علل کمردرد بعد از رابطه جنسی بررسی در زنان و مردان

علل کمردرد بعد از رابطه جنسی پیشگیری و توصیه های کاربردی

علل کمردرد بعد از رابطه جنسی یکی از دلایل مهم کمر درد در هنگام رابطه زناشویی و بعد از انزال و نزدیکی، موقعیت نامناسب افراد هنگام رابطه جنسی است.لذا توصیه می شود که هنگام نزدیکی از قرار گرفتن در موقعیت هایی که باعث درد می شود، اجتناب کنید. در ابتدا ممکن است لازم باشد که موقعیت های مختلف را امتحان کنید تا بتوانید بهترین شکل از رابطه زناشویی را با شریک خود داشته باشید.

 

علل کمردرد بعد از رابطه جنسی:

کشیدگی عضلات کمر
عدم انزال صحیح
ضعف ماهیچه لگنى
پوزیشن نامناسب

پیشگیری:

▫️تغییر پوزیشن هر چند دقیقه
▫️ادرار پس از رابطه
▫️دوش آب گرم
▫️تمرینات کگل

کمر درد در هنگام رابطه زناشویی و یا بعد از آن می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. افرادی که سابقه کمر درد دارند معمولا در روابط زناشویی بیشتر دچار کمردرد می شوند.

 

علت کمر درد بعد از نزدیکی در زنان

برخی از زنان بعد از نزدیکی دچار کمر درد می شوند که معمولا این درد ها مشکل جدی محسوب نشده و قابل درمان است. البته برخی از زنان هم در مورد روابط جنسی اطلاعات کافی نداشته و به این ترتیب ممکن است در موقعیت های نامناسب دچار کمر درد شوند.

یکی از دلایل کمر درد در زنان ممکن است به دلیل فیزیولوژی بدن زنان و یا  سابقه کمردرد درآن ها باشد که می تواند بر روابط جنسی تاثیر بگذارد.

بنابراین، زنان برای جلوگیری از کمردرد بعد از نزدیکی بهتر است بعد از نزدیکی ادرار خود را تخلیه کرده و حمام کنند. همچنین موقعیت مناسب نزدیکی که با توجه به هر فردی  متفاوت است باید در نظر گرفته شود.

برای جلوگیری از کمر درد هنگام نزدیکی و بعد از آن، سعی کنید در جای راحتی قرار گرفته و زیر زانو ها، سر و یا پشت ، از بالش استفاده کنید. زمانی که شما احساس خوبی داشته باشید، می توانید یک رابطه جنسی مناسب با شریک خود تجربه کنید.

در صورتی که در هنگام رابطه زناشویی دچار کمر درد می شوید، می توانید بر روی یک سطح ثابت قرار گرفته و از  یک بالش برای حمایت از زانو و یا سر استفاده کنید.

قرار دادن یک پارچه حوله ای نرم در قسمت پشت ممکن است راحتی بیشتری به همراه داشته باشد. همچنین شما می توانید از یک صندلی استفاده کرده و روی آن بنشینید تا فشار کمتری به مهره های کمر شما وارد شود.

 علل کمردرد بعد از رابطه جنسی

 

شایع ترین علل کمردرد در مردان

** – مردان مبتلا به اختلال نعوظ یا  مردانی که از داروهای تاخیری و ویاگرا استفاده می کنند ممکن است بعد از انزال دچار کمردرد شوند.

**  علائم عفونت باکتریایی پروستات (پروستاتیت باکتریایی) که ممکن است باعث درد در ناحیه  آلت تناسلی در طول نزدیکی و بعد از انزال شود. این گونه عفونت ها در مردان جوان ممکن است بر اثر رابطه جنسی مقعدی محافظت نشده ایجاد  شود. اما در مردان مسن تر ممکن است بیماری هایی مانند هموروئید و سایر مشکلات  مقعدی  باعث عفونت شود.

**در این زمان، باکتری ها  به نوک آلت تناسلی مردان نفوذ کرده و می تواند باعث ایجاد عفونت شود. پس از عفونت،  کمردرد و یا درد در آلت تناسلی ایجاد می شود.

** وجود کیست های اسپرماتوسل در نزدیکی بیضه ها. این کیست ها باعث درد ناخوشایندی می شوند که در حین نعوظ و انزال بدتر می شود. هیچ دارویی برای جلوگیری از این مشکل وجود ندارد و اکثر پزشکان ترجیح می دهند، داروهای مسکن مصرف شود. اما در موارد حاد، این کیست ها را از طریق جراحی حذف می کنند.

** استفاده از برخی داروهای آرامبخش عضلانی باعث درد در ناحیه آلت تناسلی در طول نعوظ و بعد از انزال می شود.

** داروهای ضد افسردگی قدیمی که امروزه به ندرت مورد استفاده قرار می گیرند، به جز در درمان آسیب های عصبی ممکن است منجر بهانزال دردناک و درد کمر پس از انزال شود.

** مصرف داروهای ضد افسردگی، می توانند باعث کمر درد و یا  انزال دردناک  شوند،  مصرف این گونه داروها همچنین می توانند باعث بی نظمی، انزال زودرس، درد در ناحیه آلت تناسلی، پریاپیسم (طول کشیدن نعوظ بیش از چهار ساعت که نیاز به درمان پزشکی اضطراری) و از دست دادن علاقه به رابطه زناشویی شود.

** جراحی فتق  که گاهی اوقات به  کمردرد یا انزال دردناک منجر می شود.

** بزرگ شدن پروستات (هیپرپلازی خوش خیم پروستات) که  باعث  کمردرد و گاهی درد در هنگام نعوظ یا انزال می شود.

** اسپاسم عضلات لگن یا کف لگن می تواند سبب کمردرد و یا درد بعد از انزال شود.

** وجود سنگ کلیه یا سنگ های پروستات می تواند سبب کمر درد و یا درد هنگام مقاربت جنسی شود.

** وضعیتی که نوروپاتی پودندال نامیده می شود و می تواند درد بعد از انزال ایجاد کند و گاهی اوقات دردی ثابت در ناحیه پشت ایجاد می شود.

درد مفاصل بعد از انزال

گاهی اوقات مردان بعد از انزال دچار درد مفاصل می شوند. این درد ممکن است در ناحیه زانوها بیشتر باشد. اکثر اوقات این دردها گذرا بوده و مشکل خاصی نیستند.

به طور کلی، رابطه جنسی نیاز به آمادگی جسمی و روحی دارد و  بهتر است هنگام رابطه زناشویی آمادگی کامل داشته باشید. البته سابقه بیماری و دردهای مفصلی می تواند مشکل را تشدید کند.

پیشگیری از بیماری های مقاربتی داشتن رابطه جنسی ایمن

 

 

ارسال شده در تاریخ 7 مارس 2020 توسط خدیجه ص با موضوع درگوشی با زن و شوهر
بازدید : 1,349
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.