مراقبت از گیاه بامبو از گیاهان آپارتمانی زیبا و آرامش بخش

مراقبت از گیاه بامبو یک سرگرمی آرامش‌بخش برای کاهش استرس است .من معتقدم  که حفظ بامبو در داخل خانه‌ها و مکان‌های تجاری شادی و کامیابی را ترویج می‌دهد . معمول‌ترین چیزی که بیشتر مردم به آن اشاره می‌کنند ، بامبو است که در واقع بامبو نیست . در حالی که ساقه‌ها یا ساقه‌ها به بامبو شباهت دارند.

با توجه به سنت‌های چینی ، اهمیت بامبو شانس به چند ساقه دیگر بسته می‌شود . معانی مختلفی در ارتباط با روش‌های مختلف بامبو وجود دارد . برای مثال :
دو ساقه نمایانگر عشق هستند .
سه ساقه بیانگر ( شادی ) , ( ثروت ) , و ( زندگی طولانی ) هستند .
پنج ساقه ، مناطق زندگی هستند که بر ثروت تاثیر می‌گذارند .
شش ساقه شانس و ثروت خوبی را نشان می‌دهند .
هفت ساقه سلامتی خوب را نشان می‌دهند .
هشت ساقه رشد را نشان می‌دهند .
نه ساقه شانس بزرگی را نشان می‌دهند .
ده ساقه مظهر کمال هستند .
بیست و یک ساقه یک موهبت قدرتمند را نشان می‌دهند .

بامبو که در زبان فارسی از آن به خیزران یا نی نام برده می شود گیاهی چند ساله از تیرۀ گندمیان است که بومی آسیاست. اما بامبو هایی که امروزه در بازار به عنوان یک گیاه خانگی یا آپارتمانی به فروش می رسند U که در زبان فارسی از آن به خیزران یا نی نام برده می شود گیاهی چند ساله از تیرۀ گندمیان است که بومی آسیاست. اما بامبو هایی که امروزه در بازار به عنوان یک گیاه خانگی یا آپارتمانی به فروش می رسند و به لاکی بامبو (lucky bamboo) یا بامبوی خوش قدم شهرت دارند.

در اصل نوعی از این گیاه به نام بامبوی نواری هستند که گونه ای از گیاهان بوته‌ای با ساقه باریک و انعطاف‌پذیر به شمار می آیند. این گیاه معمولا در کف جنگهای بارانی رشد می‌کند و بومی کشور کامرون در مناطق گرمسیر غرب آفریقاست.

مراقبت از گیاه بامبو

مراقبت از گیاه بامبو یا خیزران  شاداب

شرایط در حال رشد خاصی وجود دارد که بامبو بنگال باید سالم باشد , مانند نور مناسب , آب , محیط گلدان , کود , و دما . هنگامی که نور به نور می‌رسد , بامبو نور خورشید را ترجیح می‌دهد , نور خورشید فیلتر شده را ترجیح می‌دهد , مانند آنچه در زیر پوشش جنگل‌های بارانی پیدا می‌شود . از نور مستقیم خورشید به هنگام سوختن برگ‌ها خودداری کنید . بیش از حد تحمل دارند . اگر گیاه شروع به کشش کند , یا سبز کمرنگ شود, نور بیشتری ایجاد می‌کند .
بامبو خوش‌شانس می‌تواند در یک گلدان ساده پر از سنگریزه‌ها ( برای پشتیبانی ) و حداقل یک اینچ آب رشد کند . با این حال , آن‌ها نسبت به کلرین و دیگر مواد شیمیایی رایج در آب شیر بسیار حساس هستند . آب خوش را فقط با آب مقطر و یا آب مقطر حل کنید .

ریشه‌های سالم خیزران ( خیزران ) قرمز هستند , بنابراین اگر می‌توانید ریشه‌های قرمز را ببینید , در یک گلدان شیشه‌ای نترسید . در نهایت , توصیه بهداشت خوب توصیه می‌کند که برنامه هفتگی آب را تغییر دهید .

علاوه بر آب , بامبو خوش‌شانس می‌تواند در خاک گلدان غنی و خوب رشد کند . خاک باید مرطوب نگه‌داشته شود , اما خیس نباشد . آب هم مثل هر گونه  گیاهان کشت شده در آب فقط باید هر ماه یا با استفاده از کود مایع ضعیف تغذیه شوند . یک قطره از کود مایع برای اکثر تنظیمات بامبو مناسب است . متناوبا , کودهای مطلوب خیزران در دسترس هستند .

