خوردن برف‌ و آب باران ممنوع !! به دلیل جذب آلاینده های هوا و غیره

خوردن برف‌ و آب باران دقیقا ً چقدر خطرناک است ؟

خوردن برف‌ و آب باران ,برف در آب متبلور می‌شود و به معنی انواع بارش است. اگر به این فکر کنید که چگونه برف در جو شکل می‌گیرد ،  اساسا ً آب مقطر را منجمد می‌کند و در اطراف یک ذره کوچک متبلور می‌شود ، بنابراین حتی ممکن است بیشتر از آن چیزی باشد که از شیر آب شما ساطع می‌شود . کوه نشینان در سراسر دنیا از برف به عنوان منبع اصلی آب خود بدون حادثه استفاده می‌کنند . حتی اگر شما در یک شهر زندگی کنید ، می‌توانید برف پاک بخورید .

بسیاری از شما  بستنی برفی را امتحان کرده‌اید که به عنوان کرم برفی نیز شناخته می‌شود . اما آیا خوردن برف دقیقا ً چقدر خطرناک است ؟
البته برف در خالص‌ترین شکل آب است .

برف در جو پیش از برخورد با زمین رخ می‌دهد تا ذرات گرد و غبار و دیگر ناخالصی‌ها در هوا را به خود جذب کند . اگر برف برای مدتی سقوط کرده باشد ، بیشتر این ذرات قبلا ً شسته شده‌اند . بیش‌ترین ملاحظه برای ایمنی برف این است که چگونه برف را جمع می‌کنید .
مجموعه برف سالم
شما نمی‌خواهید که برف به زمین یا خیابان برسد ، بنابراین یا برف پاک بالای این لایه بردارید و یا از یک ماهی‌تابه یا کاسه تمیز برای جمع کردن برف تازه برف استفاده کنید . اگر می‌خواهید برف را برای نوشیدن آب ذوب کنید ، می‌توانید با دویدن آن از طریق یک فیلتر قهوه ، خلوص بیشتری را تضمین کنید . اگر برق داشته باشید ، می‌توانید ذوب شدن برف‌ها را بجوشانید . دقت کنید که از برف تازه که می‌توانید پیدا کنید استفاده کنید چون باد یک لایه خوب از کثیفی و آلاینده‌ها را در لایه فوقانی برف در یک روز یا بیشتر از آن قرار می‌دهد .

با این حال ، هر نوع موادی  را می‌توان در برف یافت ، از جمله نمک و مواد شیمیایی استفاده‌شده برای ذوب برف در جاده‌ها و پیاده‌روها ، خز ، باکتری‌ها ، ادرار و مدفوع .
اگر می‌خواهید هر برفی را بخورید ، برف تازه ممکن است کم‌تر آلوده باشد ، چون فرصت کمتری برای جمع‌آوری هر کدام از آن‌ها وجود دارد ، اما هنوز هم می‌تواند حاوی آلاینده‌ها از هوا باشد . دود را می‌شد در برف گذراند .

خوردن برف‌ و آب باران

ازخوردن برف‌ و آب باران جدا خوداری کنید

برف و باران دارای دوز بالایی از آلاینده‌‌های خودروها، سرب، سولفات‌ها، نیترات‌ها، فرمالدئید و جیوه است، خوردن چنین برف آلوده ای منشاء هزاران بیماری خواهد بود و حتی برای کسانی که به فاویسم مبتلا هستند به ویژه کودکان و سالمندان می تواند مرگبار باشد!
برف آب بدن را از بین‌ می برد و باعث یخ ‌زدگی لب‌ها و یبوست می شود و آب باران آلوده عامل ام اس و کمخونی است.

شما می‌توانید دو بار در مورد گرفتن یک دانه برف روی زبان خود فکر کنید ، اما با استفاده از برف برای ساختن بستنی برفی یا ذوب آن برای آب آشامیدنی ممکن است شما را شگفت‌زده کند که آیا این کار بی‌خطر است یا خیر . به طور کلی برای خوردن برف یا استفاده از آن برای نوشیدن یا استفاده از بستنی ایمن است ، اما برخی استثنائات نیز وجود دارد . اگر برف سفید است ، می‌توانید ایمن آن را ingest . اما اگر برف به هر صورت رنگی باشد ، باید توقف کنید، رنگ آن را بررسی کنید ، و بفهمید که آن چه معنی می‌دهد. هم چنین ، مهم است که از محل جمع‌آوری برف آگاه باشید . بخوانید تا ببینید چه زمانی برای خوردن برف ایمن باشید – و زمانی که می‌تواند یک خطر سلامتی ایجاد کند.

وقتی شما می‌خواهید برف را بخورید ،
شما احتمالا ً می‌دانید که از برف زرد اجتناب کنید . این رنگ نشانه هشدار بزرگی است که بر روی برف ، اغلب با ادرار آلوده شده‌است . به طور مشابه ،  دیگر برف رنگین را نمی‌خورند . رنگ‌های قرمز یا سبز می‌توانند حضور جلبک‌ها را نشان دهند که ممکن است برای شما خوب نباشند .
رنگ‌های دیگر برای اجتناب از رنگ‌های سیاه , قهوه‌ای , خاکستری و هر برفی حاوی ذرات مشخص خاکستر یا دوده . برف که اطراف  آتشفشان فعال و حوادث تشعشع است ( فکر کنید چرنوبیل و فوکوشیما ) نباید قورت داده شوند .
رایج‌ترین هشدارها در مورد خوردن برف باید با خوردن برف در نزدیکی جاده‌ها انجام شود . دود اگزوز شامل باقی مانده‌های سرب است که به برف می‌رسند . سمی بودن منجر به نگرانی روز جدیدی می‌شود، اما هنوز به بهترین شکل ممکن است برف را از خیابان‌های شلوغ دور کند .

 

ارسال شده در تاریخ 4 فوریه 2020 توسط خدیجه ص با موضوع گوناگون
بازدید : 564
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.