فواید روغن سبوس برنج محصول فرعی اما پر از خاصیت

فواید روغن سبوس برنج بررسی خواص شگفت‌انگیز آن

فواید روغن سبوس برنج از سبوس برنج , لایه خارجی دانه برنج استخراج می‌شود . این روغن عموما ً به عنوان روغن آشپزی در بسیاری از کشورهای آسیایی از جمله ژاپن , هند و چین مورد استفاده قرار می‌گیرد .سبوس برنج به عنوان محصول فرعی آسیاب برنج استفاده می‌شود . با این حال , اخیراً به خاطر فواید بالقوه سلامتی اش به عنوان یک روغن مورد توجه قرار گرفته‌است .

خواص قابل‌توجه روغن سبوس برنج

حاوی مواد مغذی مفید است
روغن سبوس برنج , چربی‌های سالم و انواع دیگر مواد مغذی را تامین می‌کند .
یک قاشق سوپ خوری یک قاشق سوپ خوری است .
همانند سایر روغن‌های گیاهی مثل کلزا و روغن زیتون , روغن سبوس برنج حاوی نسبت‌های بالاتر چربی اشباع‌نشده به نسبت چربی اشباع است .
علاوه بر این , ارزش روزانه ویتامین e , یک ویتامین محلول در چربی درگیر در کارکرد سیستم ایمنی و سلامت عروق خونی را به خود می‌بالد .
ترکیبات دیگر در روغن سبوس برنج , از جمله استرول ‌های گیاهی و استرول گیاهی , به دلیل فواید سلامتی آن‌ها مورد بررسی قرار گرفته‌اند .

فواید روغن سبوس برنج

این روغن  از سطح قند خون سالم حمایت کنند

روغن سبوس برنج می‌تواند با بهبود مقاومت انسولینی از سطح قند خون سالم حمایت کند .
انسولین با انتقال شکر به سلول‌های شما قند خون را پایین می‌آورد . با این حال , اگر مقاومت انسولین را توسعه دهید , بدن شما به این هورمون پاسخ نمی‌دهد .

یک مطالعه انسانی نتایج مشابهی یافت . صبح روز بعد از مصرف خوراک , افراد سالم , یک وعده غذایی واحد حاوی ۱۰۰ گرم سبوس برنج مخلوط شده در روغن را خوردند .
با این حال , هیچ تغییری در سطوح انسولین رخ نداده است, که نشان می‌دهد روغن سبوس برنج می‌تواند بدون تاثیر بر انسولین , از سطح قند خون سالم حمایت کند .
به همین دلیل تحقیقات بیشتری مورد نیاز است .

ارتقا دهنده سلامت قلب
روغن سبوس برنج می‌تواند موجب ارتقای سلامت قلب شود .در واقع دولت ژاپن این نفت را به دلیل اثرات کاهش‌دهنده کلسترول  به عنوان یک غذای سالم به رسمیت می‌شناسد .
مطالعات اولیه در موش‌ها نشان می‌دهد که روغن سبوس برنج کلسترول ( بد ) کلسترول را کاهش می‌دهد در حالی که افزایش hdl ( خوب ) کلسترول ( خوب ) را افزایش می‌دهد .
مطالعات انسانی نیز توجه دارند که این روغن ldl ( بد ) کلسترول را کاهش می‌دهد .

اثرات آنتی‌اکسیدان و ضد التهابی دارد
ترکیبات متعددی در روغن سبوس اثرات آنتی‌اکسیدان و ضد التهابی دارند . یکی از این ترکیبات oryzanol است که برای سرکوب چندین آنزیم نشان‌داده شده‌است که التهاب را افزایش می‌دهد  .
به طور خاص ، ممکن است التهاب در رگ‌های خونی و غشا قلب را مورد هدف قرار دهد . اگر درمان نشود ، این التهاب می‌تواند atherosclerosis را تحریک کند – سخت کردن و تنگ کردن شریان‌ها ، که می‌تواند منجر به بیماری‌های قلبی شود ( ۱۶ مورد اعتماد ) .

