روشهای رفع چروک لباس بدون اتو در هنگام شستشو مسافرت و غیره

روشهای رفع چروک لباس در زمان هایی که اتو در دسترس نیست

روشهای رفع چروک لباس از دغدغه های بعموم مردم  داشتن چندین  لباس اتو شده در کمدشان است که در زمان نیاز به راحتی در دسترس آنها باشد .اما خیلی مواقع به دلیل فشردگی در کمد لباس یا عدم دقت لازم در آویزان کردن لباس ها آنها کمی چروک می شوند

و اگر برق هم برود و حتی نمی توانید از اتو هم استفاده کنید. باید بدانیم که راه هایی برای برطرف کردن سریع این مشکل با استفاده از روش های ستنی وجود دارد.

همچنین در زمان هایی که به مسافرت می رویم، این نیاز بیشتر از هر زمان دیگری احساس می شود چرا که اگر بخواهید تمام لباس های خارج کرده از داخل چمدان تان به خشکشویی هتل محل اقامت بدهید باید هزینه زیادی برای آن پرداخت کنید.

در این مطلب چندین مورد از مواردی که با کمک آنها خواهید توانست، چروک های لباس های تان را برطرف کنید به شما آموزش داده خواهد شد تا دفعه بعد و در مسافرت ها،از آنها استفاده کرده و بهراحتی چروک لباسهایتان را برطف کنید. با هم این راهکارها را مرور می کنیم:

از شامپوی نرم ‌کننده مو به عنوان ماده ضد چروک لباس استفاده کنید

▫️برای باز کردن چروک پارچه، ملحفه یا لباس می ‌توانید از نرم ‌کننده موهایتان کمک بگیرید. به این صورت که ۱/۴ پیمانه نرم ‌کننده مو را درون لگن حمام بریزید. مقداری آب به آن اضافه کنید. سپس پارچه یا لباس را به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه در این محلول بخوابانید.

روشهای رفع چروک لباس

استفاده از سشوار برای رفع چروک

زمانی که عجله دارید و روی لباس تان چروک ها عمیقی وجود دارد و یک دفعه متوجه آن می شوید، دست و پایتان را گم نکنید. لباس را روی یک سطح صاف قرار دهید و با سشوهاری که به فاصله چند سانتیمتری آن قرار داده اید، به سمت آن قسمت های چروک، جلو و عقب ببرید. خواهید دید که چروک ها جلوی چشم تان یکی پس از دیگری محو می شوند.

از بین بردن چروک با یک حوله مرطوب

روی یک سطح صاف، لباس چروک خود را قرار داده و سپس یک حوله مرطوب روی آن قرار دهید. تا آنجا که می توانید آن را فشار دهید. سپس لباس را در آویزان کنید تا خشک شود.

 

به لباس چروک، سرکه اسپری کنید

سرکه سفید هم ارزان است و هم در آن ماده شیمیایی وجود ندارد. بنابراین می توانید یک محلول مقرون به صرفه تهیه کرده و آن را برای از بین بردن چروک لباس تان استفاده کنید. داخل یک بطری مقداری سرکه سفید ریخته و سه برابر آن میزان آب اضافه کنید. محلول به دست آمده را روی لباس چروک خود اسپری کنید و اجازه دهید خشک شود.

رفع چروک لباس با قطعات یخ
ماشین لباسشویی را در حالت خشک کن قرار دهید. لباس ها را داخل ماشین بریزید و ۲ الی ۳ قطعه یخ به آن اضافه کنید و لباسشویی را روشن کنید. بعد از ۱۰ دقیقه لباس های صاف و بدون چروک را از ماشین لباسشویی در بیاورید. یخ ها هنگام آب شدن بخار می کنند و بخارشان چروک ها را از بین می برد.

روشهای رفع چروک لباس از بخار کتری کمک بگیرید

اگر کتری دارید که آب را سریع به جوش می آورد، این کار را انجام دهید، زمانی که از آن بخار خارج شد، لباس چروک خود را در معرض آب بخار قرار دهید. این کار را با رعایت فاصله مناسب انجام دهید.

لباس چروک را در حمام بخار دهید 

این ترفند خصوصا زمانی که در سفر به سر می برید می تواند بسیار موثر  واقع شود. زمانی که لباس های تان را از چمدان خارج می کنید و متوجه می شوید چروک شده اند، پس از آنکه آن را از داخل ساک خارج کردید روی یک رخت آویز آویزان کنید و بعد از دوش گرفتن آن را در معرض بخاری که در حمام به وجود آمده قرار دهید. در و پنجره های حمام را هنگام خارج شدن ببندید تا لباس تان در معرض کامل بخارهای داخل حمام قرار گیرند.

استفاده از قابلمه به جای اتو

تابه یا قابلمه ای را که مورد استفاده روزانه تان است از آب پر کنید. آن گاه که آب داخل آن را به جوش آوردید، آب جوش را با احتیاط خارج کرده و مانند اتو آن را روی لباس خود بکشید تا چروک های آن را از بین ببرد.

لباس را داخل خشک کن ماشین لباسشویی قرار دهید

اگر لباس چروک در مقابل خشک کن آسیبی نمی بیند، کمی آب به آن اسپری کنید و با یک لباس دیگر مانند یک جفت جوراب خیس داخل لباسشویی بیاندازید. می توانید یک یا دو قالب یخ هم به آن اضافه کنید. زمانی که یخ ها آب شوند، از آنها بخار خارج می شود. اجازه دهید خشک کن لباسشویی به مدت ۱۵ دقیقه به کار خود ادامه دهد و آن وقت متوجه از بین رفتن چروک های عمیق آن لباس خواهید شد.

همانطور که در ابتدا هم اشاره کردیم از شامپوی نرم ‌کننده مو به عنوان ماده ضد چروک لباس استفاده کنید. تا لباسهایتان چروک نشوند و کتر نیاز به استفاده از اتوا داشته باشید

منبع : از بین بردن چروک

ارسال شده در تاریخ 1 نوامبر 2019 توسط خدیجه ص با موضوع گوناگون
بازدید : 1,111
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.