قارچ جادویی درمانی برای افسردگی و مناسب افراد مبتلا به اختلالات روانی

قارچ جادویی درمانی برای افسردگی و مناسب افراد مبتلا به اختلالات روانی

قارچ جادویی درمانی برای افسردگی

درمان افسردگی با قارچ های جادویی و بازسازی مدارهای مغز !

به گفته دانشمندان ماده توهم‌زای موجود در قارچ جادویی که معمولا برای توهم زدن استفاده میشه با “تنظیم دوباره مغز” میتواند افسردگی غیرقابل درمان را درمان کند.

 البته این تیم تحقیقاتی تاکید کرده که افراد نباید به خود درمانی روی آورند.

قارچ جادویی درمانی برای افسردگی, درمان جدید مناسب افراد مبتلا به اختلالات روانی,قارچ جادویی ,درمان اختلالات روانی , تنظیم دوباره مغز

در چند وقت اخیر، موج تازه‌ای از مطالعات پزشکی، تمرکز ویژه‌ای را بر اثرات مفید روان‌گردان‌ها بر سلامت روان داشته‌اند. مقدار اندک و کنترل شده ال‌اس‌دی (LSD)، فعالیت ذهنی فرد را به شکل قابل ملاحظه‌ای افزایش می‌دهد. این در حالی است که قارچ های جادویی به علت دارا بودن دارویی با نام سیلوسیبین (Psilocybin)، قادرند در بهبود افسردگی و اضطراب در بیماران سرطانی مفید واقع شوند. اما بخش بزرگی از این مطالعات، بر نحوه تاثیر مستقیم این داروها بر مغز تمرکز دارند. به عنوان مثال، مطالعه جدیدی که توسط گروهی از دانشمندان انجام گرفته، نحوه درمان افسردگی با قارچ های جادویی ، قبل و بعد از مصرف را مورد بررسی قرار می‌دهد.

این مطالعه توسط گروهی از دانشمندان کالج سلطنتی لندن (Imperial College London) انجام گرفتو طی آن، ماده‌ای فعال در قارچ‌های جادویی با نام سیلوسایبین به تعداد 20 بیمار مبتلا به افسردگی داده شد. مشکلات افسردگی و اضطراب این بیماران، به کمک هیچ‌یک از روش‌های درمانی دیگر، موفقیت‌آمیز نبود؛ تا اینکه آزمایش جدید محققان یک نتیجه چشم‌گیر را در پی داشت! بیماران در ابتدا دوز 10 میلی‌گرم و در هفته دوم دوز 25 میلی‌گرم از سیلوسایبین را مصرف کر‌دند. قارچ جادویی درمانی برای افسردگی

همه بیماران این آزمایش، تنها بعد از یک هفته احساس بهبود قابل توجهی پیدا کردند، همچنین نیمی از آنان در فاصله 5 هفته بعدی، به شرایط مطلوب‌تری نیز دست یافتند. نتایج این آزمایش، با نتایج اسکن مغزی قبل و بعد از درمان نیز به خوبی مطابقت دارد. بعد از این روند درمانی، جریان خون بیماران، در قسمتی از مغز با نام آمیگدال (Amygdala)، به شکل قابل توجهی کاهش پیدا کرد. آمیگدال ناحیه‌‌ای از مغز انسان است که بخش مهمی از پردازش‌های احساسی در آن رخ می‌دهند.

نکته جالب توجه اینکه نتایج اسکن مغزی بیماران در زمان اعتیاد به داروهای روان‌گردان، نشان می‌دهد که در این دوره یک از هم گسیختگی عجیب در بین قسمت‌های مختلف مغز افراد رخ داده است. همین امر سبب می‌شد که فرد، نتواند احساسات خود را کنترل و در شرایط مختلف به درستی تصمیم‌گیری کند. اجرای فرآیند درمان افسردگی با قارچ های جادویی سبب شد که این پیوستگی میان قسمت‌های مختلف مغز مجددا برقرار شده و مغز بیمار، شروعی دوباره را تجربه کند.

این مطالعه را یک راه کار درمانی مناسب برای افراد مبتلا به اختلالات روانی خاص می دانند که اغلب با طرد از اجتماع روبرو می شوند.

ارسال شده در تاریخ 29 می 2019 توسط امید ازادمرد با موضوع تکنولوژی
بازدید : 1,222
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.