شرایط نگهداری گل پاپیتال یا پیچک انگیلسی بسیار زیبا

شرایط نگهداری گل پاپیتال به نام های دیگر عشقه , پیچک و داردوست

شرایط نگهداری گل پاپیتال به عنوان یک گیاه در فضای باز می‌تواند به شدت رفتار کند , و پیچک‌ها را بر روی سازه‌ها و تنه درختان افزایش دهد . با این حال , شما می‌توانید از تمایلات گسترش پاپیتال در اتاق‌خواب با آموزش تاک‌ها روی یک داربست کوچک , حلقه , یا فرم کوتاه برای ایجاد یک اثر زنده استفاده کنید .

در تمام شرایط نوری , گل پاپیتال در سبدهای آویزان , جذاب به نظر می‌رسند . گیاهان با آبیاری کم خوب عمل می‌کنند و بدون سکسکه یک هفته‌ای زنده می‌مانند .

شاخه درختی و تاک همیشه‌سبز تیپ گیاهی اندازه بالغ آن تا بیست و پنج سانتیمتر ارتفاع داشت خورشید فیلتر شده یا سایه جزئی خاک غنی از خاک با مواد آلی فراوان

شرایط نگهداری گل پاپیتال

پیچک انگلیسی یک تاک بسیار قوی و مهاجم چوبی است . در فضای باز , پیچک یا گل پاپیتال  به عنوان یک پوشش گیاهی زینتی یا پوشش سبز ظریف برای دیواره‌ای سنگی یا آجر استفاده می‌شود . این همان گیاهی است که به دانشگاه پیچک‌ها نامگذاری شده‌است .

از گل پاپیتال به عنوان یک پوشش گیاهی متراکم استفاده می‌شود که در آن‌ها چمن‌ها و دیگر پوشش‌های زمین به آسانی رشد نمی‌کنند . همچنین به عنوان یک روکش زینتی برای حصارها , دیواره‌ای سنگی و نمای آجری استفاده می‌شود . پیچک به اندازه یک پوشش زمینی و یا به سمت بالا رشد می‌کند .

چگونه پیچک‌ها  یا گل پاپیتال را پرورش دهیم

گل پاپیتال هم یک گیاه معمولی است , که تا حدودی تعجب‌آور است , زیرا در فضای داخلی بیشتر از فضای باز است . پیچک‌ها واقعا ً از هوای گرم و گرم شده در بیشتر خانه‌ها خوششان نمی‌آید . این یک فن بزرگ تهویه مطبوع نیست . گیاهان به درستی رشد کرده و گیاهان , گیاهان رونده و حتی محیط‌های بسته را تولید می‌کنند .
ترفند رشد گل پاپیتال سالم , تامین شب‌های خنک و مرطوب و مرطوب است . انواع مارپیچ معمولا ً ریشه‌های هوایی دارند که به آن چسبیده‌اند , بنابراین گیاه را می ‌توان از سبدهای آویزان پرورش داد . به یاد داشته باشید که برای بهترین نتایج , مخصوصا ً در طول زمستان خشک , از پیچک تان استفاده کنید .

شرایط نگهداری گل پاپیتال

نور
در هر دو زمستان و تابستان , پیچک نور روشن را دوست دارد , اما در تابستان از نور مستقیم خورشید اجتناب می‌کند . در زمستان , گیاهان می‌توانند نور مستقیم خورشید را بپذیرند , مانند زمانی که در پنجره‌های رو به جنوب قرار می‌گیرند .
خاک
خاک حاصلخیز , مرطوب اما خوب آبکشی شده برای شرایط نگهداری گل پاپیتال  ایده‌آل است . در مناطق گرم‌تر و خشک‌تر , زمین باید به شدت از کاه و کاه استفاده شود تا خنک و مرطوب بماند . در داخل خانه, پیچک از ترکیب گلدان خوب آبکشی شده خوشش می‌آید .
آب
گیاه گل پاپیتال شرایط مرطوب و مرطوب را ترجیح می‌دهد , اما خیس نیست . اجازه ندهید خاک خشک شود و آن را به طور مساوی مرطوب نگه دارد که شاخ و برگ‌های قرمز جذاب را در پاییز تشویق می‌کند .

دما و رطوبت
در فضای باز , گل پاپیتال در شرایط معتدل بهتر عمل می‌کند , از باده‌ای شدید زمستانی و گرمای بیش از حد تابستان محافظت می‌کند . شرایط بسیار مرطوب می‌تواند پوسیدگی ریشه و لکه برگی باکتریایی را تحریک کند.
آن‌هایی که در داخل خانه رشد می‌کنند شب‌های خنک‌تر را ترجیح می‌دهند . بسیاری از گونه‌ها در خارج از گلدان قرار می‌گیرند و از ساقه‌های آن‌ها می‌رویند .شرایط نگهداری گل پاپیتال
کود:
این گیاه قوی نیاز به تغذیه کمی دارد . تغذیه کوچک در اوایل بهار در مورد تمام چیزهایی است که مورد نیاز است و در شرایط ایده‌آل , حتی این کار غیر ضروری است . در طول فصل رشد , تغذیه با کود کنترل‌شده یا هفته‌ای با کود شیمیایی ضعیف .

گیاهان گل پاپیتال کوچک را هر سال یا هر سال برای گیاهان بزرگ‌تر به خاک گلدان اضافه می‌کنند . گیاهان قدیمی و خسته نیز می‌توانند با خاک تازه به همان کانتینرهای خود بازگردند .

انتشار پیچک انگلیسی

چرا که آن‌ها گیاهان را دنبال می‌کنند و از هرس کردن سود می‌برند . تا چند اینچ طول بردارید و آن‌ها را در آب قرار دهید تا اینکه شبکه‌ای خوب از موهای ریشه ایجاد و سپس در خاک گلدان بکارید . گسترش ساقه روی زمین هر جا که خاک را لمس می‌کند ریشه خواهد داشت .

هرس:
تا یک گل پاپیتال  فشرده و پرپشت نگه دارید و نکات رو به رشد را کم کنید . هر سه یا چهار سال گیاهان را با شدت قطع کنید تا رشد کنید . هنگام کاشت , گل پاپیتال  را می‌توان هرس کرد اما لبه‌های آن را با یک بیل قطع کرد .
آفات / بیماری‌ها
شته‌ها و کنه‌های تارتن مهم‌ترین آفات هستند . حشره‌کش‌های شیمیایی و صابون بهترین تیمار هستند .
مهم‌ترین بیماری xanthomonas ( لکه برگی باکتریایی ) و پوسیدگی ریشه ریزوکتونیایی می‌باشد . لکه برگی باکتریایی توسط لکه‌های قهوه‌ای یا سیاه روی برگ‌ها شناسایی می‌شود و موارد شدید باعث کج شدن و کج شدن آن‌ها می‌شود . گیاهان تحت‌تاثیر قرار گرفته باید حذف و نابود شوند و گیاهان باقیمانده با محلول بخشی از سرکه مخلوط شده با آب بخش‌های مختلف محلول پاشی شوند .
پوسیدگی ریشه در شرایط مرطوب و مرطوب شایع است و در نهایت باعث پژمردگی و مرگ گیاه می‌شود . گیاهان بیمار باید دور انداخته شوند و گیاهان باقی مانده باید با یک قارچ کش دار تیمار شوند .

مراقبت از نخل شامادورا نگهداری از گیاهان خانگی
ارسال شده در تاریخ 24 مارس 2020 توسط خدیجه ص با موضوع گوناگون
بازدید : 517
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.