مراقبت از گل قاشقی معروف به پپرومیا و فلفلورا گیاه آپارتمانی مقاوم

مراقبت از گل قاشقی

مراقبت از گل قاشقی , پپرومیا گیاهان شگفت انگیزی هستند که در داخل خانه رشد می‌کنند چون آن‌ها دارای ویژگی‌هایی هستند که آن‌ها را به حالت ایده‌آل تبدیل می‌کنند . با انواع زیادی از شاخ و برگ‌های زیبا و تحمل گستره وسیعی از شرایط رو به رشد ، آن‌ها برای کسانی ایده‌آل هستند که می‌خواهند مجموعه این گل ها را گسترش دهند .

چگونه از یک گیاه پپرومیا محافظت کنید؟

بیشتر گیاهان پپرومیا باید در نور آفتاب مستقیم ، غیر مستقیم و در دماهای بین ۶۵ تا ۸۰ درجه فارنهایت نگهداری شوند .

آن‌ها زمانی که یک اینچ از خاک خشک می‌شود ، به ندرت آبیاری می‌شوند ، ماهانه از طریق فصل رشد و کنسرو کردن در خاک گلدان بارور می‌شوند .
مقاله زیر را بخوانید تا تمام چیزهایی را که لازم است بدانید را یاد بگیرید و گیاهان را شاد و سالم نگه دارید .

درباره گیاهان گل قاشقی :

گل قاشقی بومی مناطق استوایی و نیمه استوایی دنیا به ویژه آمریکای مرکزی هستند . بیشتر آن‌ها گیاهان چندساله هستند که برای شاخ و شاخ تزیینی شان رشد می‌کنند و نه گل‌ها ، که بسیار مناسب نیستند .
تنوع قابل‌توجهی در ظاهر گیاهان پپرومیا وجود دارد و این یکی از چیزهای جالب در مورد آن‌ها است .

گیاهان پپرومیا به طور معمول فشرده هستند و به ندرت بیش از 25 سانتی متر  در محیط داخلی در حال رشد هستند و آن‌ها را برای ظروف ، بالکن یا فضاهای داخلی کوچک ایده‌آل می‌سازند .

آن‌ها معمولا ً ساقه‌های محکمی دارند و بسیاری از آن‌ها برگ‌های گوشتی با ویژگی‌های آبدار دارند .

مراقبت از گل قاشقی
ارتفاع و وسعت

اگرچه گونه‌های بسیار زیادی از گیاهان پپرومیا وجود دارند ، اما آن‌ها در حال رشد آهسته  ، با رشد بیش از ۱ فوت ( ۳۰ سانتی متر ) و تنها تعداد کمی از آن‌ها تا ۲ فوت ( ۶۰ سانتیمتر ) هستند .

چگونه یک گل قاشقی را آب بدهیم ؟ مراقبت از گل قاشقی

شما باید زمانی که ۱ تا ۲ اینچ از خاک به طور کامل خشک شود و سپس به طور کامل آبیاری شود ، باید یک گلدان پپرومیا آبی داشته باشید .

آبیاری گیاهان زراعی نقطه‌ای است که اغلب اتفاق می‌افتد . یکی از مشکلاتی که مردم هنگام نگهداری گیاهان در داخل خانه دارند این است . بسیاری از ما تمایل داریم که با مهربانی کمی بیش از حد از آبیاری لذت ببریم .

نشانه‌های این گیاه می‌تواند ساقه‌های پوسیده , پژمردگی و یا پژمردگی برگ‌ها , یک گلدان سنگین و خاک غرقابی باشد .

به طور معمول فقط چند روز طول می‌کشد , اما من همیشه از خشکی خاک استفاده می‌کنم , نه زمانی که آخرین آب آبیاری می‌شدند .

نیازهای نوری

این گیاهان در نور آفتاب مستقیم و غیر مستقیم بهتر عمل خواهند کرد . آستانه پنجره مشرف به شرق برای آن‌ها در اغلب اوقات سال ایده‌آل است.

