پرورش کاج مطبق نگهداری درخت کاج جزیره نورفولک

پرورش کاج مطبق بررسی کامل شرایط رشد این گیاه خانگی

پرورش کاج مطبق به نور معمولی، هوای خنک، خاک همیشه خیس، رطوبت نسبی بین ۵۰ تا ۹۰ درصد و خاک کمی اسیدی احتیاج دارد . کود: ۲ گرم در لیتر سولفات آمونیوم ، هر سه هفته یکبار از فرودین تا شهریور ماه، احتیاجات غذایی این گیاه را بر آورده می کند.

 

چگونه از یک درخت کاج مطبق مراقبت کنم

بیشتر مردم درست قبل از تعطیلات , درخت کاج جزیره نورفولک را می‌خرند که اغلب قصد استفاده از درختان کوچک کریسمس را دارند . اما این درختان خیلی بیشتر از دکوراسیون کوتاه مدت هستند . اگر شما داستان واقعی این درخت کاج را بدانید , می‌خواهید آن را به بهترین نحو ارائه کنید تا سال‌ها بگذرد .

پرورش کاج مطبق

کاج مطبق یا کاج جزیره نورفولک , کاج واقعی نیستند . آن‌ها متعلق به یک خانواده ماقبل تاریخ هستند . وقتی دایناسورها منقرض شدند , خانواده آواره نیز در نیم‌کره شمالی منقرض شدند , اما گیاهان در نیم‌کره جنوبی زنده ماندند .
جزیره نورفولک از جزیره نورفولک در نزدیکی استرالیا در سکونت‌گاه اصلی آن , گیاه گلدانی کوچک روی میز انتهای شما می‌تواند به ارتفاع 3متر برسد , با یک تنه که به قطر 120 سانتی متر رشد می‌کند .
الزامات فرهنگی
درک تاریخ کاج نورفولک در درک نیازهای فرهنگی این گیاهان اهمیت دارد . آن‌ها تحت شرایطی مشابه درخت کریسمس معمولی رشد نمی‌کنند . بلکه گیاهان گرمسیری هستند که در گرما , نور و رطوبت رشد می‌کنند . آن‌ها در خاک سنگی با زه‌کشی عالی رشد می‌کنند . شما باید تمام این عناصر را برای کاج جزیره نورفولک برای رشد به عنوان یک گیاه خانگی فراهم کنید .
گرما و رطوبت
درختان کاج مطبق باید در محیطی گرم باشند . آن‌ها در فضای باز تنها در بخش کشاورزی و مناطق پرطاقت گیاهان کشاورزی رشد می‌کنند . دمای محیط طبیعی به خوبی برای این درختان کار می‌کند , اما آن‌ها را از مخلوط سرد و واحدهای حرارتی دور نگه دارید .
برای اینکه درختان را با رطوبت دوست داشته باشند , هر روز آن‌ها را با آب اسپری می‌کنند . همچنین قابلمه را در یک سینی شنی قرار دهید تا آب تمام روز در اطراف درخت تبخیر شود .
آب و غذا
درختان کاج جزیره نورفولک با فصل‌ها تغییر می‌کنند . ماه‌های زمستان – بین پاییز و بهار – دوره استراحت آن‌ها است . آن‌ها در تمام این مدت نیاز به کود ندارند , اما به آبیاری منظم نیاز دارند . زمانی که سطح خاک خشک و یا اینچ باشد , آب کافی است که از حفره‌های زه‌کشی ظرف خارج شود . هرگز اجازه ندهید درخت در آب بنشیند .
با نزدیک شدن بهار , زمان تغذیه آن کاهش می‌یابد . استفاده از یک کود کامل , متعادل و متعادل در سطح خاک هر شش هفته یکبار تا پاییز صورت می‌گیرد . دستورالعمل‌های برچسب را دنبال کنید .
خاک و نور خورشید
پرورش کاج مطبق شما در مورد اسیدیته خاک سخت زننده نیست , اما قطعا ً نیازمند زه‌کشی عالی است . خاک را بررسی کنید تا ببینید چقدر سریع است . اگر خاک , خاک و خاک را خوب تغییر دهید , می‌توانید قسمت‌های مساوی از خاک گلدان استریل , خزه پیت , و ماسه یا پرلیت را مخلوط کنید . این گیاه را وقتی می‌بینید که ریشه‌ها از حفره‌های زه‌کشی بیرون می‌آیند .
تا جایی که می‌توانید نور طبیعی بیشتری داشته باشید . کمبود نور کافی مشکل واقعی است و باعث انشعابات خفیف می‌شود . درختان سالم شاخه‌های زیبا , قوی و افقی دارند .
هرس و مشکلات

اگر شاخه‌های پایینی در حال مرگ را دیدید یا نکات شاخه قهوه‌ای را هرس کنید ، این درختان را هرس کنید . در غیر این صورت ، درخت را به شکل طبیعی خود رها کنید .
trunks که به جلو خم می‌شوند نشانه این است که کاج مطبق در ظرف خود بسیار شل و شل است . مقداری خاک را بردارید و یک رسانه نسبتا ً محکم و نسبتا ً بزرگ را به آن اضافه کنید . اگر سوزن زرد شوند ، احتمالا ً به این گیاه بیش از حد آب می‌دهید . سوزن‌های قهوه‌ای ممکن است نشان دهد که به رطوبت بیشتری نیاز دارد .
کاج مطبق در معرض شته‌ها  آسیب‌پذیر هستند . مشکل را تا جایی که ممکن است شناسایی کنید و با کم‌ترین گزینه آن را درمان کنید . اغلب ، یک جت آب سخت حشرات را از بین می‌برد . اگر نه ، قبل از متوسل شدن به آفت‌کش‌ها ، مانند اسپری را امتحان کنید .
اگر آن سوزن‌های قهوه‌ای را ببینید ، این می‌تواند یک بیماری قارچی  یا پژمردگی باشد . به نقاط کوچک روی سوزن توجه خواهید کرد . با پیشرفت بیماری ، سوزن‌ها و حتی شاخه‌ها قهوه‌ای می‌شوند و می‌میرند . با نگه داشتن برگ‌های خشک از این کار جلوگیری کنید .

نگهداری از گل پول چینی شرایط رشد و پرورش این گل خانگی
ارسال شده در تاریخ 27 مارس 2020 توسط خدیجه ص با موضوع گوناگون
بازدید : 490
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.