پرورش گل شفلرا گیاه آپارتمانی گیاهی همیشه سبز و زیبا

پرورش گل شفلرا در منزل با دستور العمل ساده

پرورش گل شفلرا نام گیاهی همیشه سبز است که معمولا با دو گونه سبز و ابلق شناخته می شود. شفلرا ابلق به گونه ای گفته می شود که رنگ برگهای آن دو رنگ است. این گیاه رشد آهسته ای دارد و تمام برگها بر روی ساقه اصلی بوجود می آیند. برگهای این گیاه پنجه ای شکل است که در ابتدا با سه برگچه شروع به شکل گیری می کند و در انتها تعداد برگچه ها می تواند تا 8 عدد هم اضافه شود. این گیاه به نور متوسط نیاز دارد و باید دقت کرد گیاه را زمانی آبیاری کنید که خاک آن خشک شده است.

چگونه می‌توان از گیاه شفلرا مراقبت کرد؟

مانند بسیاری از گیاهان دیگر ، گیاهان شفلرا  آن را بیش از حد مرطوب و یا بیش از حد خشک نمی‌کنند . در طول فصل رشد ، آوریل تا سپتامبر ، این کارخانه به آب بیشتری نیاز دارد تا زمانی که گیاه در حال رشد نیست . تنها گیاه را آبیاری کنید تا اولین قطرات آب را خشک کنید و با آب ولرم انجام دهید . در طرف دیگر ، خاک را لمس کنید تا مطمئن شوید که خشک نشده است. خاک خشک نیز ممکن است با برگ‌های قهوه‌ای‌رنگ نشان داده شود .

گیاهان شفلرا  نور متوسط را ترجیح می‌دهند ، به این معنی که باید در نور روشن نگهداری شوند ، اما نور نباید مستقیم باشد .
گیاه شفلرا  باید در بهار و پاییز ، ۱ تا ۲ بار در هفته بارور شود . پس از تعویض ، حدودا ً هشت هفته صبر کنید تا بارور سازی شود . از اواخر تابستان تا پاییز ، گل‌های کوچک ممکن است روی گیاه شکل بگیرند ، اما بسیار نادر است !

آیا گیاه شفلرا سمی است ؟

شیره گیاه شفلرا حاوی کریستال‌های کربنات کلسیم است که اگر با برگ‌ها تماس پیدا کنید می‌تواند باعث عصبانیت شدید پوست شود . هنگام رسیدگی به کارخانه ممکن است بخواهید دستکش بپوشید تا از عصبانیت جلوگیری کنید . گیاه عاقلانه نیست چون می‌تواند موجب استفراغ ، بی‌حسی دهان و عوارض جانبی دیگر شود .
گیاه شفلرا برای سگ‌ها و گربه‌ها سمی است . نشانه‌هایی که حیوان خانگی شما ممکن است بخورد ، دهان ، لب و سوزش زبان ، آب دهان بیش از حد ، دشوار بلعیدن و استفراغ است . اگر گیاه را جویده شده باشه و یا حدس بزنید که حیوان خانگی تان این کار را انجام داده‌است ، لطفا ً با یک متخصص پزشکی تماس بگیرید .

چگونه گیاه شفلرا  را تکثیر کنیم؟

چندین روش برای انتشار گیاه شفلرا وجود دارد . شما می‌توانید از دانه‌ها یا برگ و قلمه زدن ساقه استفاده کنید . اگر شرایط درست باشد ، ریشه دهی باید نسبتا ً سریع رخ دهد ، بیشتر با روش برش .
برای استفاده از برگ‌ها برای انتشار ، برگ‌هایی را انتخاب کنید که سالم و قوی باشند . دقت کنید که the را نگه دارید چون این بخشی از برگ است که ریشه آن را تشکیل می‌دهد. هنگامی که برگ از گیاه مادر جدا می‌شود ، یک سانتیمتر در خاک قرار می‌گیرد و به زودی ریشه می‌گیرد .
برش هایی باید 6تا 9 سانتی متر باشد ، زمانی که از بهار تا اوایل تابستان و درست زیر یک گره خورده می‌شوند . برش ⅓ تا نصف طول خود را در خاک بکارید و آن را در نور غیر مستقیم نگه دارید .
هنگامی که گیاهان جدید تقریبا ً ۱۰ سانتی متر رشد می‌کنند ، می‌توانند بارور شوند .
هرس شفلرا  و پرورش گل شفلرا 
بهتر است که گیاهان شفلرا را در فصل بهار هرس کنید، اما باید همیشه مراقب گیاه باشید تا بتوانید قطعات بیمار یا پایین را حذف کنید . اتفاقی که اتفاقی و استراتژیک منجر می‌شود به جوانه‌های تازه کمک خواهد کرد تا توسعه پیدا کنند .

پرورش گل شفلرا

پرورش گل شفلرا

اگر گیاه شما برگ‌های خود را از دست بدهد , خاک ممکن است خیلی مرطوب باشد و یا برعکس , خیلی خشک باشد . علاوه بر این, اگر به دفعات گیاه خود را در اطراف حرکت دهید یا آن را در معرض سرمای شدید یا گرم قرار دهید , ممکن است برگ‌های خود را نیز بیاندازد .

به غیر از رها کردن برگ‌ها , گیاهان تراریخت ممکن است با مشکلات دیگری مواجه شوند . آبیاری بیش از حد ممکن است منجر به پوسیدگی ریشه شود که توسط برگ‌های زرد , یک بوی فاسد و یا ریشه‌های سیاه نشان‌داده شده‌است . اگر گیاه شما پوسیدگی ریشه دارد , ریشه‌های فاسد شده را بردارید و گیاه را در خاک تازه بکارید .

آفات همچنین ممکن است مشکلاتی برای گیاهان دارویی داشته باشند . حشرات مقیاس از شیره گیاه خوار تغذیه می‌کنند و ماده‌ای چسبناک بنام ” عسلک ” باقی می‌گذارند . این آفت‌های کوچک و گرد می‌توانند رشد گیاهان وحشی را محدود کنند و برگ‌ها را زرد کنند .
شته‌ها و شته‌ها ممکن است در نتیجه رشد ناقص ظاهر شوند . اسپری کردن آن‌ها با آب و یا پاک کردن برگ‌ها با الکل , گیاه شما را از این آفت خلاص خواهد کرد .
کمبود آب می‌تواند منجر به هجوم کنه‌های تارتن شود . کنه‌های تارتن در زیر برگ‌ها پنهان می‌شوند و اغلب شبکه‌های ریز بین ساقه‌ها را تشکیل می‌دهند . شما می‌توانید این کرم‌ها کوچک و بیضی را با پاشیدن آب صابون روی گیاه حذف کنید .
اگر هوا گرم و خشک باشد , هجوم ملخ‌ها ممکن است توسعه یابد . تریپس پس از مکیدن مواد مغذی از گیاه , علایم مکش را روی برگ‌ها باقی می‌گذارد . هر گیاه آلوده را جدا کرده و با آب‌گرم بشویید .

مراقبت از گل پوتوس گیاه محبوب بسیار ساده و آسان برای رشد
ارسال شده در تاریخ 12 مارس 2020 توسط خدیجه ص با موضوع گوناگون
بازدید : 1,031
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.