مراقبت و پرورش گل بنجامین گل زیبا و موثر برای تمیزی هوا

مراقبت و پرورش گل بنجامین و شرایط نگهداری آن در خانه

مراقبت و پرورش گل بنجامین اگر شما بتوانید محیط مناسبی را برای جلوگیری از ریزش برگ‌ها فراهم کنید ، یک نمونه زیبا به عنوان یک درخت در فضای داخلی کوچک رشد می‌کند . گل بنجامین خود را با یک بیل کمپوست از کود گیاهی بسازید و یک نقطه روشن در یک ناحیه مرطوب خانه خود ، مانند آشپزخانه و حمام ، و بگذارید برگ‌های آن با جادوی هوا کار کنند .

گل بنجامین , یک گیاه گرمسیری از جنوب آسیا , یکی از اعضای خانواده چتریان است که شامل توت ( مورس ) ,  پرتقال و درخت افرا است . در مناطق گرمسیری این گیاه می‌تواند به یک نمونه بزرگ با ریشه‌های هوایی تبدیل شود . در اقلیم‌های گرم و عاری از رطوبت زیاد , درخت ریشه‌های هوایی را توسعه نمی‌دهد , اما هنوز به ارتفاع قابل احترام رشد می‌کند . درختان انجیر گریان عموما ً به عنوان مصون‌سازی در کالیفرنیا استفاده می‌شوند .

در داخل خانه ,گل بنجامین می‌تواند طیف وسیعی از سطوح نور را تحمل کند, اما سازگاری را دوست دارد و وقتی در نور روشن و غیر مستقیم رشد می‌کند بهترین حالت را دارد . ( آن با نوسانات چشمگیر دما و سطح نور به چالش کشیده می‌شود . )

گیاه خود را در خاک زه‌کشی خوب بکارید و تنها زمانی که چند اینچ خاک خشک هستند آن را آب کنید . بارور کردن در طول فصل رشد هر دو هفته یکبار با یک رقیق‌سازی نیم قدرت . با آبیاری کردن,  , گرمای خشک و تغییرات ناگهانی دما اجتناب کنید .
هنگامی که یک انجیر گریان به مکان جدیدی منتقل می‌شود , به چند هفته نیاز خواهد داشت تا با محیط جدید خود سازگار شود .

اگر شما با مراقبت و پرورش گل بنجامین  جدید سر و کار دارید , تاریخ اخیر آن را به یاد داشته باشید: گلدانی که از  مغازه گل‌فروشی یا خرده‌فروشی ( جایی که می‌تواند با هر نوع مراقبتی برخورد کند ) گرفته شده‌است , و سپس در نهایت به خانه خودتان منتقل می‌شود . شوک و افت برگ طبیعی هستند .
و اجازه دهید با آن مواجه شویم , خانه شما – مکان استراحت نهایی برای گریستن شکل – معمولا ً یک محیط رشد ایده‌آل نیست . سطح نور عموما ً می‌تواند روشن‌تر باشد . رطوبت به ویژه در طول زمستان بسیار وحشتناک است . چند هفته به گیاه مهلت دهید تا با محیط جدید خود سازگار شود و بهبود پیدا کند .

مراقبت و پرورش گل بنجامین

 

چگونه گل بنجامین  را پرورش دهیم

گل بنجامین به راحتی  در  مخلوط گلدان خاکی و قرار گرفتن در نور غیر مستقیم و یا در مناطق آفتابی که کمی بعد از ظهر سایه دارند , رشد می‌کند . آن‌ها باید به طور منظم در طول فصل رشد آبیاری شوند اما اجازه دارند از پاییز تا اواخر زمستان خشک‌تر شوند . بعد از آخرین یخ‌بندان بهاره در بهار , انجیر گریان را می ‌توان برای تابستان بیرون آورد و بعد وقتی هوا دوباره سرد شد به داخل خانه برگشت .

نور
مراقبت و پرورش گل بنجامین به یک اتاق روشن با مقدار زیادی نور غیر مستقیم و شاید حتی یک خورشید کوچک در صبح نیاز دارد . این گیاه در زیستگاه بومی خود اغلب در شرایط نیمه سایه رشد می‌کند اما نیاز به نور خوب دارد . این گیاه دوست ندارد حرکت کند و اگر باشد برگ‌ها را رها کند . مهم است که یک نقطه خوب و روشن برای آن پیدا کنید و آن را در آنجا نگه دارید .
خاک
هر چیز خوب و خشک گلدان احتمالا ً خواهد داشت . گل بنجامین به خاک نیاز ندارد که به ویژه در مواد غذایی یا مواد آلی زیاد باشد . اگر گلدان , از خاک گلدان بر پایه خاک استفاده بکنید که حاوی پرلیت , ماسه و ورمیکولیت برای زه‌کشی بهتر بود .
آب
گیاه را به طور مداوم مرطوب نگه دارید , اما اجازه ندهید در آب بنشیند و یا برگ‌ها را رها کند و پوسیدگی ریشه ایجاد کند . گیاهان در محیط بومی خود برگ‌های خود را در ابتدای فصل خشک رها می‌کنند که آن‌ها را به تغییرات رطوبت حساس می‌کند . دقت کنید که برنامه آبیاری شما ثابت باشد .
دما و رطوبت
درختان بهترین کار را با دمای شب بین دو و نیم درجه فارنهایت انجام می‌دهند . و دمای روزانه بین دو گونه o . ترموستات خود را تنظیم کنید تا نوسانات دمایی را در منزل تنظیم کنید . در تابستان از تهویه هوا زیاد استفاده نکنید , زیرا گل بنجامین در صورتی رنج خواهد برد که دمای داخلی کم‌تر از ۴ درجه باشد .
به عنوان بومیان گرمسیری , ا گل بنجامین رطوبت بالایی را ترجیح می‌دهد . اگر خیلی خشک شوند , درختان در داخل ممکن است برگ‌های خود را از دست بدهند . از مرطوب کننده برای تنظیم میزان رطوبت در منزل استفاده کنید . خاک را در اطراف پایه درخت مرطوب نگه دارید و برگ‌های درخت را برای جلوگیری از خشک شدن خشک کنید .
اگرچه چالش برانگیز است , اما اگر توجه دقیقی به آبیاری و دما داشته باشید , می‌توان  گل بنجامین  را در مناطق معتدل رها کرد .
کود:

