک و با استفاده از سونوگرافی و همچنین تزریق آمپولی به نام HCG امکان پذیر است.

ارسال شده در تاریخ 3 فوریه 2019 توسط خدیجه ص با موضوع مطلب علمی
بازدید : 1,115
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.