گیاه خارمریم بهترین داروی گیاهی برای سم زدایی کبد با طبیعت گرم

گیاه خارمریم بهترین داروی گیاهی برای سم زدایی کبد

گیاه خارمریم , خواص گیاه خارمریم ,کاربردهای گیاه خارمریم در بیماری ها , گیاه خارمریم و خواص بینظیرش , خواص دارویی گیاه خارمریم

بهترین داروی گیاهی برای سم زدایی کبد،گیاه خارمریم و قاصدک که استفاده از دمنوش ترکیبی آنها فوق العاده موثر بوده و برای کبد آسیب دیده و افراد مبتلا به هپاتیت مفید است.

گیاه خارمریم , خواص گیاه خارمریم ,کاربردهای گیاه خارمریم در بیماری ها , گیاه خارمریم و خواص بینظیرش , خواص دارویی گیاه خارمریم

خار مریم که با نام های دیگری از جمله ماریتیغال، خار علیص، خارسه و خارشیری شناخته میشود گیاهی است از تیره کاسنی، دوساله و به ارتفاع حداکثر 1/5 متر که به حالت خودرو در کنار جادهها، اراضی بایر و گاهی اطراف زمینهای زراعی میروید.

در ایران خار مریم در صحراها و بیشتر در دره هراز، دشت مغان، مناطقی از خوزستان، کلاردشت، گرگان، مازندران و … میروید. این گیاه در صنایع داروسازی اهمیت فراوان دارد.

خواص خار مریم (طبیعت و خواص درمانی)

طبیعت گیاه خار مریم گرم است.

خواص گیاه خار مریم بهطور خلاصه عبارتند از:

  • خار مریم میزان التهاب را کاهش داده و تاثیرات آنتیاکسیدان بالقوهای دارد. آنتیاکسیدانها از سلولهای بدن در برابر آسیبدیدگی ناشی از فرآیندهای شیمیایی حفاظت میکنند.
  • این گیاه در درمان اختلالات فوق کلیوی و سندرم روده ملتهب کاربرد دارد و برای درمان اختلال پوستی «داءالصدف» نیز مورد استفاده قرار میگیرد.
  • یکی از بهترین گیاهان محافظ کبد و سم زدایی از کبد، خار مریم می‌باشد.
  • از خواص خار مریم حل سنگ‌های صفراوی و پیشگیری از ایجاد این بیماری است.
  • یکی از مهمترین خواص خار مریم کاهش میزان سلولهای سرطانی است، به طوریکه مصرف گیاه خار مریم در مقابله با سرطان پروستات، سرطان سینه و سرطان رحم موثر بوده و رشد و توسعه سلول‌های سرطانی را کاهش می‌دهد.
  • خوردن گلچه‌های خار مریم اثرات منفی داروهای مربوط به شیمی درمانی را کاهش میدهد و تاثیر مثبت آن را زیاد میکند.
  • خوردن گلچه‌های گیاه خار مریم در کاهش میزان کلسترول خون تاثیر دارد.
  • مصرف گیاه خار مریم، مقاومت انسولین در بیمارانی که از نوع دیابت 2 رنج می‌برند را کاهش می‌دهد.
  • این گیاه نوعی آنتی‌اکسیدان قوی به شمار رفته و از بدن در برابر آسیب‌های سلولی ایجاد شده از رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کند (خاصیت ضداکسیدان آن چندین بار از ویتامین E بیشتر است و از این طریق محافظ خوبی برای کبد است.)
  • از خواص خار مریم محافظت کلیه از تاثیر مواد شیمیایی است (سیلی مارین موجود در گیاه خارمریم اثر مخرب مواد شیمیایی بر روی کلیه را کاهش داده و محافظ خوبی برای کلیه‌هاست.)
ارسال شده در تاریخ 5 می 2018 توسط خدیجه ص با موضوع مطلب علمی
بازدید : 1,841
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.