12روش کمک به کنترل احساسات و انگیزه‌های عاطفی در افراد

12روش کمک به کنترل احساسات و اجتناب از عواقب ناگوار رفتاری

12روش کمک به کنترل احساسات  ,چگونه احساسات خود را کنترل کنید :
انگیزه‌های عاطفی به ناچار تاثیر قوی بر روابط ، کار و مکالمه در زندگی دارند . بنابراین ، برای اجتناب از عواقب ناگوار یک دقیقه رفتار تکانشی ، شما باید بدانید چگونه خود را کنترل کنید و نگذارید احساسات منفی باعث تغییر فشار خون شما شوند .
هر چه بیشتر بتوانید انگیزه‌های عاطفی خود را مدیریت کنید ، موفقیت بیشتری می‌توانید در زندگی به دست آورید . بنابراین ، مقاله امروز چندین روش مختلف را به شما نشان خواهد داد که به شما کمک می‌کند تا قبل از اینکه برخی تاثیرات زیان‌آور بر زندگی روزمره خود وارد کنید ، از احساسات منفی و منفی اجتناب کنید .
۱. توقف و تمرکز
زمانی که احساس می‌کنید که کنترل عاطفی خود را از دست می‌دهید ، باید یک قدم به عقب بردارید تا نگاهی به آن بیندازید و ببینید که چه اتفاقی روی بدن می‌افتد . این به شما کمک می‌کند ذهن خود را از احساسات شدید منحرف کرده و توجه خود را به زمان حال جلب کنید . در آن لحظه ، نشانه‌هایی از تحریک عاطفی را احساس خواهید کرد . شما بسیاری از اثرات فیزیکی مانند ضربان قلب ، تنش ماهیچه و یا کوتاهی نفس را تجربه خواهید کرد .
دوربین تمرکز روی فرد همیشه یک واکنش خودکار از احساسات ایجاد می‌کند ، که شکلی از ” عادت ” است که مغز برای واکنش‌های اتوماتیک به راه خاصی تولید می‌کند . این باعث می‌شود که شما احساس شکست در کنترل این واکنش‌ها را داشته باشید . با این حال ، شما می‌توانید با تمرکز بر روی لحظه حال ، به ویژه با چک کردن واکنش بدن خود ، مغز را دوباره آموزش دهید .
برای مثال ، اگر شما ناگهان احساس نگرانی می‌کنید ، اجازه دهید به احساس بدن خود توجه کنید : ” قلبم خیلی سریع می‌زند ، دستانم عرق می‌کنند و احساس تهوع دارم ” ، به جای انتقاد کردن از آن‌ها به عنوان ” اشتباه ” یا تلاش برای خلاص شدن از آن‌ها . احساسات ، احساسات و احساسات شما را به طریقی که باعث می‌شود شما احساس درماندگی کنید ، تحت‌تاثیر قرار می‌دهند .
در آن زمان ، شما باید آرامش خود را حفظ کنید و بر روی هر یک از آن‌ها تمرکز کنید ، مانند آنچه در حال لمس کردن هستید ، و چیزی که می‌بینید . این به مغز کمک خواهد کرد که یاد بگیرد چطور اطلاعات را بهتر کنترل کند و در نتیجه باعث می‌شود که شما احساس افسردگی کمتری نسبت به احساسات خود داشته باشید .

12روش کمک به کنترل احساسات
۲. کنترل تنفس خود
زمانی که بدن شما احساسات شدیدی را تجربه می‌کند ، ممکن است وارد حالت ” دعوا یا گریز ” شوید . این واکنش سیستم عصبی همدردی شما را با ارسال یک ماده ، آدرنالین و دیگر ترکیبات شیمیایی تحریک می‌کند که باعث می‌شود بدن افزایش یابد، ضربان قلب را افزایش دهد و باعث شود که ماهیچه‌ها فشار و فشار را احساس کنند . تنها کاری که باید انجام دهید این است که نفس عمیق بکشید ، که به شما کمک می‌کند آرام‌تر شوید و اکسیژن مورد نیاز بدن را تامین کنید تا به شما کمک کند آرامش پیدا کنید . شما می‌توانید با پیروی از موارد زیر کنترل تنفس خود را به دست بگیرید :
یک دست را روی سینه و دیگری روی شکم در زیر سینه قرار دهید . به آرامی و عمیق از طریق بینی نفس بکشید در حالی که شمارش تا ۴ . وقتی هوا پر می‌شود ریه‌ها و شکم را لمس می‌کنند .
