نگهداری دراسنا بلالی و شرایط پرورش این گیاه زیبای آپارتمانی

نگهداری دراسنا بلالی از گیاهان آپارتمانی و خانگی

نگهداری دراسنا بلالی به صاحب‌خانه‌ها نگاهی به یک درخت بدون مسائل ارتفاعی غیرقابل‌کنترل می‌دهند که با درختی می‌آیند که فضای آن را به وجود آورده‌است . تنه بلند و براق و پر رنگ و براق , یک کارخانه بزرگ که به عنوان یک لنگر زیبا در گوشه اتاق‌خواب عمل می‌کند . گیاهان دراسنا بلالی سایه را تحمل می‌کنند اما حتی ممکن است گل‌های سفید را در یک نقطه آفتابی تولید کنند .

اگرچه نام آن در غیر این صورت نشان می‌دهد , گیاه دراسنا بلالی سمی است و نباید در اطراف حیوانات وحشی یا کودکان کنجکاو نگهداری شود .

نگهداری دراسنا بلالی

دراسنا بلالی به عنوان علف بلند ضخیم رشد می‌کنند که از جوانه‌ها بر روی چوب جوانه می‌زند و اثر ” کف کاذب ” را کسب می‌کند ( که به همین دلیل است که آن‌ها به نام کف مصنوعی نامیده می‌شوند ) . برگ‌ها دراز و باریک ( مثل ذرت ) هستند . آن‌ها غذای خوب درست می‌کنند ، زیرا بلند و باریک هستند ، با رشد کنترل‌شده ، و می‌توانند در برابر یک مقدار نسبتا ً قابل‌توجه سو استفاده از باغبان‌ها غیر خانگی مقاومت کنند .

چگونه گیاه دراسنا بلالی را بکاریم :

گیاهان دراسنا بلالی  معمولا ً به عنوان گیاه گلدانی بزرگ رشد می‌کنند که در گیاخاک ، خاک گلدان خوب آبکشی شده کاشته می‌شوند . آن در مکان‌های سرپوشیده روشن با نور غیر مستقیم ، که در آن از نور مستقیم خورشید و پیش‌نویس‌ها محافظت می‌شود ، بهتر عمل می‌کند . حفظ سطوح رطوبت خوب ضروری است ؛ این کار را می‌توان با قرار دادن گلدان‌های بر روی تخت‌های مرطوب و مرطوب کردن برگ‌های گیاه به طور منظم برای افزایش رطوبت انجام داد .
خاک را در طول فصل کشت مرطوب نگه دارید و سپس آب را در پاییز به زمستان کاهش دهید . خاک را هرگز نباید به طور کامل خشک کرد . مانند دیگر گونه‌های دراسنا، اینها نسبت به فلورید و بور حساس هستند که می‌توانند باعث سوختن برگ شوند . آب دادن با آب شیر آب می‌تواند باعث سوختن برگ شود .
ظروف گیاهی را می‌توان در تابستان در یک محل امن و سایه‌دار جا داد ، اما قبل از شروع هوا به زیر15 درجه فارنهایت ، لازم است که داخل چاه شوند .

نگهداری دراسنا بلالی
همان طور که معمول است، رشد این گیاهان تا حد زیادی موضوع تامین نیازهای اساسی آن‌ها به روش متعادل است . سعی کنید آن‌ها را در معرض شرایط شدید به هر شکلی قرار ندهید ، چه این به معنی نور روشن ، بیش از حد سرد یا گرم ، یا باده‌ای شدید باشد.

