مراقبت از گل سرخس لانه پرنده بسیار زیبا گیاه آپارتمانی

آنچه در این مقاله از ایران پاتوق می خوانید

مراقبت از گل سرخس لانه پرنده

مراقبت از گل سرخس لانه پرنده یک سرخس سالم یک عامل اصلی تقویت روحیه در آپارتمان است ، اما بسیاری از سرخس‌ها به رطوبت بالایی نیاز دارند که نگه داشتن آن‌ها در داخل خانه دشوار است . نه به این دلیل ، “fern ” ، که در شرایط نور کم و رطوبت متوسط باقی می‌ماند . برگ‌های چرمی آن ، به رگ‌های سرخس دار معمولی شما نیستند ، اما در عین حال زیبا به نظر می‌رسند . به عنوان یک توصیه این گیاه  به مخلوط گلدان لزج نیاز دارد که گردش هوا در اطراف ریشه‌ها را ممکن می‌سازد.

مراقبت از گل سرخس لانه پرنده

سرخس پرنده یکی از دو گونه گیاهی است که در کاشت یافت می‌شود . دیگری , که غالبا ً ” سرخس ” یا ” سرخس مادر ” نامیده می‌شود , رشد بیشتری دارد و شبیه پسر عمویش نیست . این سرخس‌ها طبیعی هستند , به این معنی که روی سطح گیاهان دیگر رشد می‌کنند . در خانه‌های جنگل‌های بارانی , آن‌ها را می‌توان در کلاه بردار درختان یافت . آن‌ها در یک سری از برگ‌های صاف , قاشقی شکل و رنگ سیب رشد می‌کنند که از یک روزت مرکزی بالا می‌روند . گیاهان سالم می‌توانند به سه پا تقسیم شوند , اما در اغلب موارد نادر است . اینها گیاهان زیبایی هستند که نیاز به کمی انرژی دارند تا به پتانسیل کامل خود برسند .

نام گیاه‌شناسی :
نام عامیانه سرخس , سرخس آشیانه
گیاهی چند ساله در اقلیم‌های گرم
به اندازه بالغ طول و عرض آن تا ۱۲ اینچ طول و عرض آن در عرض چند سانتیمتر است .
نور خورشید فیلتر شده یا غیرمستقیم
مخلوط گلدان خاکی نوع خاک

ph خاک
رشد زمانی شکوفه می‌تواند در طول بهار و تابستان سریع باشد .
رنگ گل , گل‌ها , شاخ و برگ‌های سبز
مناطق پرطاقت
منطقه بومی آفریقا و آسیا استوایی
سرخس آشیانه پرنده
برگ‌های نازک سرخس پرنده