نفس را به مدت ۱ یا ۲ ثانیه نگه دارید و سپس به آرامی از بینی بیرون بکشید . یک هدف ۶ تا ۱۰ تنفس عمیق در یک دقیقه تنظیم کنید .
اگر شمارش تا ۴ برای شما دشوار است ، می‌توانید به طور تدریجی شمارش را به ۲ افزایش دهید . سعی کنید تا جایی که ممکن است به طور عمیق و یکنواخت نفس بکشید .
۳. سعی کنید ماهیچه‌ها را به طور مداوم آرام کنید
استراحت در یک استراحت ماهیچه می‌تواند به شما کمک کند تا با کشش دادن و استراحت کردن به طور سیستماتیک عضلات خود را آرام کنید . این راهی خوب برای تسکین استرس و فشار است و شما را قادر می‌سازد از انگیزه‌های عاطفی دوری کنید . شما ۱۵ دقیقه در یک فضای آرام و راحت به خودتان می‌دهید . اما اگر نمی‌توانید چنین فضایی را پیدا کنید ، می‌توانید یک روش تمدد اعصاب پیوسته را حتی زمانی که روی یک صندلی قرار دارید ، تمرین کنید : 12روش کمک به کنترل احساسات
با یک حالت راحت بنشینید ، لباس را شل کنید ، نفس عمیق بکشید و سپس ماهیچه‌های کششی را به عنوان مثال زیر بکشید
با کوچک کردن انگشت خود تا جای ممکن شروع کنید ، حالت را به مدت ۵ ثانیه نگه دارید ، سپس ۱۵ ثانیه آرام بگیرید و به سمت گروه ماهیچه‌های بعدی حرکت کنید.

ماهیچه خود را با کشیدن انگشتان پا به سمت صورت خود تا جایی که ممکن است فشار دهید و سپس به مدت ۵ دقیقه دراز بکشید و بعد آرام بگیرید. دوباره ، بگذارید ۱۵ دقیقه آرام بگیرید و سپس ادامه دهید . ادامه هر گروه ماهیچه‌ها را به مدت ۵ ثانیه ادامه دهید و سپس آن‌ها را استراحت دهید . گروه‌های ماهیچه‌ای که شما باید روی این مساله تمرکز کنید که آیا انگشتان پا ، پاها ، باسن ، ران و باسن ، بازوها ، بازوها ، بازوها ، بازوها ، دست‌ها ، چشم‌ها ، لب‌ها و پیشانی شما باید تمرکز کنند . در مدت ۱۵ دقیقه مکث کنید در حالی که هر گروه ماهیچه‌ای را رها کرده و وقتی تنش آزاد می‌شود به آن توجه کنید .
اگر زمان کافی برای نرمش و استراحت کردن تمام گروه‌های ماهیچه‌ها ندارید ، اجازه دهید روی ماهیچه‌های صورت تمرکز کنید . استراحت کردن ماهیچه‌های صورت می‌تواند با لبخند زدن به طور موثر تنش را تسکین دهد ، که می‌تواند به شما کمک کند احساس آرامش و آرامش بیشتری بکنید .
۴. روی راه‌حل تمرکز کنید
جایی که فوکوس می‌کنید روی حالت عاطفی شما تاثیر خواهد گذاشت . تمرکز بیش از حد بر روی مشکلی که با آن روبرو هستید تنها می‌تواند یک احساس منفی و طولانی ایجاد کند که با کنترل خود تداخل می‌کند . در عوض ، باید بر روی اقداماتی که برای بهبود خودتان و محیط اطراف خود انجام می‌دهید تمرکز کنید تا احساسات مثبت ایجاد کنید . افراد احساسی قصد ندارند بر روی مشکل تمرکز کنند چون می‌دانند که زمانی که بر روی راه‌حل تمرکز کنند ، بسیار موثر خواهند بود .
