مراقبت گل کاکتوس کریسمس گیاهی با شکوفه های زیبا در زمستان

مراقبت گل کاکتوس کریسمس و شرایط مناسب رشد آن

مراقبت گل کاکتوس کریسمس این گل به نام زمان شکوفه زمستانی خود نامگذاری شده‌است ، کاکتوس کریسمس با دیگر گونه‌های کاکتوس تفاوت دارد که از آفتاب کامل یا شرایط خشک خوشش نمی‌اید . این گیاهان در جنگل‌های بارانی رشد می‌کنند بنابراین از نور لکه لکه و شرایط مرطوب تقدیر می‌کنند . حمام پر بخار با یک منبع نور طبیعی و یا یک نقطه چشمگیر در اطراف سینک آشپزخانه نقطه مناسبی برای یک کاکتوس کریسمس است .

شما ممکن است فکر کنید که یک کاکتوس برای یک گیاه کریسمس غیر معمول ایجاد می‌شود ، اما وقتی کاکتوس کریسمس  در شکوفه دادن است ، این منظره‌ای بسیار خوشایند در میانه زمستان است .
با توجه به کمی دقت ، کاکتوس کریسمس شما به تنهایی شکوفه خواهد کرد . با این حال ممکن است برای تعطیلات شکوفه ندهد . اگر می‌خواهید که گیاه در طول فصل تعطیلات به طور کامل نمایش داده شود ، باید قبل از رسیدن به گل ، آن را به نهفتگی در حدود ۸ هفته مجبور کنید . این مساله پیچیده به نظر می‌رسد ، اما واقعا ً به تلاش زیادی نیاز ندارد . سخت‌ترین قسمت به یاد آوردن آن است .

مراقبت گل کاکتوس کریسمس

برای اینکه کاکتوس کریسمس شما در زمان کریسمس شکوفه دهد، احتمالا ً باید آن را مجبور کنید ، ابتدا آن را به نهفتگی بفرستید و سپس آن را بیرون کنید . از این مراحل پیروی کنید و از اواسط پاییز شروع کنید .

در اواسط مهر ماه ، آبیاری را کاهش دهید . تنها زمانی است که خاک در حدود یک اینچ پایین‌تر از سطح زمین خشک می‌شود . با زور آن‌ها را بارور نکنید .
کاکتوس کریسمس را خنک نگه دارید . به طور ایده‌آل ، شما آن را در 12 تا 15 درجه سانتی گراد خواهید داشت .
مقدار نوری که گیاه دریافت می‌کند را محدود کنید . گیاه می‌تواند در طول روز در نور غیر مستقیم باقی بماند , اما حداقل ۱۲ تا ۱۴ ساعت از کل تاریکی شب نیاز خواهد داشت , زیرا غنچه گل رشد می‌کند . ( اگر اتاق گرم‌تر 12 تا 15 درجه سانتی گراد  است , هر روز به شما دو ساعت تاریکی بدهید ) آسان‌ترین راه برای انجام این کار این است که کاکتوس کریسمس را در یک اتاق یا کمد با دری که در شب باز نمی‌شود قرار دهید . اگر نور از زیر در وارد شود , باید قدم دیگری را بردارید تا گیاه را با یک پارچه یا کیسه تاریک بپوشانید . این درمان را به مدت ۶ تا ۸ هفته ادامه دهید . در این نقطه , شما باید غنچه گل را که بر روی ساقه‌ها ایجاد می‌شود , ببینید .
زمانی که غنچه گل را دیدید ، کاکتوس کریسمس را از تاریکی و نزدیک یک پنجره روشن حرکت دهید . مطمئن شوید که این کار نزدیک به هیچ پیش‌نویس نیست ، یا سرما باعث خواهد شد که شکوفه خود را رها کند .
گل‌ها باید در عرض چند هفته باز شوند . هر گلی حداقل ۶ روز باز می‌ماند ، احتمالا ً بیشتر ، و این گیاه باید تا ۴ تا ۶ هفته شکوفه دهد .

