ورزش ژیمناستیک مناسب برای کودکان از سازگارترین ورزش ها

ورزش ژیمناستیک مناسب برای کودکان از سازگارترین ورزش ها

ورزش ژیمناستیک

ژیمناستیک مختص کودکان است!?‍♂️

▫️ژیمناستیک از سازگارترین ورزش ها برای کودکان می باشد،از آنجا که این ورزش گروهی انجام می شود کودکان احساس کسالت و خستگی نمی کنند و انعطاف پذیری و عملکرد شناختی کودکان را بالا می برد.

ورزش ژیمناستیک می تواند یک راه عالی باشد تا کودکان یک علاقه همیشگی به ورزش پیدا کنند.

ورزش ژیمناستیک, ژیمناستیک مناسب برای کودکان,ژیمناستیک از سازگارترین ورزش ها,سن مناسب شروع ژیمناستیک, ژیمناستیک برای دختران ,ژیمناستیک و کودکان,

ژیمناستیک برای کودکان می تواند از بازه سنی 2 تا 5 سال شروع شود. درست به موازات پیشرفت کلاس های ژیمناستیک و دوره بلوغ کودک، رشد مهارت ورزشی کودک نیز مثل یک موتور عمل می کند. این آکادمی همچنین توصیه می کند؛ کودکانی که محدودیت های خاصی دارند می توانند از بازه سنی 6 الی 9 سال برای شروع ژیمناستیک اقدام کنند.

بستگی به اهداف کوتاه مدت یا بلندمدت ژیمناستیک دارد؛ یکی از فاکتورهایی که باید تعیین شود به سن کودک بستگی دارد. کودکی که در برنامه ها و کلاس های آموزش ژیمناستیک شرکت می کند ایا به حرکات ژیمناستیک به عنوان یک هدف کوتاه مدت یا یک فعالیت دائمی یا یک ورزش هدفمند طولانی مدت نگاه می کند؟! والدین اغلب توصیه می کنند که خطرات دائم العمر آسیب ها را بسنجیم مخصوصا زمانی که کودک اشتیاق واقعی به ژیمناستیک دارد. بچه های کوچکتر از ده سال ممکن است که نتوانند تشخیص دهند که ایا ژیمناستیک را به عنوان یک هدف کوتاه مدت یا بلند مدت انتخاب کنند، آنها باید بتوانند در سنین 11 تا 12 سالگی انتخاب کنند.
به عنوان والدین یک کودک شما باید بدانید ژیمناستیک برای کودکانی محافظه کار هستند و در انجام کار ها همیشه مراقب هستند، یک ورزش ایده آل است. یک کودک باید هم از نظر جسمی هم از نظر روانی برای تمرینات ژیمناستیک آماده باشد به طور معمول دختران نسبت به پسران هم سن خودشان  از نظر جسمی و روانی آمادگی بیشتری برای ژیمناستیک دارند اما این بدین معنا نیست که فرزند پسر شما در سنین جوانی آماده ژیمناستیک نیست.

آنچه در این مقاله از ایران پاتوق می خوانید

ویژگی ورزش های مناسب کودکان

بسیاری از والدین به دنبال ورزش های سازمان دهی شده خاصی هستند تا کودکان پیش دبستانی خود را فعال نگه دارند. اما کودکانی که در رده سنی ۴ تا ۵ سال هستند هنوز موارد پایه نظیر پرتاب کردن، گرفتن اجسام و رعایت نوبت را به خوبی فرا نگرفته اند.

حتی ساده ترین قوانین می توانند برای فهم آنان سخت باشند، گاهی اوقات نیز برخی از والدین می بینند که کودکشان در حین یک مسابقه در جهتی مخالف حرکت می کند!

همچنین زود شروع کردن مسابقات و ورزش های جدی می تواند برای کودکان آزاردهنده بوده و اشتیاق آن ها برای شرکت در مسابقات در آینده را بکاهد.

ترفندهای ورزش خانوادگی برای کودکان

پیاده روی، بازی کردن، دویدن در حیاط پشتی و یا استفاده از لوازم و امکانات زمین بازی در پارک محلی می تواند برای تمامی اعضای خانواده جذاب باشد.

از جمله دیگر فعالیت هایی که می توان همراه با هم و به صورت گروهی با بچه های پیش دبستانی انجام داد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • انجام بازی های معروف و سنتی نظیر لی لی یا بالا بلندی و همراه کردن آن با پریدن، جهش و راه رفتن به عقب
  • شوت کردن توپ های بازی
  • انجام بازی رقص مجسمه یا موارد دیگر
  • وانمود به این که مجسمه هستیم برای تمرین تعادل

افزایش آگاهی از ورزش ها

برای اینکه کودکان بتوانند یک ورزش را برای خود مناسب بدانند، ابتدا باید از طیف گسترده ای از گزینه های در دسترس استفاده کنند. شخصیت، توانایی ورزشی، دسترسی به زمان تمرین و تجهیزات و سطح علاقه آنها، بخش مهمی از فاکتورهای پیدا کردن فعالیت کامل است. آنچه می توانید انجام دهید تا بتوانید همه راه امکانات موجود را برای آنها باز کنید و اجازه دهید آنها بیش از یک ورزش را امتحان کنند و رد کنند، ممکن است قبل از پیدا کردن آنچه برای آنها جالب ترین گزینه باشد، کمی آزمون و خطا صورت گیرد.

این ،ممکن است به معنای تعویض وسایل، تکرار منحنی زمان یادگیری، و بسیاری از تلاش ها و شکست های احتمالی باشد، اما تمام تلاش خود را برای صبور بودن انجام دهید ، اطمینان حاصل کنید که در هر یک از این ورزش ها به اندازه کافی طول می کشد ،تا درک کاملی از بازی داشته باشند، اما اگر به نظر نمی رسد که آنها در عمل خود را به کار گیرند، به آنها اجازه رد شدن و انتخاب و امتحان گزینه های دیگر را بدهید.

ارسال شده در تاریخ 14 جولای 2019 توسط خدیجه ص با موضوع خبر ورزشی
بازدید : 1,452
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.