جلوگیری شیوع کرونا از طریق نان و توصیه های کاربردی

جلوگیری شیوع کرونا از طریق نان و نانوایی‌ها با رعایت کمترین ها

جلوگیری شیوع کرونا از طریق نان این توصیه‌ ها را فراموش نکنید. هشدار رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه برای پیشگیری از انتقال کرونا از طریق نان

  • یکی از راه‌های بسیار مهم و انتقال غیر محسوس ویروس کرونا به داخل منازل نان‌های سنتی است.
  • از منتظر ماندن در واحدهای نانوایی و پهن کردن نان برای خنک شدن در میز نانوایی جداً خود داری کنید.
  • از بریدن و خرد کردن نان توسط چاقو و برس‌های عمومی که معمولاً در نانوایی‌ها وجود دارد، پرهیز کنید.
  • اگر نان خریداری شده و حمل شده به منزل آلوده باشد برای اطمینان از سلامت آن باید بدانیم که نان قابلیت شستشو و ضد عفونی کردن ندارد و درجه حرارت پائین حتی فریز کردن در فریزر، ویروس‌های موجود در نان را از بین نمی‌برد.
  • تنها راه اطمینان از آلوده نبودن نان، حرارت دادن مجدد آن در منزل قبل از مصرف است.
  • استفاده از توسترهای برقی و گازی و استفاده از ماکروویو و در صورت عدم دسترسی به موارد فوق، استفاده از ماهی تابه و قابلمه جهت حرارت دادن و گرم کردن نان توصیه می‌شود.

گرم کردن مجدد نان، راهکار پیشگیری از انتقال کرونا

** رئیس انجمن تغدیه ایران:
اگر نان خریداری شده و حمل شده به منزل آلوده باشد برای اطمینان از سلامت آن باید بدانیم نان قابلیت شستشو و ضد عفونی کردن ندارد و درجه حرارت پائین حتی فریز کردن در فریزر ویروس‌های موجود در نان را از بین نمی‌برد.
تنها راه اطمینان از اینکه نان فاقد آلودگی است، حرارت دادن مجدد آن در منزل قبل از مصرف است.

جلوگیری شیوع کرونا از طریق نان
چگونه مبتلایان کروناویروس خفیف را در خانه درمان کنیم؟

  1. موارد خفیف بیماری کرونا به درمان دارویی احتیاج ندارد و استراحت در منزل و مراقبت های خانگی منجر به بهبود آن می شود. بنابراین در موارد خفیف بیماری کرونا استراحت در بستر، خوردن مایعات فراوان، مصرف مرکبات، سبزی تازه و میوه تازه در بهبود بیماری بسیار موثر است.
  2. در عین حال توصیه می‌شود که مبتلایان به نوع خفیف کرونا، نوعی خودقرنطینگی اختیار کنند. به این صورت که در یک اتاق بروند و در را ببندند و سعی کنند که با سایر افراد خانواده تماس نداشته و دست ندهند. همچنین هم بیمار و هم اعضای خانواده، دست هایشان را به طور مرتب با اب و صابون بشویند.
  3. طول دوره نوع خفیف بیماری کرونا با مراقبت های خانگی بین پنج تا هفت روز بهبود می یابد. علائم این بیماری شامل تب، سرفه، سردرد و تنگی نفس است

کرونا ویروس با دمای ۴۰درجه نمی میرد

پروفسور سید مسعود هوشمند، عضو هیئت علمی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک در خصوص کرونا ویروس گفت:این ویروس در دمای چهل درجه اتاق از بین نمی‌رود بلکه طول عمر آن کم می شود.
** این ویروس حتی می تواند تا ۲۸روز روی سطوح زندگی کند.
** رطوبت ۵۰درصد باعث می‌شود که طول زندگی ویروس کرونا تا ۳۰درصد بیشتر شود.
** کرونا ویروس انسانی در دمای ۲۵درجه اتاق تا ۹روز می تواند زنده بماند و اگر دمای اتاق را تا سی درجه و بیشتر افزایش دهیم، طول زندگی آن کمتر می شود ولی از بین نمی رود. اما از سوی دیگر هر چه دمای اتاق کمتر باشد تا ۲۸ روز می تواند زنده بماند.
** برای از بین بردن این ویروس می توان از مواد ضد عفونی کننده و اتانول هفتاددرصد و وایتکس استفاده کرد با این مواد می شود ویروس را ظرف یک دقیقه از بین برد.

پیشگیری از شیوع ویروس کرونا جدید اقدامات حفاظتی اساسی

 

ارسال شده در تاریخ 12 مارس 2020 توسط خدیجه ص با موضوع سلامتی
بازدید : 470
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.