فواید لوبیا سبز برای خانم ها و سلامتی بیشتر و کاهش خطرات

فواید لوبیا سبز برای خانم ها مواد مغذی ارایه‌شده و موجود در آن  می‌توانند به کاهش خطر تعدادی از شرایط سلامتی کمک کنند .

خوراک لوبیا سبز قاتل سلول های سرطان سینه است  لوبیا سبز بهترین جایگزین برای گوشت قرمز از نظر جذب آهن است

 

برای تمام خانوم‌هایی که سلامتشان برایتان مهم است حتما این مقاله کوتاه را بخوانند و لوبیا سبز را در برنامه غذایی شان بگنجانند .

نگاهی به مهمترین فواید لوبیا سبز برای خانم ها

خاصیت ضد سرطانی

دانه‌های سبز حاوی مقدار زیادی کلروفیل هستند . این ممکن است اثرات سرطان‌زا در آمین‌های ناجورحلقه را مسدود کند که در هنگام کباب کردن گوشت در دمای بالا تولید می‌شوند . افرادی که غذاهای کبابی را ترجیح می‌دهند باید با سبزیجات سبز آن‌ها را جفت کرده و خطر را کاهش دهند .

فواید لوبیا سبز یرای خانم ها

باروری و بارداری

لوبیاها یک منبع خوب اهن هستند ، و مدرسه پزشکی هاروارد نشان می‌دهد که این امر می‌تواند باروری زنان را افزایش دهد . بنا به گفته دانشکده پزشکی هاروارد ، برای زنان در سن بارداری ، مصرف آهن بیشتری از منابع گیاهی مثل اسفناج ، لوبیا ، کدوتنبل و لوبیا سبز برای ترویج باروری به نظر می‌رسد .

مطالعات دیگر ، همبستگی بین سطح باروری یک زن و میزان تولید آن از جمله آهن را نشان داده‌اند که او مصرف می‌کند .

غذاهای غنی از آهن با غذاهای غنی از ویتامین C مانند گوجه‌فرنگی ، فلفل دلمه‌ای ، و یا توت‌ها می‌تواند جذب آهن را بهبود بخشد .

برای محافظت از جنین در برابر نقص‌های لوله عصبی ، مصرف اسید فولیک کافی نیز در طول دوران بارداری مورد نیاز است . یک فنجان لوبیا سبز حدود ۱۰ درصد از نیازهای اسید فولیک و ۶ درصد آهن را تامین می‌کند .

فواید لوبیا سبز برای خانم ها
لوبیا شبز ضد افسردگی

تماس روزانه با اسید فولیک می‌تواند به افسردگی کمک کند . مصرف اسید فولیک مناسب می‌تواند از مازاد تولید اسید فولیک در بدن جلوگیری کند .
هوموسیستئین  بسیار زیاد می‌توانند خون و دیگر مواد مغذی را از رسیدن به مغز متوقف کنند و این کار می‌تواند با تولید احساس – هورمون‌های خوب سروتونین ، دوپامین و نور اپی تداخل پیدا کند که حالت روحی ، خواب و اشتها را منظم می‌کند .

سلامت استخوان

جذب کم ویتامین K با ریسک بالاتری از شکستگی استخوان همراه است . مصرف ویتامین K با اصلاح پروتیین‌های ماتریکس استخوان ، بهبود جذب کلسیم و کاهش دفع ادرار ، سلامت استخوان را بهبود می‌بخشد .

یک فنجان لوبیا سبز ۱۴.۴ میلی‌گرم ویتامین K و یا تقریبا ً ۲۰ درصد از نیاز روزانه به کلسیم را فراهم می‌کند .

مهم است که به یاد داشته باشید که این نه تنها ویتامین ، مواد معدنی ، و یا آنتی‌اکسیدان‌ها هستند که سبزیجات را مثل لوبیا سبز به عنوان بخش مهمی از رژیم غذایی ما می‌سازند .

ابت شده‌است که ایزوله کردن این مواد مغذی مفید در شکل مکمل ، نتایج مشابهی را ارایه نخواهد کرد . بهتر است آن‌ها را به عنوان بخشی از رژیم غذایی متنوع و متفاوت مصرف کنیم .

ارسال شده در تاریخ 9 ژوئن 2020 توسط خدیجه ص با موضوع سلامتی
بازدید : 618
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.