نگهداری بنفشه آفریقایی در آپارتمان گیاه خانگی بسیار زیبا

نگهداری بنفشه آفریقایی گل آپارتمانی کوچک و زیبا

نگهداری بنفشه آفریقایی گیاه خانگی کوچکی است که خوشه‌های سفید ، آبی یا بنفش را بر روی برگ‌های فازی تولید می‌کنند . آراستگی خوب به نگهداری بنفشه آفریقایی شما به مدت نه ماه از سال کمک می‌کند . ( بنفشه آفریقایی برای سه ماه استراحت می‌کند. دوره استراحت معمولا ً از ماه دی تا ماه اسفند است , اما می‌تواند تا بیشتر یا کمتر  باشد . )

بنفشه آفریقایی با نور کم‌تر شکوفه می‌دهد ، اگرچه متوسط نور غیر مستقیم روشن بهترین است . آن‌ها می‌توانند کمی ایراد بگیرند ، بنابراین نکات بیشتری در مورد این که چطور می‌توانید مطمئن شوید که گل‌های بنفشه شما شکوفه می‌دهند ، چک کنید .

نکات مورد بررسی  در مورد پرورش بنفشه آفریقایی:

چگونه بنفشه آفریقایی را بکاریم :
شما می‌توانید از یک مخلوط گلدان بنفش واقعی یا یک خاک گلدان همه منظوره استفاده کنید . این نحوه ایجاد ترکیب خودتان است .
آن‌ها را در گلدان‌های کوچک و ظرف یک‌بار یک سال برای مخلوط کردن در خاک تازه نگه دارید . خاک باید آزاد و خوب آبکشی شده باشد ، و محتوای مواد آلی بالا مفید است .

نگهداری بنفشه آفریقایی

چگونه می‌توان از بنفشه آفریقا مراقبت کرد ؟
خاک را به آرامی مرطوب نگه دارید و از آب اتاق – دما استفاده کنید .

گردو خاک را با یک برس کوچک و نرم از برگ‌ها پاک می‌کند .
هر ۲ هفته یک‌بار با یک غذای گیاهی بلند تفاوت دارند ، اما تنها در طول فصل رشد فعال ( بهار و تابستان ) . تنها زمانی که گیاه به یک رشد اضافی نیاز دارد شروع به بارور شدن می‌کند .

گیاهان باید با رشد خود به گلدان‌های بزرگ‌تر منتقل شوند ، اما حفظ گل‌های بنفشه آفریقایی می‌تواند آن‌ها را به جوانه زدن تشویق کند .
آفات / بیماری‌ها
کنه‌های گرد و غبار ممکن است رخ دهد . آن‌ها تقریبا ً غیر ممکن هستند که به طور کامل حذف شوند، بنابراین دفع گیاه آلوده و انزوای گیاهان مجاور توصیه می‌شود .

هر برگ با یک لبه خشک یا یک نقطه باید حذف شود .
برگ‌ها را از خاک جمع کنید و با یک قلم‌مو تمیز کننده تمیز بکنید تا کثیفی ها  به چشم نیاد. یک برگ کثیف نمی‌تواند برای گیاه غذا درست کند چون نور خورشید مسدود شده‌ است .
هر نوع شکوفایی وبرگ ریخته شده در خاک را بردارید . آن‌ها را دور بریزید مگر اینکه بذر را ذخیره کنید .
اگر شما دانه‌ها را ذخیره کنید , شکوفه را روی گیاه بگذارید تا خشک شود , سپس بذر و شکوفه قدیمی را همزمان برداشت کنید .

روش نعلبکی آب دادن . نگهداری بنفشه آفریقایی 
هفته‌ای یک‌بار با کودی که برای بنفشه ساخته می‌شود . بارور نکنید . برخلاف باور مردم , وقتی غذای بیشتری دارند , بنفشه بزرگ‌تر نمی‌شود . بیش از حد مواد غذایی در طول زمان ممکن است سوختگی , آسیب و حتی کشتن بنفشه آفریقایی را به همراه داشته باشد  .
فقط هفته‌ای یک‌بار . آبیاری بیش از حد باعث شکست بنفش می‌شود و باعث پوسیدگی ریشه‌ها و در نهایت کشتن گیاه می‌شود .
آب از پایین به بالا با استفاده از روش نعلبکی برای حفظ آب از ایجاد لکه‌های ناخوشایند بر روی برگ‌ها .

روش آبیاری : قابلمه را بر روی نعلبکی بریزید . آب را در نعلبکی بریزید . اجازه دهید مخلوط آب به ریشه‌ها از طریق سوراخ در پایین حفره کشیده شود .

نگهداری بنفشه آفریقایی

بسیاری از گونه‌ها شرایط گرم ( ۶۵ ° F / ۱۸ درجه سانتی گراد و یا گرم‌تر ) را ترجیح می‌دهند اگر چه برخی می‌توانند شرایط خنک‌تر را تحمل کنند . در زمستان از پنجره‌های بادگیر دوری کنید .
برگ‌های سبز تیره ، سیاه به شما می‌گویند که گیاه نور کمی دارد ؛ برگ‌های سبز یا برگ‌های سفید بسیار نور را نشان می‌دهند .
بنفشه آفریقایی خود را گرم و آماده نگه دارید . اگر گل‌های بنفشه شما در زمستان امسال سرد شده باشند , مدت زیادی طول خواهند کشید تا دوباره گرم شوند .
هر گیاه بنفشه باید حداقل سالی یکبار برای تامین خاک تازه و کاهش سمیت نمک‌های معدنی ساخته شود که ممکن است طی ماه‌ها تجمع یابد . بنفشه شما ممکن است به آن‌ها در بازیابی کمک کند .

گیاه آپارتمانی کلادیوم نحوه مراقبت از گل های آپارتمانی

 

ارسال شده در تاریخ 6 مارس 2020 توسط خدیجه ص با موضوع گوناگون
بازدید : 638
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.