عوارض و مضرات رابطه مقعدی برای زنان بررسی آسیب های جسمی

عوارض و مضرات رابطه مقعدی برای زنان بررسی آسیب های جسمی

عوارض و مضرات رابطه مقعدی یک موضوع تابو است و از لحاظ شرعی کراهت داارد ، با وجود این که این یک فعالیت جنسی فزاینده است . همانطور که زوج‌های بیشتری این نوع رابطه جنسی را مورد بررسی قرار می‌دهند، درک خطرات ، پاداش و استراتژی مناسب مهم است .
طبق مراکز کنترل بیماری‌ها ( CDC )  رابطه مقعدی ، مانند هر گونه فعالیت جنسی ، ذاتا ً ناامن نیست . این کار به برنامه‌ریزی ، برنامه‌ریزی ، و ارتباطات بیشتری نسبت به انواع دیگر فعالیت‌های جنسی نیاز دارد . ایمنی در طول انجام این کار باید اولویت اصلی باشد ، اما داشتن سرگرمی قطعا ً مهم است .

با این حال ، خطرات بالقوه متفاوتی وجود دارد که ممکن است در واژینال یا دهانی وجود نداشته باشد . به عنوان مثال ، مقعد به طور طبیعی نمی‌تواند خود را برای کاهش ناراحتی و نگرانی‌های مربوط به سایش مثل آسیب پوست کاهش دهد .
این مقاله برخی از خطرات بالقوه رابطه مقعدی و برطرف کردن برخی افسانه‌های مربوط به این روش را مورد بحث قرار خواهد داد .
افزایش خطر آلودگی باکتریایی
تغییر کاندوم در صورت حرکت از مقعدی به جنس واژینال ، از معرفی اشکال باکتری مختلف به هر کدام جلوگیری می‌کند .
مقعد فاقد سلول‌هایی است که روان‌کننده طبیعی را بوجود می‌آورد . همچنین بزاق دهان را ندارد .

امکان بروز عوارض رابطه مقعدی برای زنان

☘احتمال خونریزی‌ (کم یا زیاد)
☘ احتمال بروز بیماری‌های عفونی
☘بروز مشکلات در گیرنده‌های احساسی موجود در کانال مقعد
☘درد شدید
☘بیماری بواسیر
☘درد شکم
☘پارگی در مقعد زن ، بدلیل نزدیکی زیاد مقعد به مهبل
☘کوچکترین دستکاری می‌تواند موجب ورود ویروس‌های موجود در روده به واژن شده و بیماری‌های عفونی در این ناحیه
☘ترشحات بد بو در واژن
☘عفونت مثانه
☘زگیل تناسلی
☘تبخال
☘سرد مزاجی زن
☘پوست زرد رنگ
☘اختلال و عفونت کلیه‌ها و حتی سرطان را ایجاد نماید.

رابطه مقعدی و  هر چیزی که باید بدانید

چیزهایی که باید در نظر بگیرید

این چیزی است که شما باید بدانید :

۱. بر خلاف مهبل ، مقعد فاقد روغن‌کاری است .
مهبل کمی شگفتی طبیعی است . زمانی که یک زن تحریک می‌شود ، مهبل برای رابطه جنسی روغن خود را فراهم می‌کند . با این حال ، مقعد این کار را نمی‌کند . این به آن معنی است , دخول ممکن است بافت حساس در مقعد را پاره کند که می‌تواند منجر به درد و خونریزی شود .

۲. همانند بافت واژینال ، بافت در مقعد ، نسبت به بافت خارج از مقعد ، حساس‌تر است .
بافت و پوست اطراف مقعد به عنوان یک مانع محافظ برای نیمه پایینی دستگاه گوارش شما عمل می‌کند . با این حال , بافت درون مقعد لاغر , ظریف و به احتمال زیاد پارگی و خونریزی در نتیجه نفوذ است . این باعث افزایش احتمال عفونت , ویروس‌ها و یا باکتری‌ها بین شرکا می‌شود . حتی دو شریک که عفونت‌های مقاربتی ندارند ( STIs ) هنوز هم می‌توانند از طریق این عمل در پوست از هم عبور کنند .

