تخم‌مرغ و کلسترول چه تعداد تخم‌مرغ می‌توانید در روز بخورید

تخم‌مرغ و کلسترول چگونه بدن شما سطوح کلسترول را کنترل می‌کند

تخم‌مرغ و کلسترول , تخم‌مرغ جزو  غذاها روی کره زمین هستند . در حقیقت یک تخم‌مرغ تمام مواد غذایی مورد نیاز برای تبدیل یک سلول به یک مرغ کامل را شامل می‌شود .

با این حال ، تخم‌مرغ شهرت بدی به دست آورده‌است ، زیرا در کلسترول بالا هستند .به همین دلیل ، خوردن چند تخم‌مرغ باعث افزایش سطح کلسترول نمی‌شود .
این مقاله این فرآیند را توضیح می‌دهد و در مورد این که چه تعداد تخم‌مرغ می‌توانید در روز بخورید توضیح می‌دهد .
چگونه بدن شما سطوح کلسترول را کنترل می‌کند :
کلسترول اغلب منفی دیده می‌شود .
این به این دلیل است که برخی مطالعات سطح بالایی از کلسترول را با بیماری‌های قلبی و مرگ زودرس مرتبط می‌دانند . با این حال , شواهد ترکیبی است .

تخم‌مرغ و کلسترول
واقعیت این است که کلسترول ، نقش بسیار مهمی در بدن شما ایفا می‌کند . این یک مولکول ساختاری است که برای هر غشا سلولی ضروری است .
هم چنین از آن برای ایجاد هورمون‌های استروئیدی مانند تستوسترون ، استروژن و کلسترول استفاده می‌شود .
با توجه به این که کلسترول چقدر مهم است ، بدن شما به روش‌های زیادی تکامل‌یافته است تا مطمئن شود که آن همیشه به اندازه کافی موجود است .
چون کلسترول گرفتن از رژیم غذایی همیشه یک انتخاب است ، کبد شما به اندازه کافی تولید می‌کند که نیازهای بدن شما را برآورده کند.
اما وقتی شما مقدار زیادی از غذاهای غنی از کلسترول را می‌خورید ، کبد شما شروع به تولید کم‌تر از میزان کلسترول خود می‌کند .
تخم‌مرغ و کلسترول  بنابراین کل مقدار کلسترول در بدن شما فقط خیلی کم تغییر می‌کند ، اگر اصلا ً. آنچه که تغییر می‌کند منبع آن است – رژیم غذایی شما یا کبد شما .
با این وجود , اگر سطح خون شما بالا می‌رود , هنوز باید از خوردن مقادیر زیاد کلسترول دوری کنید . یک ورودی بالا ممکن است باعث افزایش متوسط سطح کلسترول خون شود .

کبد شما مقادیر زیادی کلسترول تولید می‌کند . وقتی غذاهای غنی از کلسترول مانند تخم‌مرغ را می‌خورید ، کبد شما تولید کمتری را جبران می‌کند .
چه اتفاقی می‌افتد وقتی مردم در هر روز تعداد زیادی تخم‌مرغ مصرف می‌کنند ؟
به مدت چندین دهه ، به مردم توصیه شده‌است که مصرف خود را محدود کنند – یا حداقل .
یک تخم‌مرغ سایز متوسط شامل ۱۸۶ میلی‌گرم کلسترول است که ۶۲ % از مصرف روزانه توصیه‌شده ( rdi ) است . در مقابل ، رنگ سفید عمدتا ً پروتیین و کم در کلسترول است  .
توصیه‌های معمول شامل حداکثر ۲ تا ۶ عدد در هفته می‌شود . با این حال ، حمایت علمی از این محدودیت کم است  .
مطالعات کمی تاثیرات تخم‌مرغ در سطح کلسترول را بررسی کرده‌اند .
این مطالعات ، افراد را به دو گروه تقسیم کرده – یک گروه ۱ تا ۳ عدد تخم‌مرغ در هر روز می‌خورد در حالی که دیگری چیزی دیگر ، مانند جایگزین تخم‌مرغ را می‌خورد .

تخم‌مرغ و کلسترول
این مطالعات نشان می‌دهند که :
در تمامی موارد ، ” کلسترول HDL ” بالا می‌رود .
سطح کلسترول بد و بد معمولا ً بدون تغییر باقی می‌مانند اما گاهی کمی  را افزایش می‌دهند .
خوردن تخم‌مرغ غنی از امگا ۳ می‌تواند تری گلسیرید خون را کاهش دهد، یک فاکتور ریسک مهم دیگر . تخم‌مرغ و کلسترول

به نظر می‌رسد که  خوردن میزان تخم‌مرغ بستگی به فرد دارد.