شرایط نگهداری دراسنا بلالی

نور
سعی کنید این گیاه را در نزدیکی یک پنجره با نور خورشید فیلتر کنید . نور بیش از حد باعث از دست رفتن برگ ها می‌شود و می‌تواند موجب توقف رشد شود که رشد نیافته است .
آب
به طور مساوی مرطوب بمانید ، اما اگر مجبور باشید اشتباه کنید، این کار را در قسمت خشک انجام دهید . با این حال ، آن را بیش از حد خشک نگه دارید ، به نکات برگ قهوه‌ای منجر خواهد شد . گیاهان به فلورید حساس هستند که می‌توانند گیاه را بکشند یا رشد آن را کم کنند ؛ آب مقطر برای آبیاری این گیاهان بهتر است .
دما و رطوبت
در صورت امکان بالای ۵۵ درجه فارنهایت بمانید . آن‌ها در اواسط دهه ۷۰ بهترین کار را انجام می‌دهند ، و آن‌ها حداقل ۴۰ درصد رطوبت را ترجیح می‌دهند ، که به شرایط مناطق گرمسیری آفریقا ، گستره بومی گیاه نزدیک می‌شوند .
خاک
مخلوط خاک گلدان خوب آبکشی شده بهترین گزینه برای رشد این گیاه است . ریشه‌ها مثل خیس شدن در آب هستند .
کود
گیاهان ذرت ، از زمانی که گیاهان مواد مغذی را در علف ذخیره می‌کنند ، آن را به آرامی بارور می‌کنند . از مکمل‌های کلسیم ( کلسیم یا حتی گچ ) برای جلوگیری از سوختگی برگ ها استفاده کنید .
تکثیر
گیاهان دراسنا بلالی به آسانی از برش ریشه می‌گیرند . برش نوک بزنید به خاک گرم و مرطوب نگه دارید . شما هم چنین می‌توانید قطعات نیشکر را مستقیما ً با هل دادن به رشد رسانه ریشه‌کن کنید . دقت کنید که خاک به اندازه کافی قوی باشد که چوب را صاف نگه دارد .
هورمون Rooting می‌تواند به افزایش ریشه دهی کمک کند . اگر زمان برای برش جدید به ریشه نیاز داشته باشد ، دلسرد کننده است . تکثیر گیاهان دراسنا بلالی یک علم نادرست است و حتی باغبانان با تجربه می‌توانند با آن دچار مشکل شوند .

باب
هر ساله به گلدان بزرگ‌تر با خاک گلدان خالی و خالی می‌روید . برای اصلاح این گیاه , خاک اطراف آن را بردارید , گیاه را به صورت یک کل بردارید و آن را در یک ظرف بزرگ‌تر جایگزین کنید تا مطمئن شوید که به ریشه‌های آن در فرآیند آسیب نمی‌زند . سپس منطقه اطراف آن را با خاک گلدان بپوشانید و سعی کنید برای اطمینان از اینکه نیروگاه زه‌کشی خوبی را حفظ می‌کند , محکم بسته نشود .
انواع گیاه دراسنا بلالی
این گیاه دارای برگ‌های سبز یکدست است , اما بیشتر مردم d را ترجیح می‌دهند . یک نوار باریک سبز رنگ در وسط برگ قرار دارد . یک رقم دیگر , d . یک نوار سبز تیره روی برگ‌های زرد و زرد دارد . تنوع نهایی , d . ” ویکتوریا ” دارای نوارهای سفید و سفید است , اما به ندرت در مراکز گاردن دیده می‌شود .
هرس:
اگر گیاه خیلی بلند شود , می ‌توان خارها را قطع کرد و جوانه‌های تازه برگ در نزدیکی برش قطع خواهند شد .
مشکلات مشترک
علاوه بر توصیه‌های خشک برگ ناشی از آبیاری با آب شور , تغییر رنگ برگ می‌تواند ناشی از نوسانات دمایی , تنش آبی و کمبود کلسیم باشد . اگر گیاه شما سالم است , بزرگ‌ترین مشکل احتمالا ً گرد و غبار روی برگ‌ها خواهد بود . برگ‌ها را با پارچه‌ای خیس پاک کنید تا به بهترین شکل نگاه کنید .
حواستان به کنه‌های تارتن , تریپس و مقیاس باشد که می‌تواند مشکل بسیاری از گیاهان خانه باشد .

شرایط نگهداری گل پاپیتال یا پیچک انگیلسی بسیار زیبا
ارسال شده در تاریخ 24 مارس 2020 توسط خدیجه ص با موضوع گوناگون
بازدید : 1,245
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.