چگونه سرخس را پرورش دهیم

گیاه سرخس آشیانه پرندگان زیبا و در گلخانه‌ها فراوان است . آن‌ها یک انتخاب طبیعی برای گروه با ارکیده , و دیگر گیاهان جنگل‌های بارانی در یک رده هستند .
برای گل سرخس لانه پرندگان سالم , گرما و رطوبت کافی را فراهم می‌کند . با توجه به این دو شرط , سرخس‌ها می‌توانند مقاومت بیشتری را تحمل کنند . یکی از بهترین مکان‌ها برای قرار دادن سرخس پرنده روی یک لبه حمام یا لبه عریض یک وان لوکس در حمام در نزدیکی یک پنجره است , جایی که رطوبت و گرمای بهینه را همراه با نور کافی دریافت می‌کند .
در فضای باز , این سرخس‌ها به درختان می‌چسبند و مستقیما ً روی درخت رشد می‌کنند , به خصوص اگر جایی بین شاخه‌ها برای نستله وجود داشته باشد . آن‌ها رطوبت را از درخت و خارج از محیط و نور سایه‌دار از شاخه‌ها و برگ‌های درخت دریافت می‌کنند .
اگر مراقب سرخس پرنده خود هستید , به سرعت و به طور مرتب رشد می‌کند . برگ‌های جدید به طور مداوم از ناحیه مرکزی گیاه یا لانه بیرون می‌آیند . ” دست نزن , حرکت کنید یا شاخه‌های ظریف جدیدی را که از لانه بیرون می‌آیند , کنترل کنید . آن‌ها بسیار شکننده هستند . اگر به آن‌ها دست بزنید شانس زیادی برای آسیب دیدن یا تغییر شکل آن‌ها وجود دارد .
نور
این گیاهان به نور فیلترشده برای سایه نیاز دارند . آفتاب مستقیم را در معرض آفتاب مستقیم قرار ندهید . قرار دادن سرخس در کنار پنجره رو به شرق ایده‌آل است .
خاک
گل سرخس آشیانه پرنده را در خاک سست , غنی از کمپوست و یا مخلوط گلدان بر پایه پیت بکارید . مخلوطی از دو قسمت پیت و یک قسمت پرلیت خوب کار می‌کرد . در غیر این صورت مخلوط خاک رس با مواد آلی را امتحان کنید .
آب
اینها گیاهان جنگلی واقعی هستند . کمپوست خود را مرطوب نگه دارید , اما اجازه ندهید گیاه خیس شود . هم چنین , از آبیاری درست در ” لانه ” اجتناب کنید چون کپک و پوسیدگی را تشویق می‌کند . آب را نه گیاه .
دما و رطوبت
سرخس آشیانه پرنده در یک منطقه گرم رشد می‌کند . درجه‌حرارت بین ۲۴ تا ۲۸ درجه سانتیگراد را حفظ کنید . برداشت‌های سرد و افت ناگهانی دما ارزشمند نخواهد بود . این گیاه رطوبت را دوست دارد و در محیط‌های مرطوب مانند حمام , گلخانه یا گلدان رشد می‌کند . حتی می‌توانید مرطوب ساز را کنار سرخس بدوید .
کود:
در طول فصل رشد ( آوریل تا سپتامبر ) , حاصلخیز کردن حدود یک ماه با کود مایع ضعیف . پلیت‌ها را در فنجان یا ” لانه ” قرار ندهید . ” در طول زمستان , زمانی که اکثر گیاهان در فاز استراحت خود قرار دارند , از هرگونه کودی خودداری کنید . مواد غذایی بسیار زیاد باعث تغییر شکل برگ‌ها و یا برگ‌های خال دار یا زرد رنگ می‌شوند .

مراقبت از گل سرخس لانه پرنده
گلدان و گلدان

سرخس آشیانه پرندگان ترجیح می‌دهد کمی مقاوم باشد . به عنوان گیاهان طبیعی , آن‌ها برای رشد در حداقل مواد آلی و گیاهان بالغ مورد استفاده قرار می‌گیرند چون سرخس رشد می‌کند و برگ‌های پایینی می‌ریزد . البته مشکل این است که سرخس‌ها به راحتی روی ظروف کوچک‌تر خود نوک می‌زنند . معمولا ً هر سال یک‌بار , از اندازه دیگ بعدی و تازه کردن کمپوست استفاده کنید .
انتشار
سرخس پرندگان برای تکثیر آسان نیست و نمی‌توان آن را به گونه‌های سرخس دیگر تقسیم کرد . آن‌ها معمولا ً از محیط کشت اسپور یا بافت جمع‌آوری می‌شوند که به این معنی است که تکثیر معمولا ً فراتر از دسترس پرورش دهندگان خانه است .
انواع
برخی از گونه‌های سرخس آشیانه پرندگان , معمولا ً با حاشیه برگ چروکیده یا توری شکل می‌گیرند . سرخس مادر گاهی در خزانه یا به صورت آنلاین در دسترس است , اما این سرخس بسیار دشوارتر از سرخس پرندگان است .
سمیت
سرخس‌های پرندگان غیر سمی هستند . آن‌ها برای انسان , سگ و گربه ایمن هستند .

شرایط نگهداری گیاه یشم نام معروف دیگر کراسولا نقره ای
ارسال شده در تاریخ 30 مارس 2020 توسط خدیجه ص با موضوع گوناگون
بازدید : 2,951
دیدگاه خود را ارسال کنید ( ۱ دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

  • اینقدر ترجمه مطلب سخته که بدین گوگل این ترجمه بی سر و ته رو بکنه چ شما هم بذارین تو سایت ؟ کار دیگه ای دارین جز تولید محتوا ؟

  • ©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.