طرز تهیه حلوا دهین حلوای عراقی خوش طعم با تزیین زیبا

طرز تهیه حلوا دهین حلوای عراقی خوش طعم با تزیین زیبا

طرز تهیه حلوا دهین

طرز تهیه حلوا دهین ,تهیه حلوا دهین حلوای عراقی ,حلوا دهین خوش طعم با تزیین ریبا,تزیین حلوا ,آموزشحلوا دهین ,مواد لازم حلوا دهین ,تهیه حلوای عراقی ,

مواد لازم حلوای عراقی:

آرد 1 و 1/4 پیمانه
شکر 1 پیمانه
شیر پرچرب 1/2 پیمانه
روغن 1/2 پیمانه
کره 40 گرم
پودر نارگیل 1/2 پیمانه
شیره خرما 3 قاشق غذاخوری
هل پودر شده 1 قاشق چایخوری
زعفران دم کرده 1/2 قاشق چایخوری
گلاب 1-2 قاشق غذاخوری
گردو و خلال بادام به دلخواه

?مرحله اول:

ابتدا کره را ذوب کنید و با یک قاشق از آن کف قالب کیک یا ظرف پیرکس را چرب کنید. نیمی از پودر نارگیل راکف ظرف بپاشید. بعد تعدادی نصف گردو روی آن بچینید (استفاده از گردو اختیاری است).
مرحله دوم:
شیر، شکر و روغن مایع را داخل قابلمه کوچکی بریزید و روی شعله گاز قرار دهید. هم بزنید تا مایع داغ و شکر در آن حل شود.
مرحله سوم:
گلاب و زعفران را به مواد اضافه کنید و یکی دو دقیقه دیگر هم بزنید تا شروع به قل زدن کند. حال شیره خرما را بریزید و هم بزنید.
مرحله چهارم:
آرد و هل را با هم الک کنید و روی بقیه مواد بریزید. کمی هم بزنید تا آرد به خورد مایع برود و سپس کره ذوب شده را هم با آن مخلوط کنید (حلوا باید کمی غلیظ تر از فرنی باشد).
مرحله پنجم:
حلوا را در قالب آماده شده روی گردو ها بریزید. روی حلوا را تا جای ممکن صاف کنید. سپس پودر نارگیل باقیمانده را روی حلوا بپاشید. در صورت تمایل مقداری هم خلال بادام روی آن بپاشید.
مرحله ششم:
قالب را حدود ۳۰ دقیقه در فر گرم شده با دمای ۱۵۰ درجه قرار دهید. در آخر شعله روی فر را ۲-۳ دقیقه روشن کنید تا پودر نارگیل و خلال بادام روی حلوا حالت بوداده پیدا کند و قهوه ای رنگ شود.
بعد از خارج کردن از فر کمی صبر کنید تا حلوا قدری خنک شود و راحت تر برش بخورد. آن را به شکل مربعی برش بزنید و نوش جان کنید.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖
✍به کانال بزرگ آشپزباشی بپیوندید????
? https://telegram.me/joinchat/AzYTrjvEfJSZLACebbo5HA ?‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

ارسال شده در تاریخ 12 سپتامبر 2019 توسط خدیجه ص با موضوع آشپزی
بازدید : 4,795
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.