آسم در کودکان و هوای سرد جهت کاهش علائم نیاز به مراقبت بیشتر دارد

آسم در کودکان و هوای سرد چگونه یک والد می‌تواند به فرزند خود کمک کند؟

آسم در کودکان و هوای سرد  ,دانش ‌آموزان مبتلا به آسم در هوای سرد با احتیاط بیشتری ورزش کنند.

در هوای سرد به دلیل کاهش جریان خون اکسیژن در دسترس اندام ‌ها کاهش و می تواند منجر به تشدید حملات آسم گردد.

آسم می‌تواند برای بچه‌ها سخت باشد که حتی در یک روز خوب هم رسیدگی کنند ، اما مدیریت شرایط مزمن در طول ماه‌های زمستان می‌تواند یک چالش خاص باشد . هوای سرد می‌تواند به تنگی نفس ناشی از تنگ شدن مجاری هوایی منجر شود که یک نشانه بیماری آسم شایع است . علایم دیگر عبارتند از سرفه ، خس‌خس سینه و قفسه‌سینه ، که می‌تواند به دست آورده شود :
فعالیت فیزیکی
استرس و اضطراب
بیماری‌های تنفسی
محرک‌ها از قبیل دود سیگار ، رایحه عطر و رایحه هوا
آلرژی مثل گردو غبار ، سوسک‌ها ، موش‌ها و یا گرده حیوانات .
در دوران کودکی ، پسران بیشتری نسبت به دختران مبتلا به رشد آسم هستند، اما این امر به همان اندازه که بزرگ‌تر می‌شوند ، معکوس می‌شوند . در سنین نوجوانی ، نشانه‌ها ممکن است کاهش پیدا کند ، اما آن‌ها به طور معمول باز می‌گردند .
بیماران آسم با داروهای مختلفی مانند داروهای نگهداری درمان می‌شوند .

آسم در کودکان و هوای سرد
چگونه یک والد می‌تواند به فرزند خود کمک کند که آسم را مدیریت کند ، به خصوص در طول ماه‌های سرد ؟

کودکانی با آسم ، مشابه اغلب کودکان ، از فعالیت فیزیکی ، مشارکت در فعالیت‌های آموزشی ، ورزش ، یا حتی تنها بعد از مدرسه و بازی‌های آخر هفته لذت می‌برند . برخی از این فعالیت‌ها علایم تنفسی در کودک مبتلا به آسم را تحریک می‌کنند ، شکایتی که به ندرت در دفاتر پزشکان مراقبت‌های اولیه شنیده می‌شود .

گاهی اوقات این علامت دادن اولیه در کودکی است که پیش از این به آسم مبتلا نشده بود . هنگامی که فعالیت فیزیکی موجب بروز علائم در کودک مبتلا به تنگی نفس می‌شود ، سرفه و خس خس شایع‌ترین شکایت هستند و سفتی قفسه‌سینه یک ثانیه نزدیک است .

ورزش احتمالا ً دومین محرک معمول آسم است ( پس از عفونت ویروسی ) ;

با این حال اغلب نادیده گرفته می‌شود مگر اینکه به دقت جستجو شود. نشانه‌ها ممکن است ابتدا زمانی ظاهر شوند که کودک در فعالیت‌های ورزشی مدرسه شرکت کند . بعد از پایه‌ریزی این که کودک زیر سن مدرسه در کلاس‌های ورزشی شرکت می‌کند , بهترین سوالی که از پزشک پرسیده می‌شود این است که ” چه اتفاقی می‌افتد وقتی که شما سریع در سالن ورزش می‌کنید ? ” . پدر و مادر اغلب وقتی که کودک پاسخ می‌دهد, ” من سرفه می‌کنم ” ابراز تعجب می‌کنند .