تاثیرات ضد سرطانی دارد 

یک گروه از آنتی‌اکسیدان‌ها در روغن سبوس برنج ، ممکن است اثرات ضد سرطانی داشته باشند .
مطالعات آزمایشگاهی و آزمایشگاهی نشان می‌دهد که رشد سلول‌های سرطانی متفاوت از جمله پستان ، ریه ، تخمدان ، کبد ، مغز و پانکراس را سرکوب می‌کنند .
در یک مطالعه در لوله آزمایشی ، به نظر می‌رسد که روغن سبوس برنج از سلول‌های انسانی و حیوانی حفاظت می‌کند که در معرض تابش یونیزه کننده قرار دارند ، که سطح بالایی از آن ممکن است باعث اثرات مضر مانند سرطان شود  .
مطالعات لوله‌ای اضافی نشان می‌دهد که در هنگام ترکیب با دیگر داروهای ضدسرطان یا شیمی‌درمانی ( منبع مورد اعتماد ) ، اثرات ضد سرطانی قدرتمندی دارند .
با این حال ، این موضوع بحث‌برانگیز است تا با آنتی‌اکسیدان‌ها مثل ، در طول شیمی‌درمانی ، مکمل باشد . به این دلیل است که تحقیقات در مورد اینکه آیا انجام این کار به عنوان منبع مورد اعتماد افزایش می‌یابد یا نه ، ترکیب می‌شود .
از این رو مطالعات بیشتری صورت می‌گیرد . به خاطر داشته باشید که روغن سبوس برنج نباید برای درمان سرطان در نظر گرفته شود .

 مزایای نویدبخش دیگر

 ممکن است با تنفس بدبو مبارزه کنید
کشیدن نفت یک روش باستانی است که شامل حرکت روغن اطراف دهان شما مانند برای بهبود سلامت دهانی است .
مطالعه‌ای در ۳۰ زن باردار نشان داد که روغن سبوس برنج تنفس بدبو را کاهش داده‌است .
پژوهشگران فکر می‌کنند که محتوای آنتی‌اکسیدان غنی این نفت ممکن است مسیول آن باشد .
 می‌توان سلامت ایمنی را افزایش داد
روغن سبوس برنج ممکن است واکنش ایمنی شما را بهبود بخشد ، که اولین خط دفاعی بدن شما در برابر باکتری‌ها ، ویروس‌ها و سایر موجودات زنده است .

فواید روغن سبوس برنج
 افزایش سلامت پوست
این آنتی‌اکسیدان‌ها به روغن سبوس برنج ممکن است از سلامتی پوست حمایت کند .
در یک مطالعه ۲۸ روزه ، افراد با استفاده از ژل و خامه حاوی عصاره سبوس برنج ، دو بار روزانه ، بهبود در اثر ضخامت پوست ، خشونت ، و الاستیسیته را تجربه کردند .
با وجود فقدان تحقیقات ، بسیاری از مرطوب کننده‌های و محصولات دیگر که برای کسانی که در جستجوی پوست جوان هستند ، روغن سبوس برنج هستند .

 به رژیم غذایی خود اضافه کنید
روغن سبوس برنج بسیار متنوع است . بر خلاف روغن زیتون و روغن کانولا ، آن برای سرخ کردن و پخت ایده‌آل است چون سلیقه ظریف آن بر غذا غلبه نخواهد کرد . آن یک طعم معطر و زمینی مشابه با روغن بادام‌زمینی دارد .

اگر چه تعداد کمی از محصولات روش‌های تولید را مشخص می‌کنند ، روغن سبوس برنج با استفاده از استخراج حلال پردازش می‌شود و نه فشار سرد می‌تواند ترکیبات مفید بیشتری را به خود جلب کند ( ۲۹ مورد اعتماد ) .

روغن سبوس برنج از سبوس برنج ، لایه خارجی یک هسته برنج تولید می‌شود .
این محبوبیت به خاطر فواید سلامتی بالقوه آن ، مانند بهبود کنترل قند خون و سلامت قلب در حال افزایش است . علاوه بر این ، آن چندین آنتی‌اکسیدان را ارائه می‌دهد و ممکن است اثرات ضد التهابی و ضد سرطانی ارائه کند.

ارسال شده در تاریخ 26 آوریل 2020 توسط خدیجه ص با موضوع سلامتی
بازدید : 873
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.