تنها چیزی که باید مراقب آن باشید این است که اطمینان حاصل کنید که آن‌ها نور مستقیم خورشید را در طول ماه‌های تابستان دریافت نمی‌کنند چون این امر می‌تواند موجب سوزش برگ شود .

اگر گلدان خود را جایی قرار دهید که نور کافی نداشته باشد , با کشش به سمت نور موجود متمایل می‌شود . اگر این اتفاق بیفتد , می‌توانید به راحتی آن را هرس کنید تا ظاهر متراکم گیاه را حفظ کنید . فقط مطمئن شوید که اگر این اتفاق بیفتد , گیاه را به مکانی مناسب‌تر منتقل کنید .

1- نیازمندی‌های رطوبتی

اگرچه آن‌ها به خاطر نیاز به رطوبت بالا شهرت دارند , اما این مورد برای اکثر گونه‌ها صادق نیست . بسیاری از گیاهان دارای خصوصیات آبدار با برگ‌های خود هستند و بنابراین می‌توانند سطوح رطوبتی پایین و آبیاری کم را تحمل کنند. این امر باعث می‌شود که سطح رطوبتی بسیاری از فضاهای داخلی نسبتا ً پایین باشد .

بدیهی است که نیازهای رطوبتی بسته به نوع گیاه شما متفاوت خواهد بود . بهترین راهنما این است که به برگ‌ها نگاه کنید و هر چه برگ‌ها ضخیم‌تر و بلندتر باشند , رطوبت کم‌تر گیاه تحمل خواهد کرد . مراقبت از گل قاشقی

خاک مناسب برای گیاهان دارویی

با توجه به اینکه یکی از مشکلاتی که برای جلوگیری از آن وجود دارد , خشک کردن گلدان بسیار مهم است . مخلوط مساوی از خزه پیت ماس و پرلیت و ماسه درشت معمولا ً گزینه خوبی است .

گلدان جدید خود را با یک مخلوط گلدان مناسب آماده کنید . نصف گلدان جدید را به گلدان اضافه کنید و نیمه دیگر را به پهلو نگه دارید .

مراقبت از گل قاشقی

به آرامی گیاه را از گلدان فعلی جدا کنید و با دقت هر چه بیشتر مخلوط گلدان را از اطراف ریشه‌ها جدا کنید . به‌دقت گیاه را به گلدان جدید منتقل کنید و سپس بقیه خاک گلدان را در اطراف گیاه مخلوط کنید . خاک گلدان به آرامی اطراف ریشه‌ها را مخلوط می‌کند , اما آن را زیاد فشرده‌است . در نهایت , گیاه کاملا ً برای اطمینان از آرامش گیاه به خانه جدید خود , گیاه را به طور کامل تامین می‌کند .

کود شیمیایی

با کودهای مایع یا جامد محلول در آب های مخصوص گیاهان زینتی طبق دستور هر دو هفته یک بار تغذیه شود.

تکثیر

گرفتن قلمه ساقه یا برگ در اواخر بهار یا تابستان و ریشه دار کردن آنها در  دمای ۱۸ تا ۲۴ درجه سانتی گراد.

تکثیر این گیاهان واقعاً آسان است و راه خوبی برای گسترش کلکسیون گیاهان و یا به اشتراک گذاشتن گیاهان دوست‌داشتنی با دوستان و اقوام است.

دو روش اصلی برای تکثیر قلمه و برش ساقه گیاهان وجود دارد.

روشی که از آن استفاده می‌کنید به گونه‌ای که شما دارید بستگی دارد. نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که گونه‌های متنوع پلی مورفیسم با برش ساقه بهتر تکثیر می‌شوند چون این امر به گونه‌ای قابل‌اطمینان گیاه را حفظ می‌کند.

 

ارسال شده در تاریخ 20 می 2020 توسط خدیجه ص با موضوع گوناگون
بازدید : 1,038
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.