فواید شیر نارگیل برای کودکان بررسی ارزش و اهمیت غذایی آن

فواید شیر نارگیل برای کودکان و بررسی آلرژی‌های ناشی از شیر

 

فواید شیر نارگیل برای کودکان ا روغن نارگیل از غذاهای کم‌ارزش به یک ” سوپر فود ” در چند سال کوتاه گذشته‌است . مواد مغذی حالا آن را به عنوان یک غذای عالی سلامتی که می‌تواند به شما در سوزاندن چربی کمک کند ، نشان می‌دهد .

اما آیا برای کودک شما خوب است ؟
آیا شیر نارگیل برای بچه سالم است ؟
بستگی دارد . استفاده از شیر نارگیل به جای شیر یا فرمول یک است .مطالعات نشان می‌دهد که حتی شیر گاو نیز می‌تواند منجر به کمبود آهن و کمبود شدید آب در کودکان شود . شیر نارگیل به طور حتم این کار را نمی‌کند . هیچ جایگزینی برای تغذیه کامل کودکان از شیر یا فرمول نوزاد وجود ندارد .
برخی می‌گویند که هیچ جایگزینی برای شیر مادر وجود ندارد ، با توجه به حفاظت بی نظیری از ایمنی ، مقاومت آلرژی و تعداد زیادی از مزایای بهداشتی مادام العمر هم برای مادر و هم برای کودک .

فواید شیر نارگیل برای کودکان

آلرژی‌های ناشی از شیر

اگر شیر دادن شیر یک گزینه نیست و شما از یک فرمول مبتنی بر شیر استفاده می‌کنید ، برای نشانه‌های یک لبنیات ( یا پروتیین شیر ) آلرژی یا عدم تحمل در نوزادتان مراقبت می‌کنید . علایم یک آلرژی ممکن یا عدم تحمل می‌تواند شامل موارد زیر باشد :
خارش پوست
اسهال
استفراغ
گرفتگی عضلات شکم
دشواری تنفس
روی چهار پایه خون ،
اگر نوزادتان با لبنیات مشکل دارد ، پزشک شما فرمول  زیر را توصیه می‌کند . اگر کودکتان نسبت به سویا نیز نسبت به سویا حساسیت دارد ، همچنین می‌توانید فرمول شیمیایی و اصولی را نیز پیدا کنید .
در هر صورت ، پزشک اطفال شما را به عنوان یک جایگزین به شیر نارگیل معرفی نمی‌کند .

شیر نارگیل برای کودکان نوپا

چه چیزی در مورد شیر نارگیل برای بچه‌هایی که اولین سالگرد تولد شان را گذرانده اند چیست ؟ آیا می‌تواند جای شیر گاو را در برنامه غذایی بگیرد .
دادن شیر نارگیل به کودکان بیش از حد می‌تواند خطرناک باشد . شیر نارگیل کنسرو شده به شدت در چربی اشباع‌شده قرار دارد . یک فنجان مایع ۵۷ گرم چربی و ۲۵۵ درصد از ذخیره روزانه چربی اشباع‌شده را دارد . این مقدار بیش از ۱۰ برابر مقدار چربی اشباع‌شده از شیر گاو است که ۸ گرم کل چربی دارد . در حالی که چربی‌های اشباع‌شده موجود در گیاهان تا حدی متفاوت از چربی‌های اشباع‌شده بر روی حیوانات هستند ، اما هنوز هم ایده خوبی است که جذب چربی اشباع‌شده را به حداقل نگه دارید .
برنده‌ای تجاری نوشیدنی‌های شیر نارگیل با آب رقیق شده‌اند و چربی بسیار کمتری نسبت به غذاهای کنسرو شده دارند . از نظر محتوای چربی ، آن‌ها بیشتر با شیر گاو با چربی کم همخوانی دارند . خبر خوب این است که آن‌ها با مواد غذایی مانند ویتامین ب ۱۲ ، آهن ، کلسیم و ویتامین D تقویت می‌شوند .
شما می‌توانید شیر نارگیل خود را با نارگیل رنده‌شده درست کنید .

اگر به دنبال یک جایگزین برای لبنیات هستید ، متخصصان ممکن است به توصیه غذایی سویا بر روی شیر نارگیل را توصیه کنند ( که به شما آلرژی دارند ) . گزینه‌های دیگر شامل شیر کتان با پروتئین اضافه‌شده است .
شیر نارگیل به خاطر مقدار بالای اسید لوریک ، مقداری اعتبار دریافت می‌کند ، که یک اسید چرب نیز در شیر مادر یافت می‌شود ( اگرچه در نسبت‌های کاملا ً متفاوت ) . اسید لوریک به محافظت در برابر عفونت و باکتری‌ها کمک می‌کند . بدن شما هم چنین آن را سریع‌تر از اسیده‌ای چرب دیگر می‌سوزاند .
شیر نارگیل نیز منبع خوبی از نیاسین ، آهن و مس است . اگر بچه‌های بزرگ‌تر شما مانند شیر نارگیل یا آب نارگیل را دوست دارند ، خوب است اجازه بدهید آن‌ها آن را داشته باشند . اما آگاه باشید که نسخه‌های کنسروی و سرد شیر نارگیل حاوی پروتیین نیستند . آن‌ها برای شیر شیرده که حاوی ۸ گرم پروتئین در هر فنجان هستند ، به اندازه کافی جایگزین نیستند . فواید شیر نارگیل برای کودکان

اگر به نوشیدنی‌های نارگیل تبدیل شده‌اید ، زیرا نسبت به شیر گاو ، سویا یا سایر حیوانات آجیل نیز حساسیت دارید ، مراقب باشید .اگرچه آلرژی تقریبا ً به همان اندازه رایج نیست .
با وجود طبقه‌بندی به عنوان یک مهره درخت ، از نظر فنی میوه یک خانواده گیلاس است ، بنابراین کودک که ممکن است  آلرژیک و حساس باشند واکنشی به آن نداشته باشد .
آشپزی با شیر نارگیل هم بسیار خوش‌مزه است، حتی ! زمانی که کودک شما در حال خوردن غذاهای جامد است ، احتمالا ً از طعم شیرین و نرم نارگیل یا یک نارگیل استوایی لذت خواهند برد .

ضرورت مصرف شیر درکودکان و تاثیر آن در میانسالی وسالمندی
ارسال شده در تاریخ 18 فوریه 2020 توسط خدیجه ص با موضوع فرزند
بازدید : 1,021
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.