خطرهای هوای سرد بررسی آسیب های کار و زندگی در محیط های سرد

خطرهای هوای سرد و افزایش بیماری بویژه امراض قلبی

خطرهای هوای سرد ,خانه‌های سرد می‌توانند باعث فشار خون بالا و حتی حمله قلبی و ذات‌الریه شوند. آن‌ها همچنین می‌توانند منجر به انزوای اجتماعی, از دست دادن خواب, استرس و بیماری‌های روانی شوند.

افراد با شرایط سلامتی موجود مانند بیماری‌های گردش خون یا تنفسی (آسم آلرژیک), دیابت, ورم مفاصل, افسردگی و اضطراب به ویژه در برابر سرما آسیب‌پذیر هستند. و خطرات حتی برای افراد دارای معلولیت, کودکان و افراد مسن بسیار بیشتر است.

خطرهای هوای سرد

خانه‌های سرد نیز می‌توانند از مسائل مرطوب و کپک‌زدگی رنج ببرند.

می‌تواند به شکل لرزش، ناشیگری، گیجی، خستگی و یا ادرار کردن بیشتر از حد معمول خود را نشان دهد. اگر درمان سریع درمان نشود، این می‌تواند موجب مشکلات شدید سلامتی از جمله مرگ شود.

مشکلات قلبی. هوای سرد می‌تواند خطر حمله قلبی را افزایش دهد. وقتی بیرون در سرما هستید قلب شما برای گرم نگه داشتن شما سخت‌تر کار می‌کند که منجر به افزایش ضربان قلب و فشار خون می‌شود.

این می‌تواند باعث مشکلات قلبی شود، به خصوص اگر یک وضعیت قلبی موجود داشته باشید. اگر به ورزش منظم عادت ندارید، فعالیت‌های شدید مثل این که برف در عمل باشد، ممکن است.

با این حال, قرار گرفتن در معرض سرما برای قلب مشکل است و افزایش حجم کار آن ممکن است با فعالیت فیزیکی یا کار در سرما تشدید شود. مطالعات نشان داده‌اند که فشار خون در زمستان بین افراد مبتلا به فشار خون بالا است و این اثر در بیماران مسن‌تر بیشتر است .

چهار زانو نشستن در مکان های سرد و سفت و مرطوب مثلا روی سیمان و پله و موکت و چمن و داخل حمام می تواند باعث جذب رطوبت و رشد کیست تخمدان شود.

چند مطالعه اثرات قرار گرفتن طولانی‌مدت در شرایط کاری سرد را بررسی کرده‌اند. کار در سرما با اختلالات تنفسی، اختلالات عضلانی عضلانی، بیماری‌های قلبی عروقی و اختلالات پوستی مرتبط است.

به عنوان مثال، مطالعه کارگران صنایع دریایی در نروژ نشان داد که کارگران که اغلب احساس سرما می‌کردند، میزان شیوع بیماری از ماهیچه‌ها، پوست و مجاری هوایی را به طور قابل‌توجهی افزایش داده بودند. علاوه بر این، قرار گرفتن در معرض سرما می‌تواند ظهور علایم برخی بیماری‌های مزمن را افزایش دهد.

مطالعات مربوط به کار در محیط‌های بسته در دماهای سرد, به ویژه در صنعت فرآوری مواد غذایی, دریافته اند که علائم عضلانی اسکلتی بیش از پیش در هوای سرد و شرایط مشابه در مقایسه با کار دمایی معمولی, شایع بوده و به نظر می‌رسد که علائم با زمان بیشتری صرف کار در شرایط سرد می‌شود. [محلی ممکن است خطر ابتلا به اختلالات عضلانی – عضلانی را در ناحیه گردن شانه, شانه‌ها, مچ‌های دست‌ها و کمر کم‌تر را افزایش دهد (از جمله: برای مثال, یک دمای محیط متوسط اما تماس با محصولات غذاهای دریایی سرد) یک فاکتور ریسک قوی برای انواع مشکلات عضلانی – عضلانی است.

سرما باعث آسیب به رگ‌های خونی کوچک در پوست می‌شود. آسیب دائمی است و علائم، مانند قرمزی و خارش با نوردهی بیشتر. این بیماری عموماً روی تشویق، گوش‌ها، انگشتان و انگشتان پا رخ می‌دهد. هم چنین ممکن است التهاب، التهاب و التهاب در موارد حاد وجود داشته باشد.

سرما خوردگی نسبت به سرما، واکنش حساس و حساس به سرما است که در هنگام قرار گرفتن در معرض سرما و یا در هنگام گرم شدن پوست بعد از قرار گرفتن در معرض سرما قرار می‌گیرد. علائم دیگر مانند سردرد، سرگیجه و شوک نیز ممکن است رخ دهد.

به طور کلی کار کردن در محیط‌ های سرد و داشتن خانه های سرد، خطر آسیب به افراد را دارد از جمله کسانی که در صنایع ساختمانی، مواد غذایی و کشاورزی و خدمات مسلح کار می‌کنند، سلامت آن ها را به خطر می‌اندازد. نوع جراحت نیز به میزان کم شدن دما در هر محیط معین، از شرایط پوست، مشکلات قلبی و عروقی و بیماری‌های تنفسی بستگی دارد.

ارسال شده در تاریخ 1 فوریه 2020 توسط خدیجه ص با موضوع گوناگون
بازدید : 892
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.