کودک ممکن است به کوتاهی تنفس , تنگی قفسه‌سینه و یا دشواری تنفس در ” هوای تنفسی ” اشاره کند که فعالیت آن‌ها را محدود می‌سازد . تنگی در گلو ممکن است به اختلال اختلال در تاره‌ای صوتی اشاره داشته باشد ( VCD ) . والدین معمولا ً از علایم تنفسی کودک در سالن مدرسه آگاهی ندارند . تحقیقات بیشتر ممکن است علائم مربوط به فعالیت‌ها در خانه و یا با ورزش را آشکار کند .
برای کودک بزرگ‌تر , ارتباط بین ورزش و علایم تنفسی واضح‌تر می‌شود . فعالیت‌هایی که این نشانه‌ها را تحریک می‌کنند , کاملا ً قابل‌پیش‌بینی هستند, که باعث تنفس طولانی و سریع می‌شوند . نمونه‌های معمول در حال دویدن و فوتبال هستند . برای برخی از کودکان , اسکیت نمایشی , هاکی روی یخ , اسکی کراس کانتری , دوچرخه‌سواری , دوچرخه‌سواری و رقص می‌تواند مشکل‌ساز باشد . فعالیت‌هایی که به ندرت موجب بروز علائم می‌شوند عبارتند از: والیبال , اسکی سراشیبی , بیس بال , بیسبال و تکواندو . این فعالیت‌ها به نفس طولانی و سریع نیاز ندارند . آگاه باشید که دویدن در دور زمین قبل از بازی توپ و یا ورزش پیش از تکواندو ممکن است علائم آسم را تحریک کند. فعالیت‌های خاص دارای تاثیر متغیری مانند بسکتبال هستند – که معمولا ً برای فرزند کوچک‌تر مبتلا به تنگ‌نفس مشکل نیست , اما ممکن است برای بازیکن مسن‌تر و بیشتر رقابتی مشکل‌ساز باشد ( به خصوص در زمانی که بازیکن بهتر باشد , امتیاز نزدیک بوده و مربی آن‌ها را در بازی رها می‌کند ) .

ورزش ژیمناستیک می‌تواند گاهی موجب بروز علائم شود , اما تنها در صورتی که فعالیت به نفس طولانی و سریع نیاز داشته باشد. شنا کردن اغلب برای کودکان مبتلا به تنگ‌نفس توصیه می‌شود , زیرا این فعالیت در محیط مرطوب و مرطوب یک استخر سرپوشیده انجام می‌شود . نویسنده بسیاری از شناگران رقابتی را با آسم دیده‌است , با این حال ممکن است هیچ نشانه‌ای از اعمال ورزشی نداشته باشند , مسابقه می‌تواند مشکل‌ساز باشد . در برخی موارد , این نشانه‌ها ممکن است با یک ضربه خاص آزار دهنده باشند ( مثل پروانه ) . کودک مبتلا به تنگ‌نفس که علائم آن در یک استخر خاص بدتر است , ممکن است نسبت به مواد شیمیایی آلی کلر ( trichloramines ) واکنش نشان دهد  .

 

معاینه فیزیکی زمانی مفید است که کودک مبتلا به آسم در دفتر یا کلینیک دیده می‌شود و میزان حج پر شدن هوا در شش طبیعی است مگر این که کودک مبتلا به آسم آن ملایم یا ملایم باشد . گاهی اوقات, یک کودک با یک حجم نرمال اجباری در ۱ s , پاسخ قابل‌توجهی به سنجش  در آزمایشگاه عملکرد ریوی دارد .

مطالعات مربوط به ورزش‌کاران نشان داده‌است که علائم معمول مرتبط با آسم , نه حساس هستند و نه برای تشخیص افراد مبتلا به آسم ناشی از ورزش ( EIA ) . توصیه شده‌است که تست ورزش با دوچرخه یا تردمیل , یا حتی یک چالش تمرین ورزشی ویژه ورزشی که محیط تمرین و رقابت را شبیه‌سازی کند, اجرا شود . این ممکن است در برخی شرایط زمانی که امکانات موجود هستند , مناسب باشد , اما در تنظیمات معمولی اداری چندان عملی نیست .

محیط آزمایشگاه کنترل‌شده ممکن است همیشه علائم کودک را تکثیر نکند و یک تست منفی ورزش را به عنوان تحریک‌کننده آسم تجویز نمی‌کند . به طور مشابه , تست چالش ماشینی ممکن است در کودک با EIA طبیعی باشد .

 

ارسال شده در تاریخ 5 فوریه 2020 توسط خدیجه ص با موضوع فرزند
بازدید : 451
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.