این گیاهان فیدرهای سنگینی هستند و در طول فصل رشد نیاز به کود فراوان دارند . اگر گیاه شما برگ را ترک می‌کند , با وجود نورپردازی ایده‌آل , دما , رطوبت و سطح کودی , افزودن منیزیم و منگنز کمی را امتحان کنید .

مراقبت و پرورش گل بنجامین

گلدان
گیاه سالم یک گیاه سریع‌الرشد می‌باشد و نیاز به توجه دقیق به آن دارد . اگر متوجه شدید که گیاه به آهستگی رشد می‌کند , احتمالا ً به خاطر آب کم یا دمای پایین است . احتیاجات تغذیه‌ای نیز بستگی به این دارد که شما در حال رشد کردن گیاه باشد . آن‌ها می‌توانند به عنوان استانداردها , استانداردهای بین‌المللی , استانداردهای شریانی و حتی ضد عفونی , رشد کنند . اشارات خود را از کارخانه بردارید و هر سال در شرایط بسیاری آماده شوید .
انتشارگل بنجامین
گل بنجامین می‌تواند ریشه در برش , حتی بدون هورمون ریشه زایی داشته باشد . بهتر است در بهار برش داشته باشید که می‌توانید به راحتی گرما و رطوبت را تامین کنید . این گیاه به ندرت از بذر کشت می‌شود و اغلب گیاهان خانگی هرگز میوه یا دانه تولید نمی‌کنند .
برش 12 سانتی که شامل حداقل دو سری برگ از نوک یک شاخه سالم است . برش را در زیر مجموعه‌ای از برگ‌ها ببرید . برگ‌ها را از نیمه پایینی برش جدا کنید . اگر بخواهید می‌توانید انتهای برش را با هورمون ریشه دهی بپوشانید .
انتهای برش را در یک ظرف پر از خزه قهوه‌ای مرطوب قرار دهید . ظرف را با یک کیسه پلاستیکی بزرگ بپوشانید و مطمئن شوید که پلاستیک به برش ( چوب یا سیخ ) ضربه نمی‌زند . کیسه را ببندید .
ظرف را در نقطه‌ای با نور روشن , غیر مستقیم اما خارج از نور مستقیم قرار دهید . سعی کنید ظرف را بالای ۳۵ درجه فارنهایت نگه دارید . مه را برای حفظ رطوبت بالا می‌برد . اگر خاک گلدان خشک باشد , خاک گلدان مرطوب می‌شود .
در چند هفته گذشته , برش باید ریشه‌های کافی ایجاد کند تا به شما اجازه دهد شکاف درون کیسه را قطع کنید تا به شرایط اتاق عادت داده شود .
پس از حدود دو هفته , پیوند را به ظرف چند اینچی پیوند بزنید و به رشد آن در یک درخت کوچک ادامه دهید .
هرس:
هرس کردن گل بنجامین ضروری است اگر گیاه به سقف برسد یا می‌خواهید آن را کوچک‌تر یا کوچک‌تر کنید . زمانبندی مهم است . هرس باید زمانی انجام شود که گیاه به طور فعال در حال رشد نباشد . بیشتر گیاهان پرورده در بهار و تابستان فعال هستند و در پاییز رشد می‌کنند و در زمستان گیاه به خواب رفته و مستعد آسیب از هرس است . هم چنین باید شاخه‌های مرده را هرس کنید و برگه‌ای مرده را بردارید تا از گسترش بیماری و عفونت‌های قارچی جلوگیری کنید که می‌تواند به شدت بر گیاه شما تاثیر بگذارد .
اگر گل بنجامین شما برخی از شاخ و برگ‌های آن را از دست می‌دهد ، به یاد داشته باشید که برخی از گیاهان به یک دوره استراحت گاه نیاز دارند . این امر برای برخی از شاخ و برگ‌های گیاه به زرد و کاهش در طول زمستان پس از یک تابستان فعال رشد غیرمعمول نیست . بگذارید کمی بیشتر بین آبیاری خشک شود ، بارور سازی شود و بگذارید استراحت کند .

مراقبت از گیاه شویدی یا مارچوبه زینتی گل آپارتمانی بسیار زیبا
ارسال شده در تاریخ 21 مارس 2020 توسط خدیجه ص با موضوع گوناگون
بازدید : 528
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.