صورتی رنگی دخترانه چرا صورتی رنگ دخترانه است؟

صورتی رنگی دخترانه چرا صورتی رنگ دخترانه است؟

صورتی رنگی دخترانه

? صورتی رنگی دخترانه است که عشق، احساسات رمانتیک و عاشقانه را به دیگران القا می‌کند.

تقریبا همه می‌دانیم که صورتی رنگی دخترانه است که عشق، احساسات رمانتیک و عاشقانه را به دیگران القا می‌کند. این روزها رنگ صورتی به دکوراسیون خانه‌ها هم راه یافته و می‌تواند در آرامش ما تاثیر داشته باشد. به همین دلیل یکی از رنگ‌های پیشنهادی برای دکوراسیون اتاق خواب صورتی است. صورتی‌های تیره‌تر نشانه شادی و نشاط هستند و این حس را به شما منتقل می‌کنند. پس اگر می‌خواهید در فضای یکی از اتاق‌ها شادی و نشاط بیشتری داشته باشید، از صورتی‌های پررنگ‌تر و سرخابی کمک بگیرید.

 صورتی رنگی دخترانه, چرا صورتی رنگ دخترانه است؟, روانشناسی رنگ ها , رنگ ها و تاثیر آن در روحیه ,رنگ های دخترانه ,رنگ صورتی ضد افسردگی, انتخاب رنگ دخترانه

صورتی رنگ کاهش اشتها

صورتی از جمله رنگ‌هایی است که اگر در فضای آشپزخانه از آن استفاده کنید، اشتهای شما را کاهش می‌دهد. در صورتی‌که به دنبال رژیم‌های لاغری هستید و دل‌تان می‌خواهد به تناسب اندام برسید، رنگ را در فضای آشپزخانه دست‌کم نگیرید. این رنگ اشتهای شما را برای مصرف مواد غذایی چرب و پر کالری کاهش می‌دهد و شما را نسبت به مصرف غذاهای کم حجم و سالم ترغیب می‌کند. پس بشقاب و وسایل غذاخوری را صورتی انتخاب کنید تا هنگام غذا خوردن آرامش بیشتری داشته باشید و به آرامی غذا را به معده‌تان بفرستید.

تحقیقات پژوهشگران نشان می‌دهد وقتی سریع غذا می‌خورید، پیام سیری دیرتر به مغز شما مخابره می‌شود و در نتیجه موادغذایی بیشتری مصرف می‌کنید.  وقتی با آرامش غذا می‌خورید پیام سیری به موقع مخابره شده و حجم زیادی از مواد غذایی و کالری‌ها به بدن شما وارد نمی‌شود.

چرا صورتی رنگ دخترانه است؟

روانشناسی رنگ‌ها معمولا به موضوع روانشناسی انگیزه و هیجان مربوط می‌شود. درواقع ساختارهای روانی جنس دختر و پسر نسبت به بعضی از رنگ‌ها پاسخ مثبت می‌دهد. البته در این زمینه تحقیق رسمی و بررسی جامعه آماری انجام نشده ولی نتایج بررسی‌های روانشناسی فیزیولوژیک نشان می‌دهد پذیرش بعضی از رنگ‌ها در ساختار روانشناختی جنس دختر و پسر وجود دارد، البته نباید الگوی فرهنگی و تربیتی را نادیده بگیریم.

صورتی رنگی دخترانه, چرا صورتی رنگ دخترانه است؟, روانشناسی رنگ ها , رنگ ها و تاثیر آن در روحیه ,رنگ های دخترانه ,رنگ صورتی ضد افسردگی, انتخاب رنگ دخترانه
یعنی از بدو تولد پدر و مادر باتوجه به تجربه خودشان و فضای محیط بعضی از رنگ‌ها را به آرامی به کودکان دختر و پسر القا می‌کنند که می‌تواند به صورت پیام غیرمستقیم باشد. به‌طور مثال ممکن است مادر به فرزندش بگوید:«من احساس می‌کنم رنگ صورتی به تو می‌آید یا این عروسک صورتی قشنگ است و …» در نتیجه کودک این مفاهیم را از طریق مشاهده و کلام دریافت می‌کند. شاید هم هورمون‌ها در این زمینه نقش داشته باشند که البته در این زمینه هم تحقیقات اثبات شده‌ای دیده نمی‌شود.

صورتی ضد افسردگی

بعضی از روانشناسان بر این باورند که صورتی رنگی قدرتمند است. بدین معنا که از یک سو می‌تواند آرامش و راحتی ایجاد کند و از سوی دیگر با القای حس شادی و نشاط به جنگ افسردگی بروند. به افراد افسرده و غمگین توصیه می‌شود که صورتی‌های پررنگ و شاد را به محیط زندگی‌شان راه دهند. در این صورت شادی و نشاط بیشتری را تجربه می‌کنند.گفته می‌شود که صورتی رنگی امیدبخش است و سبب می‌شود نسبت به آینده دیدگاه روشن‌تری داشته باشید. صورتی پرخاشگری را کاهش می‌دهد و از شدت عصبانیت می‌کاهد.

فقط مخصوص اتاق بچه‌ها نیست

وقتی نام رنگ صورتی می‌آید ناخودآگاه فکر می‌کنیم که صورتی مخصوص اتاق دختربچه‌هاست این رنگ برای اتاق نشیمن و اتاق‌های خواب هم به‌کار می‌رود. صورتی در کنار سفید فضایی شیک و آرام ایجاد می‌کند. اگر می‌خواهید فضا کلاسیک‌تر به نظر برسد این ترکیب را فراموش نکنید. اگر صورتی را با قهوه‌ای یا مشکی ترکیب کنید، ترکیب زیبایی ایجاد می‌شود که برای اتاق نشیمن گزینه مناسبی است.

ارسال شده در تاریخ 6 دسامبر 2018 توسط خدیجه ص با موضوع گوناگون
بازدید : 1,125
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.