۵. غذاهای سالم بخورید
یک ساندویچ سالم ممکن است آن را عجیب پیدا کند وقتی غذایی که می‌خورید می‌توانند بر کنترل احساسات شما تاثیر بگذارند ، اما درست است . زمانی که سعی می‌کنید احساسات را کنترل کنید ، مغز شما به شدت گلوکز را می‌سوزاند . اگر قند خون شما کم است ، شما نمی‌توانید با انگیزه‌های آن مبارزه کنید . در همین حال ، غذاهایی با قند بالا به سرعت گلوکز خون را دریافت خواهند کرد، اما آن‌ها شما را تنبل و آسان‌تر می‌کنند و به راحتی با سایر نیازها به دام می‌افتند .
بنابراین ، شما باید غذاهایی را انتخاب کنید که به آرامی انرژی مثل برنج یا گوشت را تامین می‌کنند ، که به شما کنترل طولانی‌مدت را می‌دهد . بنابراین اگر مشکلی دارید که خود را از آب‌نبات‌های شیرین شرکت دور نگه دارید ، همیشه باید مطمئن باشید که چیز دیگری می‌خورید تا انرژی کافی برای مبارزه پیدا کنید و به خودتان اجازه دهید که کنترل خود را از دست بدهید .
۶. خواب کافی داشته باشید
خواب در افزایش هوش ، احساسات و حفظ تمرکز بر خود – کنترل ضروری است . وقتی که خواب هستید ، مغز شما شارژ می‌شود و همچنین حافظه روز را برای انتخاب ، ذخیره‌سازی و یا حذف چک می‌کند . این کار به شما کمک می‌کند که ذهن سالم داشته باشید و سرتان را روشن‌تر کنید . اعتماد به نفس ، توجه و حافظه شما در صورتی کاهش خواهد یافت که خواب کافی نداشته باشید . Insomnia هورمون‌های استرس را افزایش می‌دهد و در نتیجه بهره‌وری را از بین می‌برد .
کار پر مشغله افراد زیادی را مجبور می‌کند تا استراحت خود را عوض کنند ، اما از دست دادن خواب بهره‌وری روز شما را بیشتر از صرف مدتی که خواب است کاهش می‌دهد . علاوه بر این ، وقتی احساس خستگی می‌کنید ، جذب گلوکز مغز شما به شدت کاهش می‌یابد . این به شما کمک می‌کند تا ایمپالس‌ها را کنترل کنید که تمرکز شما را تحت‌تاثیر قرار می‌دهند . بنابراین ، خوابیدن در هر شب یکی از بهترین کارهایی است که می‌توانید انجام دهید . 12روش کمک به کنترل احساسات
۷. به طور مثبت فکر کنید
افکار مثبت همراه با تلاش خود ، عواملی هستند که به شما در تمرکز بر روی اهداف تان کمک می‌کنند. بنابراین ، اجازه دهید هر چیز مثبتی را برای فکر کردن در مورد زمانی که شروع به احساس تغییر احساسی در جهت منفی می‌کنید ، انتخاب کنیم ، چون دوباره توجه شما را جلب می‌کند . وقتی اوضاع بهتر می‌شود ، راحت‌تر است که دست به کنترل خود بزنید.
از طرف دیگر ، اگر همه چیز درهم باشد و ذهن شما پر از افکار منفی است ، داشتن آن کنترل خود یک چالش بزرگ است . در آن لحظه باید به چیزی مثبت فکر کنید که اتفاق‌افتاده یا قرار است اتفاق بیفتد . مهم نیست که بزرگ یا کوچک باشد . اگر در حال حاضر نمی‌توانید به چیزی فکر کنید ، می‌توانید در گذشته فکر کنید و یا به دنبال آن در آینده بگردید . 12روش کمک به کنترل احساسات

نکته آخر این است که شما باید چیزی مثبت داشته باشید که فوکوس را منحرف کرده و از افکار منفی خلاص شوید و در نتیجه کنترل خود را از دست ندهید . برای رسیدن به این هدف، بیایید با نگاه کردن یا یافتن برخی چیزهای مثبت در گذشته یا آینده نزدیک تمرین کنیم و آن‌ها را در ذهن داشته باشیم . انجام این کار بسیار دشوار به نظر می‌رسد ، اما این کار به شما کمک می‌کند تا کنترل عاطفی خود را از دست ندهید .