نکات رو به رشد :

برخلاف کاکتوس ها دوست‌دار بیابان که بسیاری از ما به آن عادت داریم ، کاکتوس کریسمس بومی جنگل‌های بارانی گرمسیری است و به آب منظم نیاز دارد تا سالم بماند .
برگ‌های مسطح شده در حقیقت بخش‌هایی هستند که از ظروف و سبدهای آویزان شده آویزان و آویزان می‌شوند . گل‌ها در انتهای این ساقه‌ها شکل خواهند گرفت ، بنابراین ساقه بیشتری گیاه شما ، گل‌های بیشتری را جذب می‌کند . رنگ گل سنتی قرمز است ، اما حالا می‌توانید کاکتوس کریسمس را در هزاران رنگ گل از جمله قرمز ، صورتی ، بنفش کمرنگ و هلو ببینید .
برای تشویق ساقه‌های بیشتر ، کاکتوس کریسمس خود را به عنوان یک گیاه آویزان کنید و یا جایی را جایی قرار دهید که جایی برای دور شدن داشته باشد . نگران نباش . گیاهان کاکتوس کریسمس خار ندارند .

در این شرایط کاکتوس کریسمس شما باید خوب رشد کند .

نور : آن‌ها یک نور پراکنده را ترجیح می‌دهند , اگرچه کاکتوس کریسمس که در یک پنجره سرد روشن نشسته‌است به شدت شکوفه می‌دهد . آن‌ها در سازگاری با شرایط رشد بسیار سازگار هستند .

آب : در مراقبت گل کاکتوس کریسمس گیاه را به طور کامل آب کنید و اجازه دهید آب اضافی از طریق سوراخ زه‌کشی خارج شود . به خاک این امکان را می‌دهد که تقریبا ً به طور کامل خشک شود . هرگز اجازه نمی‌داد خاک خیس شود . شما خواهید دانست که اگر خاک خیلی خشک باشد وقتی برگ‌ها شروع به خوردن و پژمرده شدن می‌کنند .

مراقبت گل کاکتوس کریسمس

رطوبت : کاکتوس کریسمس هم به رطوبت نیاز دارد , به خصوص زمانی که در شرایط خشک خانه‌های داغ رشد می‌کند . یا یک سینی از سنگریزه را در زیر گیاه قرار می‌داد . نگذارید آب زیر گلدان برسد .

کود : مصرف ماهانه با یک کود محلول در آب رقیق‌شده در طول بهار و تابستان . وقتی جوانه‌ها شروع به چیدن و ازسر گیری می‌کنند , کود خود را رها کنید .

دما : کاکتوس کریسمس نگران دما نیست . به طور ایده‌آل , آن‌ها آن را گرم کردن گرم به گونه f . در طول فصل رشد و سردتر کردن جوانه‌ها , جوانه می‌زنند .

توصیه‌های دیگر
از درها و پنجره‌های بلند باز دوری کنید . آن‌ها از برداشت‌های ناگهانی خوششان نمی‌آید و اگر در معرض آن‌ها قرار گیرند , جوانه و یا گل خود را رها خواهند کرد .
هرس پس از گل‌دهی دوباره گیاه را دوباره هرس می‌کند.
گیاهان کاکتوس کریسمس خیلی بهتر شکوفه می‌دهند اگر کمی پیچیده باشند .
اگر کاکتوس کریسمس شما به صورت پراکنده در طول سال شکوفه دهد تعجب نکنید . یک کاکتوس خوشحال , این کار را می‌کند .
گیاهان بسیار طویل هستند و به آسانی از قلمه‌ها انتشار می‌یابند .
گیاهان قدیمی‌تر گران‌تر از گیاهان کاکتوس جدید هستند .
به نظر می‌رسد گیاهان کاکتوس کریسمس در غفلت رشد می‌کنند . نباید بر سر آن‌ها غوغا کنی .

مراقبت از گل زاموفیلیا با شرایط نگهداری آسان در منزل
ارسال شده در تاریخ 2 آوریل 2020 توسط خدیجه ص با موضوع گوناگون
بازدید : 1,828
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.