فواید سبوس برنج در درمان بیماری ها و افزایش سلامت بدن

فواید سبوس برنج در کاهش کلسترول و تری گلیسرید

فواید سبوس برنج از سبوس برنج برای درمان دیابت , فشار خون بالا , کلسترول بالا , الکل , چاقی و ایدز ; برای جلوگیری از سرطان معده و روده ; برای جلوگیری از بیماری قلبی و عروق ; برای افزایش انرژی و بهبود عملکرد ورزشی ; برای بهبود عملکرد کبد ; و به عنوان یک آنتی‌اکسیدان .

 

از سفیدی و ریزش مو جلوگیری میکند.

کمک به درمان دیابت

برای لاغری مناسب است.

چین و چروک صورت را رفع کرده و سبب شفافیت پوست می شود.

در درمان یبوست و بواسیر و بیماریهای دیگر دستگاه گوارش موثر است.

 

فواید سبوس برنج

سبوس برنج چیست ؟

برنج یک گیاه است . لایه خارجی دانه ( سبوس ) و روغن ساخته‌شده از برن برای دارو استفاده می‌شود . روغن سبوس برنج به عنوان ” روغن سالم ” در ژاپن , آسیا و به ویژه هندوستان مشهور است . مراقب باشید که سبوس برنج را با شکل‌های دیگر سبوس گندم و سبوس گندم اشتباه نگیریم .

برخی از افراد , سبوس برنج را مستقیما ً به پوست برای پوستی آلرژیک به نام اگزما ( درماتیت ) اعمال می‌کنند .
فواید سبوس برنج شاید برای … کلسترول بالا وقتی به رژیم کم‌چرب اضافه می‌شود . به دنبال یک رژیم کم‌چرب و مصرف نیم گرم سبوس برنج کامل به ازای هر روز , به نظر می‌رسد کلسترول تام تری گلیسرید و لیپوپروتئین با دانسیته کم ( ldl – ldl ) در هر روز کاهش می‌یابد . به نظر نمی‌رسد که سبوس برنج بر چربی‌های خون مانند تری گلیسرید یا لیپوپروتئین با چگالی بالا ( hdl ) تاثیر بگذارد . نیم گرم سبوس برنج به شکل کم‌چرب نیز کار نمی‌کند . سبوس برنج پرچرب و سبوس جو دوسر برای کاهش کلسترول بالا کار می‌کند .
روغن سبوس برنج نیز برای کلسترول بالا موثر است . شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه روغن سبوس برنج می‌تواند باعث کاهش کلسترول تام , ldl  و تری گلیسرید شود .
جلوگیری از سنگ کلیه در افراد با سطوح بالای کلسیم .
جوش پوستی آلرژیک ( درماتیت آتوپیک ) .
جلوگیری از سرطان معده .
شاید برای …
جلوگیری از سرطان کولون یا مقعد .

شواهد کافی برای اثربخشی نرخ برای …

دیابت
فشار خون بالا
اعتیاد به الکل
کاهش وزن
ایدز
تقویت سیستم ایمنی
افزایش انرژی
افزایش عملکرد ورزشی
بهبود عملکرد کبد
جلوگیری از بیماری‌های قلبی

سبوس برنج چگونه کار می‌کند ؟

سبوس برنج ممکن است به کاهش  کلسترول کمک کند , زیرا روغن حاوی موادی است که ممکن است باعث کاهش کلسترول و افزایش کلسترول شود . یکی از موادی که در سبوس برنج وجود دارد ممکن است جذب کلسیم را کاهش دهد .
 هشدار ها
سبوس برنج برای اکثر افراد وقتی که توسط دهان گرفته می‌شود, ایمن است . افزایش مقدار سبوس در جیره می‌تواند باعث ایجاد حرکات روده , گاز روده و ناراحتی معده شود .
سبوس برنج احتمالا ً برای بیشتر افراد وقتی که به حمام اضافه می‌شود , ایمن است , اما می‌تواند باعث خارش و قرمزی پوست شود . مردم خارش و خارش از سبوس برنج آلوده به آفت به نام کنه خارش را تجربه کرده‌اند , اما این نادر است .

فواید سبوس برنج
 هشدارهای ویژه :

بارداری و شیردهی : سبوس برنج در مقادیری که در مواد غذایی یافت می‌شود, ایمن است , اما اطلاعات کافی در مورد ایمن بودن آن به عنوان دارو وجود ندارد .
شرایط دستگاه گوارش : اگر مشکل دستگاه گوارش مانند زخم روده , چسبندگی , شرایطی که باعث باریک شدن یا انسداد دستگاه گوارش , گوارش کند و یا بیماری‌های روده‌ای یا روده‌ای می‌شود, استفاده نکنید . فیبر مغز می‌تواند دستگاه گوارش شما را مسدود کند .
بلعیدن : استفاده از سبوس برنج با احتیاط . فیبر حاوی آن ممکن است باعث خفگی شود .

سبوس برنج حاوی مقدار زیادی فیبر است . فیبر می‌تواند میزان دارویی که بدن جذب می‌کند را کاهش دهد . گرفتن سبوس برنج به همراه دارو که از طریق دهان دریافت می‌کنید می‌تواند اثربخشی داروهای شما را کاهش دهد . برای جلوگیری از این تعامل ، حداقل یک ساعت پس از داروهایی که با دهان مصرف می‌کنید ، سبوس برنج را مصرف می‌کند .

برای کاهش کلسترول بالا : ۱۲ تا ۸۴ گرم سبوس برنج در هر روز یا ۴.۸ گرم روغن سبوس برنج در روز .
برای کاهش خطر سنگ کلیه : ۱۰ تا ۵ گرم سبوس برنج به مدت ۳ تا ۵ سال است .

ارسال شده در تاریخ 25 آوریل 2020 توسط خدیجه ص با موضوع سلامتی
بازدید : 677
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.