مراقبت از فیکوس لیراتا با برگ های ویلونی بسیار زیبا

آنچه در این مقاله از ایران پاتوق می خوانید

مراقبت از فیکوس لیراتا از گیاهان خانگی  و با برگهای بزرگ

مراقبت از فیکوس لیراتا یا فیکوس برگ ویلونی یکی از گیاهان خانگی  است که به صورت مکرر در مجلات و وبلاگ‌های خانگی ظاهر می‌شود . برگ‌های بزرگ آن نقطه کانونی آن هستند , بنابراین تامین روشنایی مناسب برای حفظ شادابی در محیط اتاق‌خواب , ضروری است .
lفیکوس لیراتا در جنگل‌های انبوه جنگل رشد می‌کنند ، اما برخی نور غیر مستقیم از پنجره رو به شرق به این گیاهان کمک می‌کند که رشد کنند . صفحه را بر روی یک بشقاب سنگریزه که پر از آب است قرار دهید تا رطوبت را در حوالی گیاه  افزایش دهید . به طور خلاصه ، صفحه همه چیز را با میانه‌روی از جمله نور ، آب و دما دوست دارد . بیش از حد و یا بیش از حد از این عناصر باعث می‌شود که گیاه شما تقلا کند .

مراقبت از فیکوس لیراتا

فیکوس لیراتا یا فیکوس برگ ویلونی

درختفیکوس لیراتا یک گیاه نمونه داخلی کامل است . گیاه دارای برگ‌های بسیار بزرگ و رگ‌های برجسته با رگ‌های برجسته است که عمودی در یک گیاه بلند رشد می‌کنند .
این گیاهان بومی مناطق استوایی هستند که در آن‌ها در شرایط بسیار گرم و مرطوب رشد می‌کنند . این باعث می‌شود آن‌ها تا حدی به کاشت شاهدانه بپردازند که احتمالا ً با این شرایط بخار و مه مشکل دارد . با این حال ، آن‌ها نیروگاه‌های نسبتا ً سختی هستند که می‌توانند در برابر شرایط کم‌تر از حد کامل برای مدت نسبتا ً طولانی مقاومت کنند .
فیکوس لیراتا واقعا ً به عنوان گیاهان نمونه بزرگ‌تر تلقی می‌شوند . آن‌ها عالی هستند اگر شما بتوانید آن‌ها را در یک کانتینر کف زمین که به آن‌ها اجازه می‌دهد تا 2 متر یا بیشتر رشد کنند ( درختانی که عموما ً به ارتفاع13 متر یا بیشتر در زیستگاه طبیعی خود می‌رسند ) بکنید . به دلیل برگ‌های بسیار بزرگ آن‌ها , اینها گیاهان طبیعی نیستند که به اندازه قابل مدیریت کاهش یابند .
از جزئیاتفیکوس لیراتا استفاده کنید .
نور : ف . نور نیاز به نور روشن و فیلتر دار دارد . این گیاهان حتی می‌توانند برخی از آفتاب کامل را تحمل کنند ، به خصوص اگر در یک پنجره شرقی قرار داشته باشند . گیاهانی که بیش از حد تاریک نگهداری می‌شوند به سرعت رشد خواهندکرد .
آب : به طور مداوم مرطوب نگه دارید ، اما don’t به آن اجازه می‌دهد تا در آب بنشیند و یا برگ‌ها را رها کرده و از پوسیدگی ریشه‌ای رنج ببرد .
دما : به عنوان یک گیاه استوایی ، تصویر فیکوس لیراتا شما آن را گرم می‌کند ، بین ۶۰ تا ۸۰ F عدم تحمل  مثل تغییرات دمای شدید . آن را از کولر و منافذ حرارتی دور کنید .
خاک : هر نوع خاک خوب آبکشی سریع ، احتمالا ً انجام خواهد داد .
کود : تغذیه با کود مایع ضعیف در طول فصل رشد .فیکوس لیراتا نیازمندی‌های قابل‌توجه کود شیمیایی را ندارند .

تکثیر

فیکوس لیراتا را می‌توان از قلمه زدن نوک ساقه تکثیر کرد ، اما عموما ً توصیه می‌شود که یک گیاه بخرید . پرورش دهندگان تجاری از یک روش شبیه‌سازی به نام کشت بافت استفاده می‌کنند تا گیاهان را به طور مداوم از گیاهان برتر تولید کنند که به طور متوسط پرورش دهندگان می‌توانند از برش به دست آورند . انطباق تلاش‌های آن‌ها در خانه غیر ممکن است .

نمونه‌های سالم دارای گیاهان با رشد سریع با سیستم‌های ریشه تهاجمی هستند ( که برای یک فیکوس کاملا ً معمول است ) . سعی کنید گیاه را به طور سالیانه تمیز کنید و اندازه قابلمه را تا زمانی که گیاه به اندازه مورد نظر برسد و یا زمانی که شما می‌توانید ظرف را مدیریت کنید ، افزایش دهید . زمانی که گیاهان در ظروف بزرگ قرار دارند ، چند اینچ از خاک را خراش می‌دهند و سالانه خاک گلدان جدیدی را تعویض می‌کنند.

چند نکته :

. یکی از رایج‌ترین شکایاتی که در مورد این گیاهان وجود دارد ، شناسایی برگ‌ها است که به ویژه در چنین گیاهی بزرگ قابل‌توجه است . این تشخیص معمولا ً با آسیب به برگ ، یا آسیب مکانیکی و یا حمله کنه به وجود می‌آید .فیکوس لیراتا به آرامی شیره دارد که باعث ایجاد این لکه‌های قهوه‌ای در هنگام مواجهه با هوا می‌شود . گیاهان هم چنین مستعد بیماری‌های مختلف برگ و قارچی هستند که به طور معمول از کمبود جریان هوا و رطوبت زیاد بر روی برگ‌ها ایجاد می‌شوند .
شما می‌توانید به جلوگیری از این نوع حمله با نگه داشتن برگ‌های خشک و برگ‌های خشک که آن‌ها را می‌بینید کمک کنید . اگر گیاه شما برگ‌ها را از دست می‌دهد ، به احتمال زیاد نشانه رطوبت زیادی است، به خصوص رطوبت ، یا هوای سرد و خشک . سعی کنید گیاه را به طور مرتب برای افزایش رطوبت محیط امتحان کنید . در نهایت ، این گیاهان به سطوح بالای نمک هم حساسیت دارند ، بنابراین مطمئن شوید که محیط گلدان خود را به طور کامل و ترجیحا ً به صورت ماهیانه علامت‌گذاری کنید تا از ساخت نمک‌های کود شیمیایی جلوگیری کنید .

مراقبت از فیکوس لیراتا در برابر آفات آسیب‌پذیر هستند ، از جمله شته‌ها ، حشرات جهنده ، کنه‌ها ، مقیاس . در صورت امکان ، هجوم به محض امکان و درمان با کم‌ترین گزینه سمی را شناسایی کنید .

مراقبت از گل ژربرا در گلدان و پرورش این گیاه زیبا و گلدار
ارسال شده در تاریخ 26 مارس 2020 توسط خدیجه ص با موضوع گوناگون
بازدید : 848
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.