بیوگرافی امین اسماعیل نژاد بازیکن خوشتیپ و با استعداد والیبال

امین اسماعیل نژاد در لیگ برتر والیبال مردان ایران به عنوان بازیکن حرفه ای والیبال و پشت خط زن تیم ملی والیبال ایران و باشگاه پاس گرگان فعالیت دارند.

اطلاعات کاملی از امین اسماعیل نژاد را در این مطلب از سایت ایران پاتوق مشاهده می فرمائید.

بیوگرافی امین اسماعیل نژاد بازیکن والیبال

امین اسماعیل نژاد در ۲۷ آذر سال ۱۳۷۵ در ملکان می باشد و اصلیتش از ملکان در ۱۵۰ کیلومتری جنوب تبریز است.

والیبال را از نوجوانی آغاز کردند و در ۲۲ سالگی به شهرداری تبریز پیوستند و‌ هم اکنون در پست پشت خط زن برای تیم مقاومت شهداب یزد و تیم ملی ایران به میدان‌ میروند.

این بازیکن تورک زبان شماره پیراهن ۱۸ مقاومت شهداب و ۱۷ تیم ملی را بر تن میکند. ایشان با ۲۰۳ سانتی متر قد به (زایتسف) و (لبرون جیمز) والیبال ایران مشهور می باشند.

بیوگرافی امین اسماعیل نژاد بازیکن والیبال

آغاز حرفه ای والیبال امین اسماعیل نژاد چه زمانی بود؟

ایشان والیبال خود را از دوران نوجوانی با بازی در آکادمی والیبال شهرستان بناب و ملکان آغاز کردند.

سپس سال ۱۳۹۵ در ۲۰ سالگی مورد توجه تیم پیکان تهران قرار گرفتند و به این تیم پیوستند و تا سال ۱۳۹۷ برای این تیم به میدان رفتند

اسماعیل نژاد و از شهرداری تبریز تا سایپا

سال ۱۳۹۷ به تیم شهرداری تبریز پیوست و پس از یکسال بازی، از این تیم جدا شد و به تیم سایپا تهران ملحق شد و تا سال ۱۴۰۰ در این تیم حضور داشت.

امین و انتقال به مقاومت شهداب یزد

سال ۱۴۰۰ در ۲۵ سالگی به تیم مقاومت شهداب یزد پیوست و هم اکنون در این تیم مشغول به بازی است و تجربه قهرمانی لیگ برتر والیبال با این تیم را دارد.

آغاز حرفه ای والیبال امین اسماعیل نژاد چه زمانی بود؟

فعالیت های امین اسماعیل نژاد

اسماعیل نژاد با باشگاه پیکان در سال ۱۳۹۵ به صورت حرفه ای بازی کرد. امین اسماعیل نژاد به عنوان بهترین پشت خط زن در مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا ۲۰۱۷ به میزبانی اردبیل انتخاب شد که ایران در این مسابقات، مقام قهرمانی را بدست آورد.

همچنین ایشان در مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان در مصر به خاطر مصدومیتش شرکت نکرد.

امین اسماعیل نژاد والیبالیست

سوابق فعالیتی اسماعیل نژاد

از سوابق فعالیتی اسماعیل نژاد می توان به حضورش در تیم های:

پیکان تهران در سال های ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶

تیم شهرداری تبریز در سال ۱۳۹۷

تیم سایپای تهران در سالهای ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ اشاره کرد.

همچنین ایشان با تیم پیکان تهران در لیگ برتر والیبال ایران در سال ۱۳۹۵ مقام نایب قهرمانی را کسب کرد.

ایشان با تیم شهداب یزد در سال ۱۴۰۱_۱۴۰۰ قهرمانی لیگ برتر را کسب کرد و لقب ارزشمندترین بازیکن لیگ برتر والیبال ایران و بهترین پشت خط زن لیگ برتر والیبال ایران را دریافت کرد.

او در مسابقات قهرمانی مردان آسیا ۲۰۲۱ به همراه تیم ملی والیبال ایران در سال ۲۰۲۱ مقام اول را کسب کرد و مدال طلا را از آن خود کرد.

سوابق فعالیتی امین اسماعیل نژاد

عملکرد امین اسماعیل نژاد در مقابل لهستان در ۱۴ تیر ۱۴۰۱

امین اسماعیل نژاد در مقابل لهستان در ۱۴ تیر ماه ۱۴۰۱ بازی کرد و عملکرد خوبی برجای گذاشت و او بهمراه تیم ملی والیبال ایران در یک بازی هیجان انگیز توانست با نتیجه ۳- ۲ در مقابل حریفش پیروز شود و شروع شگفت انگیزی را در هفته سوم با پیروزی مقابل تیم پرستاره لهستان تجربه کند.

در این مسابقه عملکرد تمام بازیکنان ایران، فوق العاده بود ولی امین اسماعیل نژاد با عملکرد درخشانش توانست به یک فوق ستاره در والیبال ایران و آسیا و همچنین دنیا تبدیل شود.

امین اسماعیل نژاد، اوج کار خود را در ست پنجم بازی نشان داد و امتیاز دو پشت خط سرویس را دریافت کرد.

او توانست با سرویس های مهارنشدنی با لهستان، فاصله امتیازی عجیب و غریبی را به وجود آورد و لقب مرد تعیین کننده والیبال ایران را در این برد بزرگ بگیرد.

غول جدید ولیبال ایران امین اسماعیل نژاد

غول جدید ولیبال ایران امین اسماعیل نژاد

اسماعیل نژاد به دلیل عملکرد شگفت انگیزی در رقابت‌ های لیگ برتر والیبال داشته به عنوان غول جدید ولیبال ایران لقب گرفته است.

اسماعیل نژاد و درخشش در جام ملت های 2022

در مسابقات لیگ ملتهای والیبال ۲۰۲۲ اسماعیل نژاد، با کسب ۱۹۳ امتیاز بعد از نمیر عبدالعزیز، دومین بازیکن پرامتیاز بازیها معرفی شده است.

ارسال شده در تاریخ 18 آگوست 2022 توسط زهرا شیرازی با موضوع عکس ورزشکاران
بازدید : 669
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.