احساس می‌کنم روی یک دیوار نوشته شده‌است . شناسایی و چالش ایده‌های منفی از احساسات ناقص
احساسات نارضایتی اغلب از عزت‌نفس پایین ناشی می‌شوند و فکر می‌کنند که شما به اندازه کافی خوب نیستید که کاری انجام دهید و یا ارزش کسی را نداشته باشید . با تشخیص این تفکر تحریف‌شده و چالش برانگیز آن‌ها ، آن‌ها به آموزش مغز خود کمک خواهند کرد تا این فرض ” اتوماتیک ” را رد کنند که ” به اندازه کافی خوب نیستید ” ، افکار گمراه کننده شامل موارد زیر هستند :
به ” همه چیز” فکر کنید .
تصور می‌شود که همه چیز خوب یا بد است ، هیچ چیزی بین آن‌ها وجود ندارد . اگر به اندازه کافی کامل نیستید ، پس یک شکست هستید . شما می‌توانید این روش تفکر را با دوست داشتن خود به چالش بکشید و درک کنید که هر کسی در دنیا هم مشکلات و اشتباه‌ات دارد .
به چیزهای مثبت توجه نکنید
اگر کسی چیزهای خوب درباره شما بگوید ، مهم نیست . اما اگر کسی از شما بد صحبت کند ، آن وقت شما درست خواهید دانست .” بیایید این را با یافتن مدرکی برای تمام کارهایی که در زندگی انجام می‌دهید ، به چالش بکشیم . اگر توجه کنی آن را خواهی دید .

شما باور دارید که علت حادثه وحشتناکی است که اتفاق‌افتاده است ، در حالی که این مساله شما را زیاد درگیر نمی‌کند . شما ممکن است فکر کنید که همه چیز برای شما بستگی دارد ” ؛ برای مثال ، ” همسرم وقتی پشت تلفن صحبت کردیم خیلی عصبانی به نظر می‌رسد . شاید او از من عصبانی است و می‌گوید : ” همسرم بسیار عصبانی به نظر می‌رسد ، شاید او یک روز سخت داشته باشد ، یا شاید او احساس معذب بودن می‌کند ، و من خواهم پرسید که او چه احساسی دارد ” ، به جای اینکه از نگرش‌های همسرش عصبانی شود .
افکار خود را بخوانید
شما باور دارید که شما می‌دانید دیگران چه فکر می‌کنند و چه احساسی ( و اغلب منفی هستند ) بدون اینکه از آن‌ها بپرسند . به طور خاص , شما فکر می‌کنید که شما درک می‌کنید که دیگران چطور نسبت به شما احساس می‌کنند و چگونه بر عملکرد آن‌ها تاثیر می‌گذارند . مثال : شما فکر می‌کنید که یک نفر به شما احترام نمی‌گذارد و شما این اطلاعات را چک نکرده‌اید . تو فکر می‌کنی این حقیقت داره . این کار را انجام می‌دهید زیرا احساس می‌کنید که شایسته احترام نیستید , و به موجب آن بیش از حد حساس به افرادی می‌شوید که به شما احترام نمی‌گذارند , که ممکن است منجر به انگیزه‌های احساسی ناخوشایند شود .
بنابراین ، باید زمان خود را صرف تشخیص ارزش خودتان کنید و افکار منفی را به چالش بکشید تا در هر وضعیتی آرام باشید .
