مراقبت از گل لی لی صلح به نام دیگر گیاه صلح یا اسپاتی فیلوم

 مراقبت از گل لی لی صلح  گیاه آپارتمانی بسیار زیبا

مراقبت از گل لی لی صلح , یکی از شایع‌ترین گیاه خانگی هستند ، زیرا آن‌ها به راحتی رشد می‌کنند و زیبا هستند ! در اینجا هر چیزی که لازم است در مورد مراقبت از یک دسته‌گل سوسن در خانه تان بدانید آورده شده‌است .

لی لی صلح از گیاهان گرمسیری و همیشه‌سبز هستند که بر روی زمین جنگلی رشد می‌کنند و در آنجا نور خورشید  و رطوبت ثابت را دریافت می‌کنند . داشتن این شرایط در خانه کلید رسیدن به لی‌لی است که خوشحال و سالم باشد .
با نور کافی ، لین گل  در اوایل تابستان گله‌ای سفید را تولید می‌کنند و در طول سال شکوفه می‌دهند .
بیشتر گونه‌های خانگی لی لی به بلندی ۱۶ اینچ رشد می‌کنند، اما این نوع میوه در فضای باز بزرگ‌تر می‌تواند به ۶ فوت ارتفاع برسد . گیاه صلح گیاهان سرما نیستند ، بنابراین ممکن است در هوای گرم و مرطوب در فضای باز بزرگ شوند .

 

 

مراقبت از گل لی لی صلح

کاشت

چگونه می‌توان به گل صلح را کاشت و تکثیر کرد ؟

از یک خاک گلدان خوب آبکشی شده استفاده کنید . هر ساله در بهار برای گل لی لی خوب است چون گیاه از خاک با طراوت قدردانی می‌کند .
در نهایت ، گل صلح ممکن است برای قابلمه بزرگ زیادی بزرگ شود ، که در آن نقطه می‌تواند تقسیم شود . گیاه را از گلدان بیرون بیاورید و آن را به گیاهان کوچک‌تر تقسیم کنید و مطمئن شوید که چندین برگ را در هر دسته جای دهید . لی لی از ساقه های رشد می‌کند ، بنابراین می‌تواند کمی رفتار خشن را در طی تقسیم تحمل کند .

آیا لی لی می‌تواند در آب رشد کند ؟

بله ، گل صلح در آب رشد می‌کنند ؛ اغلب در گلدان بدون هیچ خاک می‌فروشند . در حالت ایده‌آل ، پایه و اساس کارخانه باید در بالای خط آب ، یا با قرار دادن یا یک لایه از سنگ‌های کوچک ، به حالت تعلیق در آید . این کار به ریشه‌ها اجازه می‌دهد تا به درون آب رشد کنند ، اما پایه گیاه و برگ‌های آن را از رطوبت مداوم مرطوب نگه می‌دارد ، که می‌تواند باعث پوسیدگی شود .

مراقبت از گل لی لی صلح

خاک را مرطوب نگه دارید اما آبی هم ندارید . گل لی لی صلح می‌توانند دوره‌های کوتاه‌مدت خاک خشک را تحمل کنند ، اما برگ‌های آن‌ها اگر به مدت طولانی نادیده گرفته شوند ، قهوه‌ای خواهند شد .
گل صلح به مواد شیمیایی که عموما ً در آب شیر مانند فلورید پیدا می‌شوند ، حساس هستند که ممکن است باعث نوک قهوه‌ای برگ شوند . در صورت امکان از فیلتر فیلتر شده، اتاق – دما استفاده کنید .
لی لی صلح از رطوبت بالایی برخوردار هستند . گذاشتن برگ‌های خود و یا قرار دادن ظرف آن‌ها بر روی یک سینی مرطوب از ماسه ، می‌تواند به افزایش رطوبت کمک کند .

گل لی لی صلح یک گیاه استوایی هستند ، بنابراین آن‌ها را در دماهای بالاتر از ۶۰ درجه فارنهایت ( ۱۶ درجه سانتی گراد ) و از پنجره‌های سرد و بادگیر حفظ می‌کنند . آن‌ها در دماهای بالاتر از ۷۰ درجه فارنهایت ( ۲۱ درجه سانتی گراد ) بهترین کار را انجام می‌دهند .
این گیاهان را از نور خورشید بعد از ظهر بیرون نگه دارید ، اما در یک منطقه کاملا ً روشن . یک پنجره رو به شرق ایده‌آل است ، چون آن‌ها در معرض گرمای خورشید صبح قرار خواهند گرفت اما از شدت اشعه‌های خورشید پرهیز می‌کنند .

مراقبت از گل لی لی صلح

چگونه گیله صلح را به گل تبدیل کنیم ؟

اغلب ، اگر هیچ گلی ظاهر نشود ، گیاه به اندازه کافی نور به دست نمی‌آورد . گل صلح بسیار با نور کم مقاوم هستند ، اما نور کم به معنای هیچ نوری نیست ! برای تشویق گل دادن ، گیاه را به مکانی روشن‌تر منتقل کنید ، جایی که نور روشن و غیر مستقیم را دریافت می‌کند .
گله‌ای سبز ، گله‌ای بی‌رمق و یا فقدان کلی گل می‌تواند ناشی از نور نامناسب باشد . در مورد گل‌های سبز ، به باروری خود ادامه دهید . در مورد گله‌ای بی‌رمق و یا فقدان گل‌ها ، سعی کنید به یک کود شیمیایی که برای گیاهان گلدار تولید می‌شود ، سوئیچ کنید . این نوع کود مقدار بیشتری از فسفر را دارد که گیاهان برای شکوفه دادن به آن نیاز دارند .

نکات مراقبت از گل لی لی صلح :برگ قهوه‌ای معمولا ً توسط نور بیش از حد ، بارور سازی ، یا کمبود آب و یا رطوبت پایین ایجاد می‌شوند . این گیاه را بر روی یک سینی از ماسه مرطوب و یا مرطوب نگه دارید و برگ‌ها می‌توانند به افزایش رطوبت کمک کنند .
برگ‌های زرد ممکن است توسط ، بی آبی یا فراوانی آب ، یا پیری ( از برگ ) ایجاد شوند .

یک پاک کردن کامل برگ‌ها با آب صابون می‌تواند در توقف آن‌ها موثر باشد ، اگر چه برنامه‌های مکرر مورد نیاز خواهند بود .

هشدار :

همه بخش‌های گیاه لی لی حاوی کربنات کلسیم هستند – ماده‌ای که در صورت بلعیدن مقادیر زیادی ممکن است باعث التهاب معده و تنفسی شود .  سایر گیاهان که حاوی کربنات کلسیم هستند شامل نرگس زرد ، سوسن ، گل هستند .

نگهداری بنفشه آفریقایی در آپارتمان گیاه خانگی بسیار زیبا
ارسال شده در تاریخ 6 مارس 2020 توسط خدیجه ص با موضوع گوناگون
بازدید : 801
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.