فواید غذایی شیر بادام برای کودکان و مقایسه آن شیر گاو و شیر مادر

فواید غذایی شیر بادام  آیا این شیر چایگزین مناسبی است؟

فواید غذایی شیر بادام  برای بسیاری از خانواده‌ها شیر آب انتخابی برای کودکان نوپا است .
اما اگر شما آلرژی‌های غذایی در خانواده خود داشته باشید و یا نگران مشکلات سلامتی مثل هورمون‌ها در شیر گاو هستید ، پس ممکن است بپرسید که چگونه شیر سالم واقعا ً چگونه است . در نتیجه ، بسیاری از والدین ، شیر بادام را به عنوان یک جایگزین در نظر می‌گیرند . اما آیا این یک جایگزین موثر است ؟
مهم نیست که چه نوع شیر دارید که می‌خواهید تغییر دهید ،در حالی که کودک شما هنوز یک بچه است . زمانی که نوزاد شما جوان است ، آن‌ها به همه مواد غذایی در شیر یا شیر پستان نیاز دارند . شیر معمولی ( از هر نوع ) یک جایگزین مناسب نیست .
به طور ایده‌آل شما باید صبر کنید تا بعد از اینکه نوزاد شما به اولین سالگرد تولد آن‌ها می‌رسد تا شیر را معرفی کند. این به آن معنا است که آن‌ها در واقع یک کودک نوپا خواهند بود که اولین جرعه شیر یا شیر بادام را امتحان می‌کنند .

آیا کودکان نوپا حتی به شیر نیاز دارند؟

فواید غذایی شیر بادام
مزایای غذایی اصلی شیر گاو ، پروتئین ، کلسیم ، ویتامین A و ویتامین D است .
در مطالعه‌ای در سال ۲۰۰۵ ، کودکانی که در هنگام ناهار شیر می‌خوردند ، تنها کسانی بودند که با جیره روزانه توصیه‌شده کلسیم روبرو شدند . کودکان نوپا می‌توانند هر روز از دو یا سه وعده شیر مصرف روزانه خود را دریافت کنند .
هم چنین چیزی به اندازه شیر هم وجود دارد . زمانی که کودک شما از رژیم غذایی همه شیر یا شیر سینه تغذیه می‌کند ، ممکن است جایگزین بسیاری از آن کالری با نوع دیگری از شیر به جای انواعی از غذاهای جامد شود .
هم شما و هم فرزند شما برای شیر خوردن به طور کامل استفاده می‌شود ، اما بعد از ۱ سالگی ، شیر باید فقط مکمل باشد ، نه غذای اصلی .
شیر بیش از حد می‌تواند به این معنی باشد که کودک شما بیش از حد چاق شده و آهن کافی ندارد که می‌تواند آن‌ها را در معرض خطر کم‌خونی قرار دهد . کودک نوپای شما نباید بیش از ۱۶ تا ۲۴ اونس ( دوتا سه وعده ) شیر در روز داشته باشد .فواید غذایی شیر بادام 
در نهایت ، اگر کودک نوپای شما هنوز شیر می‌دهد ، یک نوع دیگر از شیر لازم نیست . شیر مادر هم چنین می‌تواند پروتئین و کلسیم را تامین کند که کودک نوپای شما به عنوان مکمل برای رژیم غذایی سالم غذای جامد نیاز دارد .

چگونه شیر بادام با شیر گاو مقایسه می‌شود ؟

اگر چه شیر بادام دارای ویتامین A و D است اما نسبت به شیر گاو یا شیر مادر نسبتا ً کم است .
رژیم غذایی متوسط دارای منابع مختلفی از پروتئین است ، اما معمولا ً منابع زیادی از کلسیم ندارد . به همین دلیل است که شیر توصیه می‌شود .
برخی از نشان‌های شیر بادام هم در شکر زیاد است .
با این حال ، اغلب شیرهای بادام تجاری با کلسیم تقویت می‌شوند تا آن را معادل شیر گاو در محتوای کلسیم خود قرار دهند . بنابراین اگر کودک نوپای شما آلرژی یا عدم تحمل داشته باشد ، شیر بادام خالص می‌تواند جایگزین موثری باشد .
شیر بادام نیز نسبت به شیر گاو نسبت به شیر گاو کم‌تر است ، پس می‌تواند منبع خوبی برای آب دادن برای کودکان نوپا باشد .

چگونه شیر بادام با شیر مادر مقایسه می‌شود ؟

نه شیر بادام و نه شیر گاو جایگزین خوبی برای شیر مادر نیست . شیر مادر شامل انواع مختلفی از مواد مغذی است که تمام نیازهای غذایی کودک خود را برای ۶ ماه اول و بیشتر نیازهای غذایی برای اولین سال تامین می‌کنند .
تا زمانی که کودک ۶ ماهه باشد ، آن‌ها تنها باید شیر یا شیر پستان بنوشند . بعد از ۶ ماه ، غذاهای جامد می‌توانند به تدریج جایگزین شیر یا شیر پستان شوند.

شیر بادام یک جایگزین شیر سالم است ، اما منبع خوبی از کلسیم نیست ، مگر اینکه آن را تقویت کرده باشند .
این برای کودکان و نوجوانان بسیار مهم است تا کلسیم کافی بدست آورند ، زیرا استخوان‌ها تا سن ۳۰ سالگی کلسیم را تشکیل می‌دهند . کلسیم ناکافی می‌تواند منجر به کم شدن استخوان ، پوکی استخوان و شکستگی استخوان در اواخر زندگی شود .
اگر شیر بادام را به عنوان جایگزین برای فرزند خود انتخاب کنید ، بهتر است یک برند را انتخاب کنید که با کلسیم تقویت شده‌است . علاوه بر این ، مطمئن شوید که رژیم غذایی نوپای شما شامل منابع زیادی از پروتئین می‌باشد .

فواید شیر نارگیل برای کودکان بررسی ارزش و اهمیت غذایی آن
ارسال شده در تاریخ 19 فوریه 2020 توسط خدیجه ص با موضوع فرزند
بازدید : 875
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.