۹. شناسایی احساسات از 12روش کمک به کنترل احساسات 
احساسات شاد و غم انگیزی که باید شناسایی شوند
گاهی اوقات ممکن است احساس کنید که احساسات خود را درک نمی‌کنید ، پس بیایید زمان را صرف فکر کردن و شناسایی احساساتتان کنیم . این می‌تواند به شما کمک کند تا ساختار عاطفی خود را درک کنید تا احساس آرامش و راحتی بیشتری بکنید . اغلب تشخیص احساسات عزت‌نفس را افزایش می‌دهد که به عنوان عنصر ضروری اعتماد به نفس در نظر گرفته می‌شود . ممکن است درک کنید که یک لیست در دسترس احساسات به شما کمک می‌کند بفهمید چه احساسی در یک لحظه خاص دارید .

12روش کمک به کنترل احساسات

برای انجام این کار ، باید اطمینان حاصل کنید که هر دو احساسات خوشایند مانند شادی ، عشق ، سرگرمی ، جذابیت ، لذت ، لذت ، لذت و امید و احساسات ناخوشایند را شامل می‌شود که می‌تواند به راحتی ناراحت ، غمگین ، غمگین ، افسرده و یا افسرده کننده باشد . با این حال باید به یاد داشته باشید که احساسات ناخوشایند نشان‌دهنده منفی بودن نیستند . برای مثال ، ترس و عصبانیت به ما کمک می‌کنند تا به طور ایمن از خطر اجتناب کنیم . زمانی که یک تهدید وجود دارد می‌تواند به ما هشدار دهد .
نکته این است که دقیقا ً بدانید چه زمانی این احساس مفید نیست . علاوه بر این ، لیستی از نشانه‌ها نیز می‌تواند به شما کمک کند احساسات را شناسایی کنید . برای مثال ، لیست علایم بدنی و رفتارها برای عشق ممکن است احساس خوشحالی ، گرم بودن و یا اعتماد به نفس، ضربان قلب سریع و غیره باشد . برای جمع‌بندی ، مشخص کردن احساسات خود بسیار ضروری است . دانستن احساسات خودتان به خصوص در موقعیت‌های خاص به شما کمک می‌کند تا احساسات آنی را کاهش دهید که می‌تواند تصمیمات اشتباهی بگیرد .
۱۰. یک دفتر یادداشت روزانه
دفتر خاطرات یک دفتر خاطرات احساسی به شما کمک می‌کند یاد بگیرید چطور احساسات را شناسایی کنید . همچنین به شما کمک می‌کند یاد بگیرید چطور محرک‌های احساسی خاص را شناسایی کرده و راه‌های موثر و موثر را برای مقابله با آن‌ها شناسایی کنید . کنترل احساسات آنی ممکن است سخت باشد اما کاهش محرک‌ها که منجر به انگیزه‌های عاطفی می‌شود ، ممکن است . در جزئیات بیشتر ، آن نوع دفتر خاطرات به شما کمک می‌کند یاد بگیرید چطور احساسات ذهنی خود را درک کنید و در برخی از نقاط نشان دهید ، در مقابل اجازه دادن به آن و شدت بخشیدن به آن .
زمانی که شما از کنترل احساسات خود صرف‌نظر می‌کنید و یا از کنترل کردن احساسات خود صرف‌نظر می‌کنید ، بعدا ً بیشتر و بعد منفجر می‌شوند . یک راه برای نوشتن یک دفترچه خاطرات این است که هر حالت یا احساسی را که تجربه کرده‌اید یادداشت کنید ، و سپس درباره علت آن تجدید نظر کنید . برای مثال ، رئیس شما در هنگام نهار با چشم شما ارتباط برقرار نکرد ؛ شما این را تشخیص دادید ، شاید این فکر که در ذهن شما وجود دارد این است : ” او قصد دارد مرا اخراج کند ” این باعث می‌شود که شما در طول روز عصبانی یا عصبانی شوید . پس بگذارید چند سوال از خودتان در دفتر یادداشت کنید . سوالاتی که باید از خود بپرسید عبارتند از:
حالا چه احساسی دارم ؟
آیا به چیزی فکر کردم که این واکنش را تحریک کرده بود؟
من باید این احساس را داشته باشم ؟
آیا قبلا ً این احساس را داشتم ؟
شما باید خود را در دفتر یادداشت کنید و سعی نکنید از احساسات خود انتقاد کنید ، حتی برای چیزهایی که فکر می‌کنید منفی است . به یاد داشته باشید که احساسات چیزی نیستند که شما می‌توانید کنترل کنید، اما می‌توانید نحوه توضیح و واکنش خود را به آن‌ها کنترل کنید . در مورد هر رویداد و یا تجربه‌ای که باعث می‌شود شما احساس بدی داشته باشید، بنویسید . برای مثال ، شما به پیشخدمت نسبت به ریختن آب‌بر روی شما سرزنش کردید .
