علل استفراغ نوزاد و نوع تغذیه که بعد از بالا آوردن باید داشته باشد

علل استفراغ نوزاد شناسایی تحریک کننده ها ی استفراغ کودک

علل استفراغ نوزاد  ,استفراغ  و آب دهان بچه دو چیز متفاوت است و آن‌ها می‌توانند علل متفاوتی داشته باشند. آب دهان در نوزادان زیر سن ۱ سال رایج است. معمولاً بعد از تغذیه اتفاق می‌افتد. آب دهان معمولاً یک جریان آسان از شیر و بزاق است که از دهان نوزادتان می‌چکد. آن اغلب با آروغ زدن اتفاق می‌افتد.

آب دهان در کودکان سالم نرمال است. این می‌تواند به چند دلیل اتفاق بیفتد. در حدود نیمی از کودکان ۳ ماه و تحت یک نوع برگشت اسید به نام برگشت نوزاد هستند.

آب دهان از برگشت نوزاد به ویژه اگر نوزادتان اشتهای کامل دارد ممکن است اتفاق بیفتد. مراقب بودن برای نگه داشتن نوزاد فاقد یک بطری می‌تواند به شما کمک کند. زمانی که کودک یک ساله است به طور معمول متوقف می‌شود.

از طرف دیگر، استفراغ در صورتی که کودک شما به اندازه کافی برای خوردن مواد غذایی به اندازه کافی بزرگ باشد، افزایش فشار بیشتری دارد (یا غذا). این اتفاق زمانی می‌افتد که مغز به ماهیچه‌های اطراف شکم کمک می‌کند تا فشار را فشار دهند.

vomiting (مانند استفراغ کردن) یک اقدام واکنشی است که می‌تواند توسط تعدادی از چیزها تحریک شود. این موارد عبارتند از: علل استفراغ نوزاد

سوزش از عفونت ویروسی یا باکتریایی، مثل اشکال معده

تب

درد، مانند تب، تب، یا واکسیناسیون

انسداد معده و روده

مواد شیمیایی در خون، مانند دارو

ساسیت زاه از قبیل گرده، در کودکان زیر یک سال بسیار غیرمعمول است.

بیماری حرکتی، مانند طول سواری با ماشین

گیجی، که ممکن است بعد از دور شدن بیش از حد دور بزند

ناراحت بودن یا استرس زده بودن

رایحه‌های قوی

عدم تحمل شیر

زمانی که بعد از استفراغ، نوزادتان را تغذیه کنید

استفراغ بیش از حد می‌تواند باعث کمبود آب بدن و حتی کاهش وزن در موارد بسیار جدی شود. تغذیه شیر می‌تواند به پیش‌گیری از هر دوی اینها کمک کند. بعد از اینکه دست از استفراغ کردن نوزاد خود را به نوزاد خود بدهید. اگر نوزادتان گرسنه است و بعد از استفراغ به بطری یا پستان نیاز دارد، درست جلو بروید و آن‌ها را تغذیه کنید.

تغذیه مایع بعد از استفراغ می‌تواند به حالت تهوع نوزاد شما کمک کند . با مقادیر کمی شیر شروع کنید و صبر کنید تا ببینید آیا دوباره استفراغ می‌کنند یا نه . ممکن است نوزادتان شیر را بالا ببرد ، اما بهتر است که امتحان نکنید .
اگر کودک خردسال شما حداقل ۶ ماه دارد و نمی‌خواهد بعد از چند بار غذا بخورد ، آن‌ها را در یک بطری یا یک قاشق غذا دهید . این می‌تواند به جلوگیری از کمبود آب بدن کمک کند . کمی صبر کنید و دوباره سعی کنید به نوزادتان شیر بدهید .
وقتی که پس از استفراغ ، نوزادتان را تغذیه نکنید
در برخی موارد ، بهتر است بعد از استفراغ به کودک غذا ندهید . اگر نوزادتان به دلیل تب یا تب بالا می‌رود ، ممکن است ابتدا از دارو بهره‌مند شوند .