همانطور که ممکن است از خیزران انتظار داشته باشید , این گیاه دماهای گرم‌تر بین گونه‌های f . گیاهان را در مقابل تهویه هوا یا دریچه‌های گرمایشی , یا با یک پنجره سرد قرار ندهید . مراقبت از گیاه بامبو

برگ‌های خوشبخت خیزران بسمی هستند , به همین دلیل آن‌ها نباید در مکانی نگه‌داشته شوند که در آن حیوانات خانگی و یا کودکان به آنها دسترسی داشته باشند.

مراقبت از گیاه بامبو

پیرایش و شکل دادن به گیاهان بامبو

آن‌ها با چرخاندن ساقه‌های گیاه در مقابل یک منبع نور شکل می‌گیرند در نتیجه باعث می‌شوند که گیاه به طور طبیعی به سمت نور رشد کند . در چین , ساقه‌ها اغلب در کناره‌های خود رشد می‌کنند تا به شکل مارپیچ متمایز شوند . در خانه , این یک فرآیند پر زحمت است , اما با قرار دادن گیاهان تحت یک کادر سه طرفه و توجه دقیق به نرخ رشد آن , این کار را می‌توان انجام داد و گیاه را به آهستگی و به طور منظم گردش داد . صبور باشید چون ممکن است مدتی طول بکشد تا آن را درست انجام دهید.

با این حال , پیرایش بخش مهمی از حفظ سالم بامبو است . در طول زمان , بیشتر گیاهان به سطح بالا و یا اشکال پیچیده تبدیل خواهند شد و شکل خود را از دست خواهند داد . به طور کلی , این ایده خوبی نیست که ساقه اصلی بامبو را برید .

شما می‌توانید شاخه‌های درختان را تا چند اینچ و یا دو اینچ از ساقه اصلی به عقب برگردانید . جوانه‌های تازه به زودی پدیدار خواهند شد و یک گلدان نهایی پر از ساقه داشته باشید  . برای جلوگیری از رشد جدید , کاهش انتهای برشی در پارافین را کاهش دهید .

مشکلات رایج در رشد بامبو ها

معمول‌ترین اشتباه‌ات مربوط به بامبو شانس معمولا ً به آب متصل می‌شوند . آب شیرین در طول زمان آن‌ها را می‌کشد و آب آلوده به باکتری می‌تواند مرگبار باشد .

اگر یک گیاه ریشه‌های سیاه را رشد دهد, این ها باید از بین بروند . به طور مشابه , برگ‌های مرده هرگز نباید مجاز به پوسیدگی در آب باشند چون ممکن است باکتری را معرفی کنند .

بهداشت آب خوب را با تغییر آب هر هفته با آب مقطر و یا آب بسته‌بندی کنید . اگر جلبک در آب رشد می‌کند , معمولا ً به این دلیل است که گیاه در یک گلدان صاف قرار داده می‌شود و به نور اجازه نفوذ و تشویق رشد جلبک را می‌دهد . فقط آن را تمیز کنید و دوباره شروع کنید, اگر جلبک یک مشکل دائمی است , به یک ظرف کدر تبدیل شود .
برگ‌های زرد معمولا ً نور بیش از حد خورشید یا کود را نشان می‌دهند . کود را ببرید و گیاه را به محل کم نور تر ببرید .

برگ‌های قهوه‌ای معمولا ً هوای خشک یا آب آلوده را نشان می‌دهند . سطح رطوبت را با اسپری کردن به طور منظم بالا ببرید و مطمئن شوید که از آب مناسب استفاده می‌کنید .
اگر ساقه‌ها شروع به پوسیدگی و یا نرم کردن بکنند, به احتمال زیاد از پس‌انداز کردن فراتر می‌روند . بدتر از این , ساقه‌های پوسیده هر گونه ساقه دیگری را که به آن نزدیک هستند , تهدید می‌کنند . آن‌ها را فورا ً بردارید . اگر واقعا ً می‌خواهید آن را ذخیره کنید , بخش‌های زرد را ببرید و سعی کنید ساقه اصلاح‌شده را در آب جدید ریشه‌کن کنید .
در نهایت , بامبو خوش‌شانس مستعد مشکلات حشرات مشابه دیگر گیاهان گرمسیری داخل است . آن‌ها را می‌توان به صورت دستی ( کندن  کردن حشرات ) و یا با استفاده از روش‌های مشابه در هر گیاه داخلی دیگر درمان کرد .

 

 

ارسال شده در تاریخ 4 ژوئن 2020 توسط خدیجه ص با موضوع گوناگون
بازدید : 1,775
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.