نبایدهای بعد از غذا خوردن و پیامدهای جدی بر سلامتی

نبایدهای بعد از غذا خوردن و کارهایی که بهتر است انجام  ندهیم

نبایدهای بعد از غذا خوردن  آیا می‌دانستید که برخی از کارهایی که ما بعد از خوردن انجام می‌دهیم می‌تواند پیامدهای جدی بر سلامتی ما داشته باشد? تا آنجا که ما عاشق خوردن یک خواب خوب بعد از غذا هستیم, این واقعاً عادت بدی است!

 

اینها چیزهایی هستند که شما باید بعد از خوردن غذا انجام ندهید.

خواب:

خوابیدن یا چرت زدن درست بعد از خوردن می‌تواند باعث ناراحتی, درد و خواب بد شود. مطالعات نشان می‌دهد که افرادی که حدود یکی دو ساعتی پس از خوردن غذا به بستر می‌روند شانس کمتری برای ابتلا به سکته یا سکته قلبی دارند.

سیگار کشیدن :

متاسفانه این عادت محبوب در میان سیگاری‌ها است. مطالعات نشان داده‌اند که آسیب یک سیگار پس از غذا همانند سیگار کشیدن سیگار در یک زمان است.

دوش گرفتن:

شرط می‌بندم هیچ وقت این را نشنیده‌ای! وقتی ما دوش می‌گیریم, خون ما به سوی دستان و پاها ما می‌شتابد و به این معنی است که جریان خون کمتری در شکم ما وجود دارد که منجر به عدم توانایی بدن برای جذب مواد لازم می‌شود.

خوردن میوه:

خوردن میوه‌ها بهتر است, نه بعد از یک وعده غذا. معده مشکل هضم میوه دارد که به این معنی است که مواد مغذی ضروری را دریافت نخواهید کرد!

نوشیدن چای:

اگر درست بعد از خوردن چای بخورید, از بدنتان حفاظت می‌کنید تا آهن را از غذا جذب کند. جذب آهن با ۸۰ / ۰ درصد کاهش می‌یابد و می‌تواند منجر به کم‌خونی, پوست رنگ‌پریده, دست‌ها و پاهای سرد, سرگیجه و از دست دادن اشتها شود.

نبایدهای بعد از غذا خوردن

بعد از غذا جسم سنگینی را بلند نکنید.

افرادی که با معده پر، جسم سنگینی بلند می ‌کنند، در واقع نوعی فعالیت بدنی انجام داده‌اند که می ‌تواند به قلب فشار بیاورد. از سوی دیگر، این کار باعث افزایش فشار داخل شکم می ‌شود و ایجاد ریفلاکس می ‌کند.

پیاده‌روی کوتاه داشته باشید

بعد از شام و قبل از رفتن به رختخواب، ۳۰ دقیقه صبر کنید و بعد برای پیاده‌روی بروید. نیازی به پیاده‌روی یک ساعته نیست. شما می‌توانید به سادگی از یک قدم کوتاه ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در یا نزدیک خانه خود لذت ببرید.

پیاده‌روی ورزش خوبی برای کل بدن است. این کار به شما کمک می‌کند تا غذای خود را هضم کرده و از نفخ شکم و نفخ شکم جلوگیری کنید. اگر دوست ندارید پیاده‌روی کنید، یک حیوان خانگی را نگه دارید تا به شما انگیزه دهد بعد از شام پیاده‌روی کنید.

از تمرین سنگین اجتناب کنید

پیاده‌روی یک ورزش ایده‌آل بعد از خوردن شام است. با این حال، تمرین‌های سخت در اواخر شب یک گزینه سالم نیستند. ورزش شبانه، به ویژه یک جلسه کاردیو، دمای بدن را به میزان قابل‌توجهی افزایش می‌دهد و از انتشار هورمون ملاتونین، هورمون که خواب و چرخه‌های بیدار را تنظیم می‌کند، جلوگیری می‌کند. این یعنی تمرین در اواخر شب می‌تواند با توانایی شما برای خوابیدن تداخل پیدا کند.

علاوه بر این، بدن شما سعی دارد شام شما را هضم کند و باعث می‌شود که شما در طی ورزش سنگین احساس تنبلی و بی‌حالی می‌کنید. هم چنین آن هم چنین شانس ابتلا به درد شکم و یا درد شکم را افزایش می‌دهد

ارسال شده در تاریخ 17 دسامبر 2019 توسط خدیجه ص با موضوع گوناگون
بازدید : 507
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.