دستگاه سیکس پک ساز و شبیه ساز ورزشی داینا ۲۰۱۹

​ این ماساژور شکمی دارای تکنولوژی تحریک الکتریکی عضله یا EMS می باشد.به این صورت که این فرکانس های ملایم به صورت ریتمیک و ملایم و با سیگنال های نزدیک به سیگنال مغز بطور مستقیم وارد ماهیچه شده و به آن قسمت از بدن که نصب کرده اید دستور چربی سوزی و فعالیت ماهیچه و عضله سازی را می دهد.بنابراین ماهیچه ابتدا چربی سوزی کرده و سپس شروع به ساخت عضله و تمرین بدن سازی میکند.ماساژور می تواند کاربردهای مختلفی از جمله برطرف کردن خستگی، کاهش درد عضلات و یا تقویت ماهیچه ها داشته باشد. شما با استفاده درست از ماساژ می توانید از مزایای بی شمار آن بهره مند شده و مشکلات و موارد آزاد دهنده ای که برای تان پیش می آید، رفع نمایید. ​ ​

ژله ی نیمرو طرز تهیه ژله ی نیمرو مناسب صبحونه برای کودکان

ژله ی نیمرو طرز تهیه ژله ی نیمرو مناسب صبحونه برای کودکان

ژله ی نیمرو ,طرز تهیه ژله ی نیمرو , روش تهیه ژله ی نیمرو,دسر ژله ی نیمرو , دسر مهمونی , دسر صبحونه , ژله ی صبخونه

ژله ی نیمرو ,طرز تهیه ژله ی نیمرو , روش تهیه ژله ی نیمرو,دسر ژله ی نیمرو , دسر مهمونی , دسر صبحونه , ژله ی صبخونه

مواد لازم:

ژله آلوورا یک بسته

ژله پرتقال یک بسته

بستنی وانیلی یک لیوان

طرز تهیه:

ابتدا ژله پرتقال را با یک لیوان آبجوش به خوبی حل کنید تا اثری از دانه های ژله باقی نماند
و سپس بستنی وانیلی را کم کم به ژله اضافه کنید تا رنگ دلخواه بدست بیاید، نه خیلی رنگ و رو رفته باشد نه خیلی نارنجی غیر طبیعی و به رنگ زرده تخم مرغ نزدیک شود و بعد جا تخم مرغی را یک مقدار چرب میکنیم و ژله را در آن میریزیم و میذاریم داخل یخچال که ببندد.
حالا ژله آلوورا را با یک لیوان آبجوش به خوبی حل میکنیم و سپس بستنی را به َآن اضافه میکنیم و خوب هم میزنیم تا حدی که بستنی کاملا با ژله ترکیب یکدستی شود ، نصف مواد را در یک دیس یا سینی، بصورت یک لایه تقریبا نازک میریزیم و میذاریم یخچال تا یک مقدار ببندد ولی خیلی سفت نشود سپس زرده ها را از جا تخم مرغی با احتیاط خارج کرده و روی سفیده ها میچینیم و بقیه ژله ی سفید را دور تادور زرده ها میریزیم فقط دقت کنید لایه سفیده زیاد نازک نشود که بعدا از ظرف جدا نشود و نه زیاد ضخیم شود که به سفیده شباهت نداشته باشد.
باز داخل یخچال میذاریم، وقتی که آماده شد مثل تخم مرغ برش میدیم و در ظرف مورد نظر میچینیم، زیاد هم لازم نیست با دقت بریده شود چون هرچه برش ها بی نظم تر باشه بیشتر به نیمرو شبیه میشه.

نکته: میتونید به جای ژله ی آلوورا و بستنی، از مخلوط دو و نیم لیوان شیر و دوقاشق پودر ژلاتین و کمی وانیل و مقداری شکر استفاده کنید که من این کارو کردم. اول شیر و شکر رو مخلوط کرده و میذاریم روی حرارت گرم بشه، بعد پودر ژلاتین رو داخل یک چهارم لیوان آب سرد حل کرده و روی حرارت بخار آب میذاریم که شفاف بشه و به شیر اضافه میکنیم و از روی حرارت برداشته و مقدار کمی هم وانیل داخلش میریزیم و بعد استفاده میکنیم.

ارسال شده در تاریخ 23 اسفند 1396 توسط خدیجه ص با موضوع دسته‌بندی نشده , سفره آرایی
بازدید : 663

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و استفاده از مطالب سایت فقط با ذکر نام و لینک منبع مجاز است