نگهداری از کاکتوس افوربیا و نام های دیگر ساکولنت, کاکتوس میرزا

نگهداری از کاکتوس افوربیا پرورش و شرایط مناسب  رشد

نگهداری از کاکتوس افوربیا  , کاکتوس میرزا یکی از این گونه‌های کاکتوس آسان است که هر رشد را به عنوان یک متخصص در نظر می‌گیرد . این کاکتوس که به عنوان گیاه جامع نیز شناخته می‌شود می‌تواند بیش از 2 متر بلندی داشته باشد اما یک رشد کند است و بعید است که از چهار پا در خانه رشد کند . برگ‌های سبز کوچک بین خاره‌ای روی ساقه‌های نوک‌دار رشد می‌کنند و اگر تنوع این گیاه را رشد دهید ، برگ‌ها بنفش متمایل به قرمز هستند . اگر آن را در خاک با زه‌کشی خوب آبیاری بکنید و دو بار در ماه آن را آبیاری بکنید ، درخت شیر آفریقایی شما ممکن است چند دهه زندگی کند .
نور : خورشید کامل تا سایه جزئی
آب : دو بار در ماه
گونه‌های رنگ : برگ‌های ارغوانی – ارغوانی

کاکتوس میرزا یا افوربیا وضعیتی است که از آفریقای غربی سرچشمه می‌گیرد . علاوه بر این , معماری جذابی برای طراحی اتاق وجود دارد , که ساقه‌ها و ساقه‌های کوتاه و خار دارند .
همچنین به عنوان درخت شیر آفریقایی شناخته می‌شود به خاطر شیره شیری موجود در ساقه‌ها , یک بیانیه سبک شهری ایجاد می‌کند اما در اطراف کودکان و حیوانات خانگی بهتر است .

نگهداری از کاکتوس افوربیا

راهنمای اطلاع‌رسانی و اطلاعات

نور : کاکتوس افوربیا نور روشن را ترجیح می‌دهد . نور مستقیم خورشید خوب است اما مراقب باشید که مطمئن شوید که این گیاه را سوختگی نمی‌کند .
آب : اجازه دهید خاک قبل از آبیاری خشک شود . آب نخورید . تنش خشکی برای دوره‌های کوتاه .
دما : آن را به صورت منطقی گرم و در حالت ایده‌آل از دمای ۳۷ درجه سانتی‌گراد ترجیح می‌دهد .
تغذیه : مصرف نیم نیرو از کود شیمیایی مایع در تابستان . نمایش تغذیه گیاه
ارتفاع و سرعت رشد : ارتفاع در محیط بسته , سرعت رشد بسیار آهسته .
سمی : شیره گیاه سمی و تحریک‌کننده است . از وارد شدن به چشم‌ها یا دهان و برخورد با دقت خودداری کنید . اگر با پوست تماس بگیرید فورا ً بشویید . برای کودکان و حیوانات خانگی مناسب نیست .
منشا : افریقای غربی .

تمام چیزهای روشن ممکن را به کاکتوس افوربیا خود بدهید . اگر چه این گیاه حداقل یک بار در هر روز نیاز به خورشید مستقیم دارد ، در صورت نیاز چندین ساعت از آفتاب نسبی را تحمل خواهد کرد . اگر شما باید آن را در داخل خانه بزرگ کنید، آن را نزدیک یک پنجره آفتابی در یک اتاق با گردش هوای خوب نگه دارید .

این نوع کاکتوس  را در یک کوزه گلی بزرگ کنید که به محیط کشت اجازه می‌دهد به سرعت خشک شود و راهی طولانی برای جلوگیری از پوسیدگی باشد . خاک گلدان خوب آبکشی شده با یک قسمت از خزه درشت و سه قسمت خزه نارس ایجاد کنید .
وقتی سطح خاک در طول فصل کشت خشک می‌شود ، شیر خشک آفریقایی کاملا ً خشک می‌شود . مرطوب کننده سطح خاک را مرطوب کنید ، اما انقدر آب ندهید که خیس یا مرطوب باشد . بگذارید کاملا ً بین آبیاری ها خشک شود . آب این گیاه را در طول دوره نهفتگی زمستان تنها زمانی که2-3 سانت  از خاک به طور کامل خشک می‌شود ، آبیاری بکنید . اگر در تردید هستید ، احتیاط کنید و این خشکسالی را تحمل نکنید .

نگهداری از کاکتوس افوربیا روزانه کاکتوس افوربیا  را برای نشانه‌های بیماری و مشکلات آفات بررسی کنید . در حالی که گیاهان بیابانی مثل این نسبتا ً مقاوم هستند و چنین مشکلاتی نادر هستند اما گاهی اوقات رخ می‌دهند . این گیاهان ممکن است توسط ساقه سیاه یا پوسیدگی اساسی ، حشرات آردی و یا فضولات عنکبوت قرمز مورد حمله قرار گیرند . تمام سطوح این کارخانه را با ذره‌بین قوی برای شناسایی آفت‌های کوچک مسدود کنید .

برای بررسی علایم پوسیدگی ساقه سیاه , گاهی به عنوان پوسیدگی پایه شناخته می‌شود . این گیاه ممکن است به صورت نواحی تاریک , تاریک , خاکستری یا قهوه‌ای در هر نقطه از ساقه دیده شود و به ویژه در نزدیکی پایه گیاه رایج است . این یک حمله قارچی است که ناشی از تماس طولانی‌مدت یا مکرر با خاک مرطوب و یا با شرایط کشت سرد و مرطوب است . بیماری غیرقابل درمان است , اما گاهی امکان نجات گیاه وجود دارد . یک چاقوی تیز را با الکل واسرشت سترون کنید . ناحیه آلوده را قطع کرده و حاشیه پهنی از بافت سالم را با آن ببرید . زخم را با قارچ کش دار یا همراه با پودر گوگرد رنگ کنید . توصیه‌های سازنده را دنبال کنید . مواد گیاهی بیمار را محکم در یک کیسه پلاستیکی بپوشانید و آن را در زباله‌دان بیندازید . آن را به توده کمپوست اضافه نکنید .

گیاه کاکتوس دم موشی پرورش و نگهداری گل های آپارتمانی

ارسال شده در تاریخ 5 آوریل 2020 توسط خدیجه ص با موضوع گوناگون
بازدید : 1,514
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.