در ۷۰ % از مردم ، تخم‌مرغ تاثیری روی کلسترول بد و یا کلسترول بد نداشت .
اگر چه خوردن چند تخم‌مرغ در روز ممکن است کلسترول خون را در برخی از مردم بالا ببرد ، ذرات LDL را از کوچک و متراکم به بزرگ تغییر می‌دهند  .
افرادی که عمدتا ً ذرات LDL را دارند ، خطر کمتری از بیماری‌های قلبی دارند . بنابراین حتی اگر تخم‌مرغ در کل و کلسترول LDL افزایش یابد ، این دلیل نگرانی نیست .
علم روشن است که ۳ تا ۳ عدد تخم‌مرغ در هر روز برای افراد سالم کاملا ً ایمن هستند .

تخم‌مرغ و بیماری‌های قلبی

چندین مطالعه مصرف تخم و خطر بیماری‌های قلبی را بررسی کرده‌اند .
بسیاری از اینها مطالعات مشاهداتی هستند که در آن‌ها گروه‌های بزرگی از مردم سال‌ها دنبال می‌شوند .
پژوهشگران سپس از روش‌های آماری برای تعیین اینکه آیا عادت‌های ویژه‌ای مانند رژیم غذایی ، سیگار کشیدن یا ورزش – با کاهش یا افزایش خطر بیماری‌های خاص مرتبط هستند ، استفاده می‌کنند .
این مطالعات – که برخی از آن‌ها شامل صدها هزار نفر هستند – به طور مداوم نشان می‌دهند که افرادی که تمام تخم‌مرغ می‌خورند بیشتر از آن‌هایی که نیستند ، به احتمال زیاد مبتلا به بیماری‌های قلبی نیستند .
برخی از مطالعات حتی ریسک کاهش ریسک را نشان می‌دهند .
با این حال ، این تحقیق نشان می‌دهد که افرادی که دیابت نوع ۲ دارند و مقدار زیادی تخم‌مرغ بخورند ریسک ابتلا به بیماری‌های قلبی را دارند  .
یک مطالعه کنترل‌شده در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ نشان داد که خوردن دو تخم در هر روز ، شش روز در هفته ، به مدت سه ماه به میزان قابل‌توجهی بر سطح چربی خون تاثیر نگذاشت .
تاثیرات سلامتی نیز ممکن است به بقیه رژیم غذایی شما بستگی داشته باشد . در رژیم کم کربوهیدرات ، که بهترین رژیم غذایی برای افراد مبتلا به دیابت است – تخم‌مرغ منجر به پیشرفت در عوامل خطر بیماری‌های قلبی می‌شود.
خلاصه
مطالعات نظری بسیاری نشان می‌دهد که افرادی که تخم‌مرغ می‌خورند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را دارند ، اما برخی مطالعات نشان‌دهنده افزایش خطر برای افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ هستند .

تخم‌مرغ چندین فواید سلامتی دیگر

فراموش نکنید که تخم‌مرغ در حدود بیش از کلسترول است . آن‌ها هم چنین از مواد مغذی پر شده و فواید بسیاری دیگر نیز به همراه دارند :
آن‌ها در lutein و zeaxanthin بالا هستند ، آنتی‌اکسیدان‌ها که خطر بیماری‌های چشم را مثل تخریب macular و آب‌مروارید را کاهش می‌دهند.
آن‌ها در کولین بسیار بالا هستند ، یک ماده مغذی که نقش اساسی در تمام سلول‌ها بازی می‌کند.
آن‌ها در پروتئین حیوانی باکیفیت بالا هستند که مزایای آن شامل افزایش تود عضلانی و سلامت استخوان بهتر می‌شود .
مطالعات نشان می‌دهند که تخم‌مرغ احساس پری را افزایش می‌دهد و به شما کمک می‌کند وزن کم کنید .
تخم‌مرغ خوش‌مزه است و آماده کردن آن به طور باور نکردنی ساده است .
مزایای مصرف تخم‌مرغ از نکات منفی احتمالی بیشتر است .
همچنین مهم است که به خاطر داشته باشید که هر تخم‌مرغ یک‌سان نیست . بیشتر تخم‌مرغ در سوپر مارکت از مرغ پرورش داده‌شده در کارخانه تامین می‌شود که از تغذیه غلات تغذیه می‌کنند .
سالم‌ترین تخم‌مرغ نیمرو و یا تخم‌مرغ از مرغ‌ها است که در چراگاه بزرگ شده‌اند . این تخم‌مرغ در اسیده‌ای چرب امگا ۳ و دارای ویتامین‌های محلول در چربی بسیار بالاتر هستند
به طور کلی ، خوردن تخم‌مرغ به طور کامل ایمن است ، حتی اگر شما روزانه ۳ عدد تخم‌مرغ بخورید .
با توجه به گستره آن‌ها از مواد مغذی و فواید سلامتی قدرتمند ، تخم‌مرغ با کیفیت ممکن است در بین سالم‌ترین غذاها روی کره زمین باشد .

توصیه خوردن تخم مرغ در صبحانه بویژه برای کودکان
ارسال شده در تاریخ 26 فوریه 2020 توسط خدیجه ص با موضوع مطلب علمی
بازدید : 587
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.