علل استفراغ نوزاد 
بسیاری از پزشکان اطفال داروهای درد مانند تایلنول نوزاد را برای نوزادان در سال اول توصیه می‌کنند . از پزشک خود در مورد بهترین دارو و میزان مصرف برای نوزادتان سوال کنید . علل استفراغ نوزاد
اگر درمان درد را براساس توصیه پزشک خود ارائه دهید، حدود ۳۰ تا ۶۰ دقیقه بعد از انجام این کار برای غذا دادن به کودک کوچک خود صبر کنید . تغذیه آن‌ها خیلی زود ممکن است باعث شود تا قبل از اینکه دارو بتواند کار کند ، استفراغ دیگری ایجاد شود .
بیماری حرکت در کودکان زیر ۲ سال رایج نیست ، اما برخی از کودکان ممکن است نسبت به آن حساس باشند . اگر نوزادتان از بیماری حرکتی استفراغ می‌کند ، بهتر است بعد از آن یک غذا بخورید .
اگر نوزادتان دوست دارد در ماشین چرت بزند شما خوش‌شانس هستید . صبر کنید تا از اتومبیل پیاده شوید تا شیر نوزادتان را تغذیه کنید .
چه زمانی باید به پزشک اطفال خود زنگ بزنید
استفراغ کودک می‌تواند نگران‌کننده باشد ، اما معمولا ً به تنهایی از بین می‌رود – حتی اگر کودک شما دچار اشکال معده باشد . بیشتر نوزادان مبتلا به اسهال نیاز به درمان پزشکی ندارند . این به این معنی است که اغلب اوقات ، شما باید شجاعانه صبر کنید تا نوزادتان را استفراغ کنید .
اما گاهی اوقات پرتاب کردن نشانه این است که چیزی درست نیست . تو بچه رو بهتر می‌شناسی . به ندای قلب خود اعتماد کنید و اگر احساس می‌کنید که بیمار تان بیمار است ، به پزشک خود زنگ بزنید .
به علاوه اگر به مدت ۱۲ ساعت یا بیشتر استفراغ کرده باشند ، کودک خود را فورا ً به پزشک ببرید . کودکان و کودکان می‌توانند به سرعت از استفراغ و استفراغ بیش از حد آب بدن خود را بی‌آب کنند .
همچنین اگر کودک شما نمی‌تواند چیزی را تحمل کند و علائم و نشانه‌هایی از بیمار بودن را داشته باشد ، به پزشک اطفال خود زنگ بزند . این موارد عبارتند از:
دائم گریه می‌کرد.
درد یا ناراحتی
امتناع از غذا خوردن یا نوشیدن آب
اسهال
لب‌های خشک و دهانی خشک
گریه کردن بدون گریه
خواب‌آلودگی اضافی
استفراغ یا مایع با سنگ سیاه ( محوطه قهوه )
عدم لبخند یا پاسخ
استفراغ سبز
شکم پف‌کرده
خونریزی در حرکات روده
به حداقل رساندن استفراغ
شما معمولا ً هیچ کنترلی روی زمان یا میزان استفراغ نوزادتان ندارید . زمانی که این اتفاق می‌افتد ، این شعار را تکرار کنید تا به شما کمک کند از عهده برآید : ” کودکان سالم گاهی استفراغ می‌کنند .”
با این حال ، اگر نوزادتان اغلب بعد از تغذیه استفراغ می‌کند ( یا تف می‌کند ) ممکن است بتوانید چند قدم پیشگیرانه بردارید . این نکات را امتحان کنید :
از پرخوری اجتناب کنید
به کودک خود غذا بدهید ، غذای بیشتری بدهید
آروغ زدن بچه شما اغلب بین تغذیه و بعد از تغذیه
کودک خود را نگه دارید تا حداقل ۳۰ دقیقه بعد از غذا صاف بایستند ( اما کودک خود را برای خوابیدن آماده نکنید و یا از هر چیزی برای قرار دادن آن‌ها در گهواره یا بالا بردن تشک خود استفاده نکنید )
اگر کودک شما یک حشره شکم دارد و به اندازه کافی بزرگ است که مواد غذایی جامد را بخورد ، از خوردن جامدات در حدود ۲۴ ساعت خودداری کنید . یک رژیم غذایی مایع می‌تواند به هضم غذا بعد از استفراغ کمک کند .
رستوران
استفراغ و استفراغ در کودکان سالم رایج است . در اغلب موارد ، شما می‌توانید کمی پس از این که نوزادتان استفراغ می‌کند ، تغذیه کنید . این کار به جلوگیری از آب شدن نوزادتان کمک می‌کند .
در برخی موارد بهتر است قبل از اینکه سعی کنید دوباره نوزادتان را تغذیه کنید کمی صبر کنید . اگر در حال دادن دارو به کودکتان مانند درد و تب است ، کمی صبر کنید تا این دارو از بین برود .

اگر نوزادتان استفراغ می‌کند و یا در غیر این صورت بیمار به نظر می‌رسد ، سریعا ً به پزشک اطفال خود تماس بگیرید . اگر مطمئن نیستید که استفراغ یا استفراغ نوزادتان به علت نگرانی است ، همیشه بهتر است که با پزشک خود چک کنید .

 

ارسال شده در تاریخ 8 ژانویه 2020 توسط خدیجه ص با موضوع فرزند
بازدید : 1,056
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.