رفع موخوره روشهای پیشگیری از ایجاد موخوره و راههای رفع آن

رفع موخوره روشهای پیشگیری از ایجاد موخوره و راههای رفع آن

رفع موخوره , روشهای پیشگیری از ایجاد موخوره , راههای رفع موخوره ,علت ایجاد موخوره ,بررسی رفع موخوره , پیشگیری از ایجاد موخوره, راههای مراقبت مو , روش ساده رفع موخوره

#موخوره

✨ خوابیدن با موی خیس موجب
ایجاد سردرد و عفونت شده
موها را شکننده و موخوره و ریزش
بوجود می آورد

رفع موخوره , روشهای پیشگیری از ایجاد موخوره , راههای رفع موخوره ,علت ایجاد موخوره ,بررسی رفع موخوره , پیشگیری از ایجاد موخوره, راههای مراقبت مو , روش ساده رفع موخوره

زمانی که ساقه مو از درازا شکاف برمی‌دارد و سر مو شاخ‌شاخ می‌گردد، به آن دو شاخه شدن شدن مو می‌گویند. در این حالت کوتیکول محافظ مو آسیب می‌بیند و فـیبر داخلی مو فرسوده می‌گردد. دو شاخه شدن مو بیشتر در موهای خشک و شکننده به وجود می‌آید. وقتی سطح محافظت‌کننده مو از بین می‌رود و امکان جایگزینی آن به وجود نمی‌آید، سر مو چند شاخه می‌شود. علت اصلی این بیماری مو کاهش رطوبت و چربی مو می‌باشد.

دلایل ایجاد این بیماری مو

مهترین نکته ای که اول از همه باید به آن توجه داشت این است که علت دو شاخه شدن مو چیست. دو شاخه شدن مو در بیشتر موارد به علت مراقبت نامناسب از مو ها اتفاق می‌افتد. مصرف زیاد از حد سشوار مو، شانه کردن موهای خیس، درمان های شیمیایی مو و رنگ کردن مو از مواردی می باشند که می ‌توانند باعث ایجاد این بیماری مو شوند.

دو شاخه شدن مو نه تنها درخشندگی مو را از بین می‌ برد بلکه مو را بسیار کدر و مرده می‌ کند. هنگام باز کردن پیچ و تاب های مو با شانه مراقب باشید و هیچ گاه پس از حمام موهای خود را سریع شانه نکنید و تا حد امکان از سشوار و درمان های شیمیایی مو دوری کنید. کمبود برخی ویتامین ها و مواد مغذی می ‌تواند بر سلامت مو تاثیر بگذارد. پس هیچگاه یک رژیم سالم را فراموش نکنید. قرار گرفتن در معرض خورشید، سرما، گرما و باد نیز می تواند در روند ایجاد این بیماری موموثر باشد.

استفاده زیاد از سشوار و اتوی مو

برس کشیدن موها زمانی که خیس هستند

استفاده طولانی مدت از گیره و سنجاق سر

کم آب شدن بدن

قرار گرفتن زیر نور خورشید به مدت طولانی

استفاده از رنگ مو و دیگر محصولات شیمیایی

استفاده از شامپوهای اسیدی و قلیایی

استفاده از برس‌های نایلونی و فلزی

– برای درمان موخوره استفاده از ماسک هایی که باید مدتی روی سر بمانند

دو شاخه شدن مو بخشی از یک مشکل بزرگتر می باشد. موی شما آسیب دیده است و نیاز به محافظت و مراقبت دارد. یکی از بهترین روش های مراقبت استفاده از محصولاتی است که مو های آسیب دیده و خشک را بطور خاص مورد هدف قرار می‌ دهند. یکی از این محصولات ماسک هایی است که باید مدتی روی مو بمانند.

پس از شامپو زدن، این ماسک ها را باید به آرامی بر روی مو از ریشه تا انتها مالیده و مدتی منتظر ماند. شما می‌توانید از یک شانه دندانه دار درشت، به منظور باز کردن گره های مو استفاده کنید. سپس مو های خود را به خوبی بشوئید تا از ماسک چیزی نماند. این کار را 2 بار در هفته به مدت 20 دقیقه انجام دهید.

ارسال شده در تاریخ 23 سپتامبر 2018 توسط خدیجه ص با موضوع پوست و مو
بازدید : 1,383
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.