پیشگیری ابتلا بیماری‌های زوال عقل مانند آلزایمر در دوران کهولت

پیشگیری ابتلا بیماری‌های زوال عقل مانند آلزایمر

پیشگیری ابتلا بیماری‌های زوال عقل, خطر ابتلا به آلزایمر , پیشگیری ابتلا آلزایمر,زوال عقل و علائم و نشانه های بیماری ,راههای پیشگیری ابتلا بیماری‌های زوال عقل ,راه‌های پیشگیری از آلزایمر

تفریح کنید تا آلزایمر نگیرید از راهکارهای  پیشگیری ابتلا بیماری‌های زوال عقل است

ورزش،شرکت در برنامه‌های اجتماعی و مطالعه میتوانند قدرت و سلامت عقل افراد را حفظ کنند واز خطر ابتلا بیماری‌های زوال عقل مانند آلزایمر در دوران کهولت بکاهد

پیشگیری ابتلا بیماری‌های زوال عقل, خطر ابتلا به آلزایمر , پیشگیری ابتلا آلزایمر,زوال عقل و علائم و نشانه های بیماری ,راههای پیشگیری ابتلا بیماری‌های زوال عقل ,راه‌های پیشگیری از آلزایمر

راه‌های پیشگیری از آلزایمر:

 ورزش

مطالعات جدید دانشگاه گوته فرانکفورت نشان داده است که ورزش کردن تاثیر زیادی به سوخت و ساز مغز می‌گذارد و می‌تواند از تحلیل رفتن کارایی شناختی و زوال عقلی جلوگیری کند. بررسی‌ها نشان داده که افزایش سوخت و ساز در مغز باعث جلوگیری از افزایش ماده کولین (جزئی از ویتامین B) می‌شود. این متابولیست معمولاً با کاهش سلول‌های عصبی افزایش می‌یابد و در نهایت افزایش آن منجر به آلزایمر می‌شود. انجام ورزش میزان کولین را در مغز تنظیم می‌کند. بنابراین ورزش کردن باعث حفاظت از سلول‌های عصبی می‌شود.

 قدم زدن

مطالعات اخیری که در سال ۲۰۱۸ انتشار یافته نشان می‌دهد که فعالیت فیزیکی مانند پیاده‌روی بر ساختار مغز تاثیر می‌گذارد. بنابراین برداشتن ۴ هزار قدم در طول روز از اختلال حواس جلوگیری می‌کند. افرادی که حداقل در طول روز ۴ هزار گام برمی‌دارند کارایی شناختی بیشتری نسبت به دیگران دارند. فعالیت فیزیکی همچنان باعث افزایش توانایی مغز در ایجاد تغییرات می‌شود.

 دو زبانه بودن

دانستن زبان دوم مناطقی از مغز را که معمولا در بیماران آلزایمر تحت تاثیر قرار گرفته، تقویت می‌کند. محققان کانادایی، اسکن مغز دو گروه افراد چندزبانه و تک‌زبانه که همگی مبتلا به بیماری آلزایمر بودند را مورد بررسی قرار دادند. نتیجه این بود که دانستن یک زبان دوم ممکن است به کاهش تاثیرات اختلالات مغزی “دژنراتیو” (degenerative) کمک کند.

 قهوه

بررسی انجام گرفته در مورد تاثیر مصرف قهوه و سلامت مغز نشان می‌دهد مصرف مرتب قهوه با کاهش ۱۶ درصدی خطر ابتلا به آلزایمر و زوال عقلی مرتبط است.

 چای سبز

متخصصان کانادایی معتقدند ترکیب EGCG موجود در چای سبز می‌تواند به پیشگیری از بیماری آلزایمر کمک کند. هرچند نتایج مطالعات متعدد تاکنون حاکی از ارتباط چای سبز با کاهش خطر ابتلا به آلزایمر بوده اما مکانیزم نهفته در این ارتباط پیش از این نامشخص بوده است. اکنون بررسی جدید نشان می‌دهد چگونه ترکیب EGCG موجود در این نوشیدنی تشکیل پلاک‌های سمی موثر در بروز آلزایمر را مختل می‌سازد.

ارسال شده در تاریخ 10 سپتامبر 2018 توسط خدیجه ص با موضوع سلامتی
بازدید : 1,331
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.