۳. مقعد دارای باکتری است .
این تنها چیزی نیست که شما باید درباره به اشتراک گذاری با رایطه مقعدی نگرانی داشته باشید . اگر شما اقدامات احتیاطی برای تمیز کردن پس از نفوذ مقعدی انجام ندهید باکتری‌ها که در نزدیک مقعد زندگی می‌کنند می‌توانند به راحتی گسترش یابند. باکتری‌ها مثل هپاتیت آ و E . coli را می‌توان از روش‌های جنسی مقعدی پخش کرد . از آنجا که مقعد به طور طبیعی حاوی باکتری‌ها از روده راست‌ و مقعد است هنگامی که بدن را ترک می‌کند ، باکتری‌ها می‌توانند به طور بالقوه از طریق این اشک‌ها به پوست حمله کنند .
این کار باعث افزایش خطر  و عفونت پوستی می‌شود که معمولا ً نیاز به درمان با آنتی‌بیوتیک دارد .

عوارض و مضرات رابطه مقعدی
۴. عوارض جانبی دیگر و خطرات
برخی عوارض جانبی دیگر با رابطه مقعدی ممکن است . این موارد عبارتند از:
عفونت و بیماری‌هایی که در طول روابط جنسی به اشتراک گذاشته می‌شوند – مانند HIV ، سوزاک ، chlamydia و تب‌خال –

در حقیقت ، رابطه مقعدی ، رفتار جنسی پر ریسک منبع برای انتقال و دریافت اچ آی وی برای مردان و هم زنان است . افرادی که در انتهای دریافت‌کننده ( یا پایین ) رابله مقعدی حضور دارند به احتمال زیاد به HIV مبتلا می‌شوند .
همئورید. کشش و هل دادن و هل دادن از سکس مقعدی می‌تواند بواسیر موجود را تحریک کند، اما به احتمال زیاد باعث گشاد شدن رگ‌های خونی در مقعد و مقعد است .
کولون ایجاد می‌شود . این خیلی غیر عادی است ، اما ممکن است که نفوذ مقعدی می‌تواند حفره‌ای در کولون شما ایجاد کند . تعمیر جراحی ضروری است ، بنابراین اگر خونریزی مقعد و درد شکمی را در پی رابطه مقعدی تجربه کنید به پزشک خود مراجعه کنید .

مقعد همچنین پر از عصب‌های حساس اعصاب است ، بنابراین بسیار پذیرای تحریک جنسی است .  هم چنین رابطه مقعدی ، غده پروستات را در مردان تحریک می‌کند که این می‌تواند آن را فرد را افزایش دهد . عوارض و مضرات رابطه مقعدی

چگونه ریسک  و عوارض آن را کاهش دهیم

برای به حداقل رساندن این خطرات ، فرد باید اقدامات احتیاطی برای جلوگیری از پاره کردن پوست انجام دهد :

*از روان‌کننده مبتنی بر آب برای به حداقل رساندن اشک‌های مربوط به اصطکاک استفاده کنید .

*کاندوم را در صورت حرکت از مقعدی به جنس واژینال و اجتناب از معرفی اشکال باکتری مختلف به هر یک از آن‌ها تغییر دهید .

*به آرامی حرکت کنید تا فرد روغن‌کاری کافی را ایجاد کند .

*اگر فرد درد یا ناراحتی را تجربه کند ، فرد کند یا مقعدی حضور یابد .

اگر شما و شریک زندگی‌تان یک رابطه مشخص داشته باشید که در آن احساس راحتی می‌کنید و در مورد آن صحبت می‌کنید ، چیزی که در مورد آن کنجکاو هستید ، و اینکه چه طور در طی رابطه احساس می‌کنید ، یک راه جالب دیگر برای کشف روابط جنسی تان است . اقدامات احتیاطی مناسب برای انجام ایمن و لذت بخش انجام دهید و این می‌تواند یک انتخاب عالی باشد .

اگر آن را امتحان کنید و از آن خوشت نمی‌اید ، ضرری ندارد . هزاران راه دیگر برای لذت بردن ، لذت بردن از یکدیگر و تجربه وجود دارد . باز بودن و صادق بودن با یکدیگر در مورد تجربه می‌تواند به رشد شما و یادگیری با یکدیگر کمک کند .

 

ارسال شده در تاریخ 19 ژانویه 2020 توسط خدیجه ص با موضوع درگوشی با زن و شوهر
بازدید : 2,291
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.