درطول روز چقدر آب بنوشیم تا بدنمون دچار کمبود آب نشه؟

درطول روز چقدر آب بنوشیم تا بدنمون دچار کمبود آب نشه؟ نوشیدن آب تاثیر مسقیم بر سلامتی دارد

درطول روز چقدر آب بنوشیم تا بدنمون دچار کمبود آب نشه؟میزان نوشیدن آب , چه مقدار آب در روز بنوشیم ,نوشیدن آب و تاثیر مسقیم بر سلامتی

آقایان?3.7 لیتر
خانم ها?2.7 لیتر

?نوشیدن آب به مقدار کافی(☝️)میتواند از خیلی از بیماریها از جمله سکته جلوگیری کند

درطول روز چقدر آب بنوشیم تا بدنمون دچار کمبود آب نشه؟میزان نوشیدن آب , چه مقدار آب در روز بنوشیم ,نوشیدن آب و تاثیر مسقیم بر سلامتی

منافع بهداشتی آب

آب جزء اساسی شیمیایی بدن شما است و حدود ۶۰ درصد از وزن بدن شما را تشکیل می‌دهد. هر سیستمی در بدن شما به آب بستگی دارد.

برای مثال آب سموم را از اندام‌‌های حیاتی خارج می‌کند، مواد غذایی را به سلول‌ها می‌رساند و محیط مرطوبی برای گوش، بینی و بافت‌های گلو فراهم می‌کند.کمبود آب در بدن به دزهیدراتاسیون می‌انجامد، عارضه‌ای که هنگام نبود آب کافی در بدن برای انجام کارکردهای طبیعی بدن رخ می‌دهد.

حتی دزهیدراتاسیون خفیف باعث کاستن از انرژی و خستگی شما می‌شود.بدن شما به چه مقدار آب نیاز دارد؟هر روز بدن شما از طریق تنغس، تعریق، ادرار و مدفوع آب از دست می‌دهد. برای اینکه بدن شما به کارکرد درستش ادامه دهید، شما باید با مصرف نوشیدنی‌ها و غذاهای حاوی آب این آب از دسته رفته را جایگزین کنید.

اما یک فرد بزرگسال سالم در آب و هوای معتدل به چه مقدار مایعات در روز نیاز دارد؟ انستیتوی پزشکی آمریکا مقدار دریافت کافی (AI) را برای مردان ۳ لیتر (حدود ۱۳ فنجان) از مجموع نوشیدنی‌ها در روز تعیین کرده است. دریافت کافی مایعات برای زنان ۲.۲ لیتر (حدود ۹ فنجان) از مجموع نوشیدنی‌ها در روز تعیین شده است.آیا توصیه به نوشیدن هشت لیوان آب در روز درست است؟شاید شما هم توصیه نوشیدن هشت لیوان ۸ اونسی (حدود ۲۲۵ میلی‌لیتر ) آب در روز را شنیده باشید.

این مقدار حدود ۱.۹ لیتر می‌شود که چندان از توصیه‌های انستیتوی پزشکی دور نیست. گرچه قاعده ۸ از ۸ را شواهد علمی دقیق ثابت نکرده ست، اما به علت آسانی به خاطر سپردن رایج باقی مانده است.فقط این نکته در نظر داشته باشید که این توصیه را باید به این صورت اصلاح کرد: «دست کم ۸ لیوان ۸ اونسی مایعات در روز بنوشید، زیرا همه مایعات در کل آب دریافتی به حساب می‌آیند.»

ارسال شده در تاریخ 7 آوریل 2018 توسط خدیجه ص با موضوع مطلب علمی
بازدید : 2,131
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.