عوارض استفاده سشوار برای مغز تاثیر امواج الکترومغناطیس آن

عوارض استفاده سشوار برای مغز تاثیر امواج الکترومغناطیس آن

عوارض استفاده سشوار برای مغز

سشوار به اندازه دکل برق خطر دارد !

امواج الکترومغناطیسی که از ضعیف‌ترین سشوار‌ها هم ساطع میشود، 300 برابر امواجی است که از گوشیهای تلفن همراه ارسال میشود؛ پس سشوار غیر از مو، برای مغز هم میتواند مضر باشد.

 همچنین طوری که تحت تابش آنها قرار گرفتن ممکن است خطر ابتلا به سرطان خون، سرطان مغز و تیروئید را در جنین و کودکان بالا ببرد.

عوارض استفاده سشوار برای مغز,میزان امواج الکترو مغناطیس سشوار,خطرات سشوار برای مغز, تاثیر امواج الکترومغناطیس سشوار ,تاثیر سشوار بر مو

مضرات سشوار کشیدن برای مو و مغز

 امواج الکترومغناطیسی که از ضعیف ترین سشوارها هم ساطع می شود، 300 برابر امواجی است که از گوشی های تلفن همراه ارسال می شود پس سشوار غیر از ضرری که برای مو دارد، برای مغز هم می تواند مضر باشد. به همین دلیل مخصوصا برای کودکان برای خشک کردن مو تا جای ممکن از سشوار استفاده نکنید. کودکان موهای ضعیف و ظریفی دارند و چون میزان مراقبت آنها از موهایشان به مراتب کمتر است، آسیب بیشتری می بیند و در برابر باد داغ سشوار سست تر است. سعی کنید ساعاتی از روز بچه ها را حمام ببرید که در خانه هستند. بعد نم موها را با حوله بگیرید و اجازه دهید موها در هوای آزاد خشک شوند. اگر برای بیرون رفتن عجله دارید، از حمام کردن کودک یا لااقل از شستن موهای او صرف نظر کنید.
باد سرد سشوار هم مضر است
بسیاری از افراد فکر می نند باد سرد سشوار مشکلی ایجاد نمی کند اما باد سرد سشوار هم می تواند باعث ایجاد الکتریسیته در مود می شود و عامل خشکی مو است. اگر شدت باد سشوار زیاد باشد، تفاوتی نمی کند که با باد سرد سشوار بکشید یا از دمای گرم سشوار استفاده کنید. به هر حال مو را شکننده می کند.
در صورتی که از شدت پایین همراه با باد سرد استفاده کنید، میزان آسیب تا حدی کمتر است اما حتی در این شرایط نیز در اثر استفاده مکرر، مو آسیب می بیند. شاید بهترین راه این است که حداقل برای خشک کردن روزانه مو از سشوار استفاده نکنید و حوله های میکروفیبر که قدرت خشک کنندگی بالاتری دارند، به کار برید و هرازگاهی برای حالت دادن به مو سشوار بکشید.

بدن همواره در معرض مقادیر زیادی از تشعشات قرار دارد، گفت: این تشعشعات از دو منبع طبیعی و مصنوعی به بدن انسان تابیده می‌شود که منبع طبیعی یعنی خورشید، مهم‌ترین عامل تابش انرژی به شمار می‌رود.

وی افزود: با پیشرفت علم و تکنولوژی، تشعشعات الکترومغناطیس از مهم‌ترین منابع تابش مصنوعی، پاک، ارزان و در دسترس به شمار می‌روند که با گستردگی زیادی در تمام امور زندگی افراد وارد شده‌اند؛ از اسباب‌ بازی کودکان گرفته تا پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌ها. در مجموع خطوط انتقال برق، ترانس‌های برق، ارتباطات الکترونیکی، رادیو فراکانس‌ها و … در تمام امورات زندگی حضور یافته‌اند.

گورانی ادامه داد: الکترون ذاتا هر جا که حرکت کند اطراف خود میدان الکتریکی و مغناطیسی ایجاد می‌کند که حاوی انرژی است. این انرژی‌ها اگر از مقدار مشخصی بالاتر روند، آسیب پذیری بدن در مواجهه با آن بالاتر می‌رود. اطراف تمام وسایل برقی در منازل میدان مغناطیسی وجود دارد. در میان وسایل منزل، آن دسته از وسایلی که سیم پیچ دارند مانند سشوار، جاروبرقی، ماشین لباسشویی و … میدان مغناطیسی بسیار قوی‌تری در اطراف خود ایجاد می‌کنند. به عنوان مثال میدان مغناطیسی سشوار به مراتب از یک دکل برق 220 هزار ولت بیشتر است.

بیشترین میدان‌های الکترومغناطیس ناشی از وسایل خانگی در آشپزخانه‌هاست

ارسال شده در تاریخ 23 می 2019 توسط امید ازادمرد با موضوع سلامتی
بازدید : 1,567
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.