سعی کنید در مورد آنچه که بدون انتقاد از خودتان و یا دیگران رخ داده بنویسید : ” پیشخدمت برای من چای ریخت . عصبانی بودم و سرزنشش می‌کردم . من ناراحتم چون این یک پیراهن جدید است که خیلی دوست دارم ” به خودتان یادآوری کنید که همه اشتباه می‌کنند . این راهی برای توجیه رفتار بد نیست . این راهی است برای اینکه به خودتان یادآوری کنید که انسان هستید ، درست مانند دیگران ، شما به رحم خواهید آمد .
بر روی چیزی که می‌تواند به جای آینده بر روی گذشته متمرکز بماند ، فشار وارد کنید . علاوه بر این ، بیایید با بخشیدن خود برای اقدام منفی مهربان باشید ، به راه‌هایی فکر کنید که می‌توانید شرایط را تنظیم کنید و در نظر بگیرید که چگونه می‌خواهید به وضعیت‌های مشابه در آینده پاسخ دهید .
به عنوان مثال ، ” من پیشخدمت را سرزنش کردم ؛ من آن را دوست نداشتم چون نمی‌خواستم با دیگران رفتاری دوستانه داشته باشم . کنترل خشم را رها کردم . دفعه بعد که اومدم اونجا ، برای این رفتار از پیشخدمت عذرخواهی می‌کنم . اگر این حادثه دوباره اتفاق بیفتد ، من به خودم یادآوری می‌کنم که همه مردم ، از جمله خود من و دیگران ، مرتکب اشتباه می‌شوند . من به جای عصبانیت با مهربانی صحبت خواهم کرد .”
زمانی که مسئولیت احساسات خود را بر عهده می‌گیرید ، احساس خواهید کرد که کنترل آن‌ها راحت‌تر است .
۱۱. خود را فراموش کنید
شما باید روش‌های مختلفی برای درمان خود داشته باشید تا زمانی که استرس دارید از آن‌ها استفاده کنید . این روش‌های of برای هر فرد متفاوت خواهند بود ، اما آن‌ها احساسات شما را به شیوه‌ای خاص حفظ خواهند کرد . بیایید برخی روش‌ها را امتحان کنیم تا موثرترین راه را بیابیم : 12روش کمک به کنترل احساسات

سعی کنید به موسیقی نرم گوش دهید . آکادمی موسیقی شناسی بریتانیا از علم برای ایجاد فهرستی از the آهنگ در سراسر جهان استفاده کرده‌است ، از جمله موسیقی هنرمندان ها
کاری مطبوع و تکرار شونده مانند شنا کردن، بافتن پشم ، نوسان یا ننو یا حتی تکرار نیایش را انجام دهید .
با لمس کردن سگ‌ها یا گربه‌ها ارتباط برقرار کنید . علاوه بر ایجاد راهی برای تمرکز بر حواس ، چندین مطالعه نشان داده‌اند که تعامل منظم با حیوانات خانگی می‌تواند افسردگی را کاهش دهد .
پیاده‌روی آرامی داشته باشید و بر زیبایی محیط تمرکز کنید .
حمام گرم و یا دوش آب‌گرم بگیرید . احساس گرمای شدید روی پوست به اکثر مردم کمک می‌کند که احساس راحتی و راحتی کنند .
