خورش فسنجان با گوشت طرز تهیه ‍ خورش فسنجان با گوشت با ترفندهای ویژه

خورش فسنجان با گوشت طرز تهیه ‍ خورش فسنجان با گوشت با ترفندهای ویژه

خورش فسنجان با گوشت , پخت خورش فسنجان با گوشت ,طرز تهیه ‍ خورش فسنجان با گوشت با ترفندهای ویژه

✏️مواد لازم :

🔸گردو 500 گرم .

🔸گوشت چرخ کرده 300 گرم .

🔸پیاز 1 عدد .

🔸دارچین 3 قاشق چایخوری

🔸رب انار 5 قاشق غذاخوری .

🔸شکر 2 قاشق غذاخوری .

🔸نمک و فلفل مقدار لازم
‍ خورش فسنجان با گوشت

♨️طرز تهیه :

🔹پیاز را ریز رنده کنید و با گوشت چرخ کرده ، نمک ، فلفل و یک قاشق چایخوری دارچین مخلوط کنید تا مواد چسبندگی مناسبی پیدا کنند سپس با دست کوفته های کوچکی از این مواد درست کنید و داخل روغن سرخ نمائید و کنار بگذارید.

🔹گردوها را چرخ کنید ، درون قابلمه 2 لیوان آب بسیار سرد بریزید و گردوها را اضافه کنید سپس حرارت را زیاد کنید تا آب جوش بیاید ، پس از اینکه آب جوش آمد حرارت را کم کنید و اجازه دهید به مدت 3 ساعت گردوها با اب بجوشند و کاملا به روغن بیافتند.

🔹پس از پختن گردوها باید رب انار و دو قاشق چایخوری دارچین اضافه کنید ( رنگ تیره خورشت از پخت گردو بدست میاید و رب انار برای طعم ترش و ملس کاربرد دارد ) ، شکر و کمی نمک اضافه کنید سپس به مقدار لازم آب بریزید و چاشنی غذا را تنظیم نمائید

🔹گوشت های قلقلی که از قبل اماده کرده بودید به خورشت اضافه کنید و حدود ۱ ساعت دیگر بگذارید گوشت های قلقلی درون فسنجان با حرارت کم بجوشند ، پس از این مدت فسنجان آماده سرو میباشد.
👉 @cookit

💡نکات

🔸در ابتدای کار گردوها را با اب بسیار سرد مخلوط کنید تا به گردوها شوک وارد شده و روغن درون گردوها ازاد شود ؛ مقدار استفاده از رب انار و شکر در فسنجان سلیقه ای میباشد ؛ فسنجان نیاز به روغن خاصی ندارد و روغنی که در انتهای پخت ایجاد میشود همان روغن گردوست.

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید و از ما شارژ رایگان موبایل جایزه بگیرید
لینک کوتاه این مطلب: http://bit.ly/2qbiK2J
نوشته شده توسط در تاریخ 16 اسفند 1396 با موضوع آشپزی | بازدید : 266
مطالب مرتبط