کنترل خشم در برابر فرزندان از مهمترین دغدغه های والدین

کنترل خشم در برابر فرزندان از مهمترین دغدغه های والدین

کنترل خشم در برابر فرزندان چگونه وقتی کودک شما را می‌سازد کنترل را به دست آورید. زمانی که ما نسبت به کودکانمان به طور احساسی واکنش نشان می‌دهیم و کنترل را از دست می‌دهیم , ” به رفتار کودکانمان اجازه می‌دهیم تا ببینند که ما چگونه رفتار می‌کنیم نه راه دیگر .

چرا کنترل خشم ما با فرزندانمان دشوار است ?

دلایل زیادی وجود دارد , اما من فکر می‌کنم این عمدتا ً به این خاطر است که به خودمان اجازه می‌دهیم عصبانی شویم و کنترل را از دست بدهیم .
اغلب , والدین بدون فکر به فرزندانشان واکنش نشان می‌دهند . والدین بر این باورند که آن‌ها باید فورا ً کودکان خود را تحت کنترل بگیرند , به جای اینکه یک لحظه فکر کنند , ” صبر کنید, قبل از اینکه به بچه‌ام پاسخ دهم خودم را تحت کنترل قرار دهم . ”
بهترین راه برای جلوگیری از از دست دادن کنترل این است که بفهمید چه چیزی را از دست می‌دهید و زمانی که کنترل را از دست می‌دهید به رسمیت شناخته می‌شوید . این یک مهارت مهم برای والدین است . خوشبختانه , این مهارتی است که والدین می‌توانند یاد بگیرند .
زمانی که سعی می‌کنید رفتار کودک خود را به جای اضطراب خود مدیریت کنید , آنچه که به آن می‌دهید این است که من از کنترل خارج هستم . باید تغییر کنی تا احساس بهتری داشته باشم .

زمانی که خود را تحت کنترل می‌گیرید , کودکان شما نیز معمولا ً آرام می‌شوند . به یاد داشته باشید آرامش و اضطراب مسری است . ثابت شده‌است که نگرانی والدین نسبت به کودک به شدت به اضطراب فرزند خود کمک می‌کند .
به این روش فکر کنید : اگر شما بتوانید آرامش و کنترل خود را به دست آورید , دوباره فضای دقیق را ایجاد کنید که سعی دارید از آن دوری کنید .

کنترل خشم در برابر فرزندان

 نکته عالی و تکنیکی در تربیت کودک:

زیاد با کودک خود قهر نکنید، مخصوصاً طولانی مدت

احساس بی ارزشی می کند.
احساس بی پناهی می کند.
شما دارید با قهر عجزتان را به او نشان می دهید.

▫️اگر فرزند شما طعم نگاه محبت آمیز و مهربان والدین را بچشد و با آن انس بگیرد، در هنگام خطا فقط یک نگاه خشمگین والدین برای وی کافی بوده و دیگر نیازی به فریاد یا تنبیه نیست.

 

ارسال شده در تاریخ 10 فوریه 2020 توسط خدیجه ص با موضوع فرزند
بازدید : 810
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.