به خودتان یک تاریخ قرار ملاقات بدهید . به یک شام صمیمانه با رومیزی‌های ، شمع ، تزیینات ، فقط برای شما بروید . به غذاهای مورد علاقه خود تماس بگیرید و به خودتان یادآوری کنید که شایستگی دوست داشتن را دارید .

12. مدیتیشن را تمرین کنید
مدیتیشن می‌تواند اضطراب و افسردگی را کاهش دهد . هم چنین آن می‌تواند توانایی‌های مدیریت استرس شما را بهبود بخشد و به شما کمک می‌کند تا احساسات خود را نیز تنظیم کنید . می‌توانید ببینید که اغلب بودایی‌ها که اغلب مراقبه مذهبی را تمرین می‌کنند همیشه آرام هستند . به سختی می ‌توان دید که آن‌ها کنترل عاطفی خود را از دست می‌دهند . بنابراین ، اگر می‌خواهید مانند آن‌ها باشید ، می‌توانید به یک کلاس بروید ، از آموزش‌های آنلاین استفاده کنید ، یا یاد بگیرید که چطور مدیتیشن را تمرین کنید .
زنی که شما باید انجام دهید این است که یک مکان آرام ، آرام و بدون مزاحمت ایجاد کنید . صاف بر روی یک صندلی و یا کف بنشینید ، از انقباض شانه‌ها جلوگیری کنید چون این کار به سختی نفس کشیدن را دشوار می‌کند . سپس شما باید سعی کنید که بر روی یک عنصر واحد هنگام تنفس تمرکز کنید . ممکن است صدای تنفس ، انبساط ریه‌ها هنگام ورود هوا ، یا احساس تنفس عمیق باشد . سپس ، ممکن است تمرکز خود را روی بقیه بدن گسترش دهید و متوجه شوید که احساسات دیگری دارید .
سعی نکنید بیش از حد بر روی هر احساس تمرکز کنید و یا تمرکز خود را بیش از حد بر روی هر احساس و احساسی که به نظر می‌رسد بپذیرید . پذیرفتن چنین احساساتی و افکار به شما کمک خواهد کرد که بدون انتقاد تجربه کنید : ” من فکر می‌کنم که بینی به خارش افتاده . اگر غلظت تشخیص داده شود ، باید توجه خود را بر روی نفس متمرکز کنید . مرکز تحقیقات آگاهی UCLA ، MP۳s را برای دانلود فراهم می‌کند .
برنامه‌های کاربردی زیادی نیز وجود دارند که تمرین‌های مدیتیشن کوچک را برای تلفن‌های هوشمند و یا تبلت ‌ها آموزش می‌دهند ، بنابراین می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید تا تفکر مذهبی را به شکلی موثرتر تمرین کنید . باید صبر کرد تا این کار را انجام دهد ، اما یک روح آرام و آرام به شما خواهد آمد .
نتیجه‌گیری
در بالا 12روش کمک به کنترل احساسات   به شما کمک می‌کند . انجام آن‌ها آسان نیست و یا شما را به یک استاد کنترل احساسات تبدیل می‌کند . با این حال ، یک واقعیت وجود دارد که اگر شما این جمله را می‌خوانید ، احتمالا ً به دنبال راه‌هایی برای کنترل احساسات آنی هستید ، پس بیایید به دنبال آن بگردید و بهترین تلاش خود را امتحان کنید .
اگر چه مهم است که احساسات خود را کنترل کنید، و انکار کنید که وجود آن‌ها می‌تواند باعث بروز علائم فیزیکی و احساسی بیشتر شود. علاوه بر این ، مشکلات روانی پیچیده‌ای وجود دارند که به کمک حرفه‌ای روانشناسان خبره ، مشاورین یا مددکاران اجتماعی نیاز دارند . از این رو ، شما به شدت توصیه می‌شود که قبل از تمرین این روش‌ها ، احساسات خود را بسیار خوب تشخیص دهید .

ارسال شده در تاریخ 7 ژانویه 2020 توسط خدیجه ص با موضوع مطلب علمی
بازدید : 459
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.