مراقبت پوست بعد از حمام توصیه های کاربردی برای پوست حساس

مراقبت پوست بعد از حمام راهنمایی هابرای حفظ طراوت پوست

مراقبت پوست بعد از حمام کشف این که چه کارهایی برای پوست شما کار می‌کند همیشه آسان نیست . بعضی روزها از خواب بیدار می‌شوید ؛ صبح‌های دیگری که با پوست چرب و یا خشک سر و کار دارید – همیشه روشن نیست که چرا . مراقبت از پوست شما خیلی بیشتر از آن چیزی است که ممکن است فکر کنید ، اما با کمک این نکات زیر دوش و اسرار تمیز کردن پوست ، شما بیشتر در مورد آنچه که نیاز دارد و چرا .

برخی از کاره‌ای معمول در زندگی ما وجود دارند که به این ترتیب انجام می‌شوند , خوب , روتین که ما از آن‌ها به عنوان یک خلبان خودکار استفاده می‌کنیم : مسواک زدن دندان‌ها , شستن صورت , تراشیدن و غیره . در حالی که ما این فرآیند تفکر را درک می‌کنیم , احساس می‌کنیم وظیفه ما این است که به شما اطلاع دهیم که چگونه برنامه بعد از دوش شما در حفظ سلامت موها و پوست شما حیاتی است . نگاهی به افرادی که به دنبال آن هستید بیاندازید .
مرطوب کردن مرطوب
آب و بخار داغ می‌توانند یک عدد روی پوست شما بکنند و بعد از دوش گرفتن بسیار خشک شوند . تلاش خود را برای نرم نگه داشتن آن و مرطوب کردن آن با مرطوب کردن ازسر تا پا انجام دهید . این زمان زیادی برای استفاده خوب از کره بدن است !

کرم رنگ پوست شما را خشک می‌کند

ما کاملا ً نیاز به خشک کردن سریع و سریع به برخی لباس‌های گرم و تمیز را درک می‌کنیم , اما آن حوله زبر و خشک کردن شما برای پوست شما کافی نیست . مالیدن خشن می‌تواند پوست خشک و حساس را حتی بیشتر حادتر کند . در عوض سعی کنید با ملایمت بیشتری بدن خود را با حوله خود نوازش کنید . ما قول می‌دهیم که زمان بیشتری بگیرد و پوست شما از شما متشکرم !
پاک کردن سرم
بعد از یک حمام گرم , منافذ در بدن شما باز هستند و امکان جذب بهتر محصولات از پوست و راه‌حل‌ها وجود دارد . این بهترین زمان برای استفاده از سرم و روغن است .

وقتی از حمام خارج می شوید 10 ثانیه بعد از خشک شدن، یک مرطوب کننده طبیعی را به پوست خود اعمال کنید.

▫️چرا که منافذ پوست شما پس از دوش گرفتن باز می شود و مرطوب کننده سریعتر جذب می شود.

مراقبت پوست بعد از حمام

 

با کشف نوع پوست خود شروع کنید .

پوست حساس ، پوست چرب… دلیلی وجود دارد که بدانید کدام نوع با شما مناسب است : اگر یک محصول برای شما مناسب نباشد ، به آن اندازه موثر نخواهد بود . و البته برخی از انواع پوست نیاز به مراقبت بیشتری دارند .

مراقب لایه پوست خود باشید .

پوست ما خانه میلیون ‌ها میکرو ارگانیسم‌هایی است است که کار آن‌ها در اصل حفاظت از پوست ما هستند . کمک به حفظ سلامتی پوست و شرایط خوب کمک می‌کند ، پس باید مراقب آن باشیم . استفاده از یک شستشوی بدن نرم و نرم مانند ” آنتی – ضد استرس ” می‌تواند به شما کمک کند .بدون اینکه پوست شما را پاک کند ، تصفیه می‌کند ، به طوری که پوست شما بیشتر از آنچه که لازم است  سالم بماند .

روغن که پوست شما تولید می‌کند کمی شهرت دارد . این درست است که بیش از حد می‌تواند منجر به مسدود شدن منافذ و آکنه شود . اما چربی همچنین به جلوگیری از آب و سوزش کمک می‌کند , بنابراین همه چیز بد نیست .

اگر پوست تان حساس است ، ارزش تست کردن محصولات قبل از اضافه کردن آن‌ها به برنامه شما را دارد . آزمایش وصله کردن را امتحان کنید : محصول را به یک ناحیه کوچک از پوست خود بمالید همانطور که معمولا ً می‌خواهید ، چند دقیقه صبر کنید و با آب بشویید . این کار را چند روز تکرار کنید و ببینید که چگونه پوست شما قبل از تبدیل شدن محصول به محصول جدید واکنش می‌دهد .

روتین کامل خود را پیدا کنید … اما به پوست خود گوش دهید .

در نهایت این که ترک کردن روتین شما احساس شگفت انگیزی دارد . اما در طول زمان ، نیازهای پوست شما ممکن است تغییر کند – برای مثال ، چیزی که زمانی محبوب و یا بهترین شستشوی بدن برای پوست خشک بود ممکن است موثر نباشد . اما این خوب است – نترسید که به پوست خود گوش دهید و چیزهای جدید را هر بار امتحان کنید . همه چیز در مورد یافتن چیزی است که برای شما مناسب است ، هر چیزی که ممکن است باشد.

 

ارسال شده در تاریخ 9 فوریه 2020 توسط خدیجه ص با موضوع پوست و مو
بازدید : 2,201
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.