پارک علم و فناوری مجازی اصفهان-رونمایی پارک

پارک علم و فناوری مجازی اصفهان، سازمانی است که بوسیله متخصصان حرفه‌ای اداره می‌شود و هدف اصلی آن افزایش ثروت جامعه از طریق تشویق و ارتقاء فرهنگ نوآوری و افزایش توان رقابت در میان شرکت ها و مؤسساتی است که متکی بر علم و دانش در محیط پارک فعالیت می‌کنند.
به گزارش ایرنا، پارک علم و فناوری مجازی در فضای اینترنت طراحی شده است و امکان دسترسی کاربران و علاقه مندان به اطلاعات کامل مربوط به شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری اصفهان را فراهم می کند.
پارک علم و فناوری مجازی اصفهان، شب گذشته در مراسمی که به مناسبت بیستمین سال تاسیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و رونمایی از چند دستاورد علمی و پژوهشی با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در کاخ موزه چهلستون برگزار شد، رونمایی شد.
معاون توسعه و فناوری شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در این مراسم در باره پارک علم و فناوری مجازی گفت: این طرح توسط یکی از شرکت های دانش بنیان مستقر در شهرک و بصورت وب سایت اینترنتی اجرا شده است.
محمدجواد امیدی افزود: ویژگی ها و اطلاعات مربوط به شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری بصورت سه بُعدی و پویانمایی(انیمیشن) درآمده است و کاربران می توانند با ورود به این وب سایت، چیدمان و محصولات شرکت ها را از نزدیک ببینند.
وی با بیان اینکه می توان اطلاعات مربوط به سایر شرکت های دانش بنیان از پارک های علم و فناوری دیگر را نیز در این سامانه قرار داد، تصریح کرد: تعدادی از پارک های علم و فناوری خارجی از این سامانه مجازی با هدف ارائه محصولات خود در بازار ایران استقبال کرده اند.
همچنین در این مراسم، قرارداد سه جانبه ای میان وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان منعقد شد.
بر اساس این قرارداد، بخشی از زمین های دانشگاه صنعتی اصفهان برای تکمیل طرح جامع شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به این شهرک واگذار می شود.
همچنین پروفسور ‘کانگ’ دبیرکل انجمن جهانی شهرهای فناوری موسوم به «تکنوپولیس» (WTA) در این مراسم هدیه هایی به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و مسئولان استان اصفهان تقدیم کرد.
وزیر علوم روز پنجشنبه برای حضور در جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی و بازدید از چند طرح به شهر اصفهان سفر کرد.
این جشنواره از سوی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و وزارت علوم و همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تا ۲۵ اردیبهشت برگزار می شود.
شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان بعنوان نخستین و تنها شهرک تحقیقاتی کشور از۲۰ سال گذشته فعالیت خود را با ایجاد نخستین پارک فناوری و مرکز رشد فناوری کشور آغاز کرد.
اکنون بیش از ۴۰۰ شرکت دانش بنیان در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان مستقر است.


با ایران پاتوق همواره به روز بمانید.

ارسال شده در تاریخ 13 می 2016 توسط مدیریت با موضوع خبر فرهنگی
بازدید : 1,827
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.