بهترین راه استفاده از نخ دندان چیست ؟ دستورالعمل استفاده

بهترین راه استفاده از نخ دندان برای جلوگیری ار پوسیدگی دندان ها

بهترین راه استفاده از نخ دندان , استفاده از نخ دندان یک عادت بهداشت شفاهی مهم است . آن تمیز می‌کند و مواد غذایی بین دندان‌های شما گیر می‌کند ، که مقدار باکتری‌ها و پلاک را در دهان شما کاهش می‌دهد . پلاک یک شی چسبنده است که بر روی دندان‌ها ساخته می‌شود و به کرم‌خوردگی و بیماری‌های لثه کمک می‌کند .
با اینکه بسیاری از مردم روزانه دندان‌هایشان را مسواک می‌زنند، البته این کافی نیست و  نخ دندان کشیدن هم الزامی است . استفاده نادرست از نخ دندان می‌تواند به طور بالقوه به دندان‌ها و لثه ها آسیب بزنند . بنابراین ، اگر در مورد روش درست تمیز کردن بین دندان‌ها مطمئن نیستید ، این یک راهنمای گام‌به‌گام در بهترین راه برای نخ دندان کشیدن است .

از این روش گام‌به‌گام استفاده کنید تا دندان‌های شما را به درستی نوازش کنید .

دستورالعمل استفاده از نخ دندان

سپس ، نخ دندان را با انگشت شست و سبابه محکم نگه دارید .
نخ دندان را بین دو دندان نگه دارید . شانه را بالا و پایین حرکت دهید و آن را در هر دو طرف دندان مالش دهید .فشار نخ دندان به لثه هایتان  می‌تواند لثه را خراش دهد و زخمی کند پس به لثه ها فشار ندهید.

همان طور که از دندان به دندان می‌روید ، این گام‌ها را تکرار کنید . برای هر دندان از یک بخش جدید و تمیز استفاده کنید .

بهترین راه استفاده از نخ

دانستن زمان مناسب برای نخ کشیدن دندان ها نیز به سلامت دهانی خوب کمک می‌کند. بعضی از مردم عادت دارند اول دندان خود را مسواک بزنند و بعد نخ دندان استفاده می کنند. اما به طور کلی توصیه می‌شود که نخ بزنید و سپس مسواک بزنید.

نخ دندان به بلند کردن و آزاد کردن غذا کمک می‌کند و پلاک بین دندان‌های شما گیر می‌کند در حالی که مسواک زدن این ذرات را از دهان شما پاک می‌کند. اگر بعد از مسواک نخ بزنید، غذا و پلاک تا دفعه بعدی که مسواک می‌زنید در دهان شما باقی می‌ماند.

نخ دندان استاندارد. این یک رشته نازک نایلون است که می‌تواند بین دندان‌ها جای بگیرد. طعم آن مانند موم است. اگر دندان شما شلوغ یا نزدیک‌تر باشد، نخ دندان با پوشش مومی می‌تواند راحت‌تر شود که بین آن‌ها گیر بیفتد.

یک گزینه دیگر استفاده از یک لامپ الکتریکی یافشار آب است که از آب و فشار برای حذف پلاک و غذا بین دندان‌ها استفاده می‌کند. اگر برای  استفاده از نخ کشیدن منظم مشکل داشته باشید هر دو گزینه‌های عالی هستند.اگر سیم دندان داشته باشید ، یک نخ دندان مخصوص آب نیز مفید است . این وسیله می‌تواند بین پرانتز و سیم‌ها تمیز شود .
گزینه دیگر استفاده از picks disposable floss است . مانور دادن آسان است و می‌تواند به شما کمک کند تا دندان‌های محکم خود را در پشت دهان نگه دارید .
هشدار:
بهداشت دهان خوب مهمتر از مسواک زدن دندان‌های شما است . همچنین شامل نخ دندان کشیدن و دانستن اینکه چگونه به درستی استفاده کنیم را شامل می‌شود .
استفاده از نخ دندان به حذف باکتری‌ها ، پلاک و غذا بین دندان‌های شما کمک می‌کند و احتمال پوسیدگی دندان و بیماری‌های لثه را کاهش می‌دهد . همراه با مسواک زدن منظم ، دقت کنید که حداقل دو بار در سال برای مراجعه به دندان‌پزشکی منظم را برنامه‌ریزی کنید .

ارسال شده در تاریخ 14 ژانویه 2020 توسط خدیجه ص با موضوع سلامتی
بازدید : 650
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.