خواص سیرابی را بدانید خوردن سیرابی برای سلامتی بدن توصیه می‌شود

خواص سیرابی را بدانید خوردن سیرابی برای سلامتی بدن توصیه می‌شود

خواص سیرابی,  خوردن سیرابی برای سلامتی بدن, خواص سیرابی را بدانید , خوردن سیرابی ضد سرطان ,سیرابی سرشار از آهن ,خواص درمانی سیرابی ,خواص سیرابی برای زنان باردار , مصرف سیرابی

آهن سیرابی مانند گوشت قرمز برای رفع کم خونی مناسب است و هر 100gr سیرابی 5میلی‌گرم آهن دارد

همچنین باعث تقویت معده،بهبود افسردگی،بلندی قد،پرپشتی مومیشود و برای مبتلایان به MSمفید است

خواص سیرابی, خوردن سیرابی برای سلامتی بدن, خواص سیرابی را بدانید , خوردن سیرابی ضد سرطان ,سیرابی سرشار از آهن ,خواص درمانی سیرابی ,خواص سیرابی و بارداری

خوردن سیرابی برای سلامتی بدن

خوردن سیرابی برای سلامتی بدن توصیه می‌شود. در مقایسه  با گوشت، پروتئین آن بیشتر است. همچنین آمینواسیدهای ضروری بدن با خوردن سیرابی تأمین می‌شود.

 مصرف ۱۰۰ گرم سیرابی ۸ درصد نیاز بدن به کلسیم را رفع می‌کند، همچنین مصرف این میزان سیرابی حاوی ۷ گرم پروتئین و ۴ گرم چربی است.

آهن سیرابی همچون گوشت قرمز برای رفع کم‌خونی مناسب است و هر ۱۰۰ گرم سیرابی ۵ میلی‌گرم آهن دارد.

سلنیوم موجود در سیرابی آنتی‌اکسیدان مناسبی برای بدن است که سبب جلوگیری از ابتلاء به سرطان می‌شود.

کلسترول موجود  در سیرابی به دلیل اینکه چربی پایینی دارد مثل گوشت قرمز خطر‌آفرین نیست و می‌توان گفت کلسترول سیرابی از گوشت گاو ، گوسفند و مرغ کمتر است.

عنصر روی موجود در سیرابی سبب بلندی قد و پرپشتی مو شده و مانع ریزش موی سر می‌شود و در واقع ۱۰۰ گرم سیرابی ۱۱ درصد نیاز روزانه بدن را به روی تأمین می‌کند. این مسئله برای تولید اسپرم، افزایش حس چشایی، بویایی و تقویت سیستم ایمنی بدن نیز حائز اهمیت است.

سیرابی همچنین حاوی انواع ویتامین‌ها شامل ویتامین B1، B2، B6،B12 بوده و ویتامین A آن نیز زیاد است. بنابر این خوردن آن برای افراد و حفظ سلامتی حائز اهمیت است. البته باید توجه کرد که سیرابی را باید قبل از پخت به خوبی بشوییم و از نظر بهداشتی نسبت به تمیزی آن مطمئن شویم.

۱۰۰ گرم سیرابی ۱۳۰ کالری دارد و نسبت به آجیل و قند کالری آن کمتر بوده بنابراین مصرف آن مناسب است.

خوردن پرزهای سیرابی در صورتی که به خوبی شسته شده باشند مشکلی ندارد، فقط افراد باید توجه داشته باشند که برای مصرف سیرابی بهتر است آن را با آب لیمو سرو کنند تا جذب آهن آن افزایش یابد.

ارسال شده در تاریخ 9 آگوست 2018 توسط خدیجه ص با موضوع مطلب علمی
بازدید : 1,930
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.